yumurtaların yeterli olgunluğa ulaşmaması ve çözüm

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve sessiz_zaman tarafından 9 Mart 2009 başlatılmıştır.

9 Mart 2009
    Konu Sahibi : sessiz_zaman
  1. sessiz_zaman

sessiz_zaman Guest

Mrb arkadaşlar siteye yeni üye oldum.Yumurtalarım 14. gün olmasın rağmen 14mm civarlarında oluyor.Klomen kullandım, doktorum şimdi dozu iki katına(günde 2 X 5 gün) çıkarmamı istedi.Ancak kist oluşur korkusuyla kullanmak istemiyorum.Alternatif tıptaki bitkisel ilaçlara daha fazla güveniyorum.Böyle bir bitkisel çözüm yolu bilen arkadaşlar var mı? Yumurtaların büyümemesi yumurta tembelliği midir? Birbirimize bildiklerimizi ve deneyimlerimizi aktarırsak inşallah çözüme daha kolay ulaşırız.Ben araştırmalarımdan şimdilik incir kürünü duydum ve kullanmayı düşünüyorum.Sizlerden de yorum ve paylaşım bekliyorum.Tşkler

2. 19 Mart 2009
  3. zahidem

zahidem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaşım senin gibi benimde yumurtalarda sorun çıktı istenilen seviye ve sayıya ulaşmadı ve ilaçların dozları 2 katına çıkartıldı v.s. tedavi kesildi tabi ben bu moral bozukluğuyla bu konuyu birhayli araştırdım bir dahaki randevuma kadar. Ben keçi boynuzu pekmezi içtim günde 1 çay bardağı kadar ve ayrıca siğara içiyorsan kesinlikle bırak yumurtayı en çok etkileyen faktör çünki bunları yaptım ve gittim bu sefer tedavim olumlu gitti yani yumurta kalitem arttı normal dozda ilaçla üstelik.Bu arada yaşında etkisi var umarım yararlı olmuşumdur bol şans:teselli:

brnh bunu beğendi.
  4. 19 Mart 2009
  5. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim de ilk ay klomenle büyümedi yumurtalar,o zaman günde 1 tane içmiştim.bu ay günde 4 tane içtim (2 sabah 2 akşam 5 gün)bugün baktı dr 19 mm olmulş ve çatlatma iğnesi oldum.bu arada günde 2 bardak adaçayı içmitim haberin olsun canım.bende klomen kist falan yapmadı yani.Allah şifa versin hepimize canım..

6. 6 Mayıs 2009
  7. xyxy

xyxy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşar aynı durum bende de var benimde yumurtam 16. günde 13 mm kaldı

ne yapıcam bilmiyorum çok üzülüyorum ağlamaktan gözpınarlarım kurudu. bu durumda olupta umurtası büyüyen varmı ben 2 aydan beri klomen kullanıyorum ama bir türlü büyümüyor.offfffff

8. 7 Mayıs 2009
  9. _baby_

_baby_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende 1 ay önce kullanmıştım benimde 14 mmde kaldı normali en az 18 mm olmasıymış iğnesini kullanabilmek için o zman günde 1 tane akşamları alıyordum sonra adet olmuştum ve dr muayene çağırdığında istenilen mm ulaşıldığını gördü ama maalsef adet olduğumdan başarısızlıkla sonuçlandı bende yumurtlama problemi var o yüzden geç oluşuyormuş tam istenilen mm gelirken adet oluyorum bakalım bugün tekrar klomene başlıycam yine 1 tane akşamları şayet bunda başarısızlıkla sonuçlanırsa 1 kutu daha deneyip ardından ilaçlı filme gireceğim bakalım neler olucak heyecanla bekliyorum...

10. 7 Mayıs 2009
  11. ARUB

ARUB Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    BENıMKıLERDE SıZıNKıLERıN TAM TERSı ETKı GÖSTERDı KLOMEN DENEN ıLAÇ nerden kullanmdıysam yumurtalarım kocaman olmus kist oldu bendede biri 35 digeri ise 25 mm olmuş keşke kendi haline bıraksaydım belki şimdiye hamileydim hayırlısı olsun tabi ama bence çok fazla kullanmayın bu ilacı bu arada ben günde yarım kullandım bu hale geldiler

12. 7 Mayıs 2009
  13. xyxy

xyxy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende 1,5 kutu kullandı en son günde 3 tane ama yinede yumurtalar büyümedi en son 16. günde 13 mm di ne yapacağımı bilmiyorum doktor happı arttıracağını söyledi ama bu yumurtalar bir türlü büyümüyor psikolojim çok bozuldusenağlama

14. 7 Mayıs 2009
  15. himeros

himeros Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende ilkkez bu ay kullandım klomeni. 10. günde 19 mm olmuş yumurtam. iğne yaptırdık.dün bugün ve yarın yoğun çalışma var :KK70: en erken nasıl öğrenebiliriz. meraktan ölecem yaa.
    bende çok korkuyordum yumurtam olmazsa yada küçük olursa diye. korkum geçti ama nasip tabi.
    ben klomeni 5 gün günde 3 tane kullandım.doktorum öyle dedi. sizlerinki çok farklı. daha az kullanıyorsunuz.

16. 8 Mayıs 2009
  17. ninik

ninik ÖMeR TahA YaMaN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ArkadaŞlar yardımınıza ıhtıyacım var
    bende Çıkolata kıstı vardı amelıyatla aldırdım.3 ay d.kontrl hapı kullandım tedavı maksatlı.ve 3 ay oldu hap bıtelı.ama hamıle kalamadım.normal bır kadında her ay yummurtlama gerÇekleŞıyormu?acaba bende yumurtlamamı gerÇekleŞmıyor?yardımlarınız ıÇı Şımdıden teŞekkÜrler.
    .

18. 8 Mayıs 2009
  19. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bende klomeni en son 4 tane içerek yumurtalar yeterli büyüklüğe ulaştı..kist yapıyor ama alışıyor sonra vücut.korkmayın.