Yumurtalığımda 6 Cm Lik Kist Varmış

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve poyyeb tarafından 22 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

22 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : poyyeb
  1. poyyeb

poyyeb 2. dereceden bilinmeyenim :) Üye

Beğenildi:
    500
    Ödül Puanları:
    93
    Merhaba arkadaşlar, adet dönemimde olmadığım bir zamanda 9gün kesintisiz kanamam oldu. 14 aylık evliyim. renkli doppler de sağ yumurtalıkta 6cm çapında kist ortaya çıktı temiz oldu söylendi. şuan ilaç tedavisi oluyorum 10gün sonra regl olacağım ilaçla tabiki. eğer kist yok olmamışsa ameliyat dediler. aslında şu yaşıma kadar adet günüm dahi şaşmamıştı. ne ağrı bilirim ne rahatsızlık, şimdi tedirginim,ayrıca rahim ağzındada 2.5 cmlik yara varmış onuda yakacaklarmış adet sonrası. korkum ileride bebiş düşündüğümüz zaman hamile kalamamam. Acaba bu hastalıklar bittikten sonra kısırlığı incelemek adına testler varmıdır?

2. 22 Ağustos 2008
  3. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    canım inşallah iyileşirsin hem tıp ilerledi canım allah büyüktür yardım eder merak etme geçmiş olsun dualarım seninle canım

4. 22 Ağustos 2008
  5. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benneyaptımkiYa ben bu soruya daha önce cevap vermemişmiydim...:uhm:CADIARZU

6. 22 Ağustos 2008
  7. poyyeb

Beğenildi:
    500
    Ödül Puanları:
    93
    burada paylaşıyorum çünkü sizlerin aranıza yeni katılmama ragmen güzel bir arkadaşlık ortamı var ve hep yanımdasınız gibi rahalıyorum. İnşallah geçecek bakalım.

8. 22 Ağustos 2008
  9. poyyeb

Beğenildi:
    500
    Ödül Puanları:
    93
    [ben siteye daha yeni üyeyim soruyu ilk merhaba kısmına yazında yönetici ben okuyamdan mesajı durdurmuş ...!!!

10. 22 Ağustos 2008
  11. sefamolsun

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Anladım canım..
    Ben her ikisinide yaşamış biriyim 4 yıl önce rahim ağzında yara olduğunu söyledi doktorum smear testi yaptı(mutlaka yapılması gerekiyor) ve yaktı hiç bir sorun yaşamadım ki dondurma işleminin daha iyi olduğu söylenir.

Daha sonra hamileyim diye doktoruma gittim sağ yumurtalığımda 6cm lik kist ve dış gebelik. Laparoskopik ameliyat oldum, doktor kistimin belki ilçala geçebileceğini ama açmışken ikisine almamızın daha doğru olacağını söyledi.

12. 22 Ağustos 2008
  13. poyyeb

Beğenildi:
    500
    Ödül Puanları:
    93
    [bende araştırdım gebelik daha yaşamadığım için doğum yapmayan kadınlara dondurmayı öneriyorlarmış. bende ca125 smear ve renkli doppler yaptırdım hepsi iyi çıktı ama dış gebelik hakkında bir bilgim yok. ben düşündüm acaba dedim ama belirtileri neşer bilmiyorum. bir ilaç verdi doğum kontrolü gibi 1 kutu bitti sonrasında sadece 2buçuk gün adet olabildim kisti kontrol etmesini söyleiğimde doktora etmedi ve aynı ilacı 1 kutu daha kullanayım sonra adet ol ve bitince kontrole gel dedi. saçma gibi bende idrar sıklığı ve arada sağ kasığımda ağrı oluyor ağır eşya falan kaldıramıyorum artık.ve iştağım da gitti kilo kaybım var. ne bileyim işte:1no2:

14. 22 Ağustos 2008
  15. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun canım..Kistin kesin tanısı için laparoskopi olunması grekiyor..
    Önce ilaçla tedavi olunuyor Sonra ise kisti patoloji inceliyor.
    Kistin boyutu büyüdükçe durum biraz kiritikleşir canım.
    Senin çok iyi bir kadın doğum uzmanına gitmen gerekir..
    Çünü 5 cm geçmiş boyutu..

16. 22 Ağustos 2008
  17. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bu arada rahim ağzında yarada varmış canım..
    Fazla telaşlanmana gerek yok bazen bir vajinal muayne ile tespit ediliyor bu yaralar..
    Kızarıklık olduğunda anlaşılıyor.
    Akıntı oluyor genel anlamda bu durumda.
    papsmear alınması gerekir durumu için..
    Papsmeardan sonra ise incelenip ya ykılır yada dondurulur canım
    Geçmiş olsun.

18. 22 Ağustos 2008
  19. sefamolsun

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Sen kalbini ferah tut takıntı haline getirme durumu, şimdi herşeyin çaresi var bence doktorun gayet iyi.
    Ayrıca ikibuçuk gün adet olman çok normal, doğ. kontrol ilaçları gereksiz kanamayı kısalttığı için faydası var zararı yoktur bu konuda.Doktorunu dinle ve rahat ol