Yumurtalgnda kist olanlar yardm

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ktg tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

15 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ktg
  1. ktg

ktg bir bedende iki kalp Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    slm arkadaslar bnm adetm 5 gün gecti il k kez oluyo bi agrım falan yok ama bnm agrı esigim yüksek ondan hissetmiyorumdur belki test yaptım tek cizgi cıktı yumurtlaık ikisti olma ihtimali varmı olnlar sizn belirtirnz ne yardımcı olurmusunuz

2. 16 Ekim 2009
  3. angel_78_

angel_78_ ailesi meleğini bekliyo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben evli değilim bekarım ama benim sol yumurtalığımda çikolata kisti çok büyük değil ama küçük şeyin bende ki acısını az çok tahmin edersiniz. bende ki belirtiler adet düzensizliği başta sorna adetimden önce kahverengi hatta bazen yoğun koyu olup siyah şeklinde akıntı daha sonra belden aşağısı tutmıcak şekilde kasıklarda ve karında ağrı mide bulantısı. sonrası malum adet olamıyorum akmıyor. karında şişlik ve acı. acile gittim ultrasonda kisti gördü ama yinede bir muayene ol dedi ve polklinikte oldum yine aynı şeyi söyledi.farklı doktorlardı ama. neyse şimdi tedavi oluyorum. allah büyük! bakalım ilacımın bitmesine 6 gün kaldı cyclo kullanıyorum. ağrı ve bulantı olcak mı. yada gününde olabilcem mi ve de tam olabilcem mi. benim kiste dair belirtilerim bunlardı. umarım önemli birşey yoktur.inş. strese bağlı yada hava şartlarına bağlı bir durumdur. yada bebiş geliodur testte çıkmamıştır.

4. 16 Ekim 2009
  5. ssheker07

ssheker07 inşaat mühendisi Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    bnmde sol yumurtalıgımda 2cm kist war.. benimde en büyü belirti adet gecikmesiydi we sonra cok cok koyu kahwerengi akıntılardıı... ilacla adet oldum gecen ay . ama bu ay kullanmadım we adet de olamadım =( ilaca alıstrmak istemiyorum yaa..sonra normal adet olunmuyo diyolar.. dr a gidemedim aslında hormon testi yapılması lazım kistin cinsinin ögrenilmesi için.. ama bn okulumdan dolayı gidemiyorum dr a

6. 16 Ekim 2009
  7. angel_78_

angel_78_ ailesi meleğini bekliyo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

sende benim gibi bekarsın galiba canım doktorlarda bekar olduğumuz için pek ilgilenmiyor. şahsen benim öyle oldu hormon tahlilleri temiz çıktı. kist var dedi ilaç verdi bitti olay ama bence sen ihmal etme doktora görün. bende ilaç kullanmaktan yana değilim ama ya ilerde daha kötüsü olursa ben ilacın yanında hayıt tohumuda içiorum bu ilaç bitsin yenisini alıcam ve yanında hem hayıt içicem hemde civanperçemi sonra ilaca ara verip soğan suyunu içmeye başlıcam. allah yar ve yardımcın olsun

8. 16 Ekim 2009
  9. ozcank

ozcank hüzünlü Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm ben dede kist çıktı.dr kendiliğinden geçer dedi.seninkinin türünü bilmiyosun.onun için dr git.önemli değildir inş.

10. 16 Ekim 2009
  11. ktg

ktg bir bedende iki kalp Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    bn hamilede olabilitrim suan kistte olabilir kesim bilimiyrm sadece kist olanların belirtilerini merak ediyorum bnde varm ıdie

12. 16 Ekim 2009
  13. ssheker07

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    ya canım hormon ilacları bünyeyi mahwediyor bn kilo almaya cok müsaidim hemen kilo yapıyo yaaa =( ama yine de mecburen gidicem dr a .. bn zaten sormasam kist war bile demicekti sinir oldum o yüzden de gitmk istemedm yanii.. baska bi dr bulup gidcem.sonucta önemli bi kısım... allah korusun ilerde cocuk için falan dikkat etmek gerekiyo.

14. 16 Ekim 2009
  15. ssheker07

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    adet öncesi kahwerengi akıntı oluyomuydu?yani başalamadan bi gün önce falan ya da bi kac saat önce?bende normaldede adet olmadan böyle kahwerengi akıntı gelirdi anlardım adet olacagımı... bu kist belirtisiymişş..

16. 17 Ekim 2009
  17. ahueda

ahueda Guest

benim de rahim ağzinda sivilce büyüklügün de kist çikti kizlar dr iki ay sonra tekrar gel dedi. açikcasi çok korkuyorum artik ilaç tedavisi mi vericek bilmiyorum asiri adet olurum kistten mi acaba kahverengi akintim da var..

18. 18 Ekim 2009
  19. Tikkabilla

Tikkabilla Lupilup! Pro Üye

Beğenildi:
    13.135
    Ödül Puanları:
    288
    Ben de de kist vardı belirtisi de adet düzensizliği oldu. Ama şu an kayboldu çok şükür..