yumurtalığımda kist oluşmuş, bi bakar mısınız arkadaşlar?

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve catdog tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : catdog
  1. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar, bugün adetimin 20.günü ve sabah doktora gittim.doktor sol yumurtalıkta 5,5 cmlik kist oluşmuş dedi ve gelecek adet bitimi çağırdı.Şimdi size sorum şu ben genellikle sol yumurtalığımdan yumurtluyorum ve acaba bu kist yumurtanın çatlamamış olmasıyla mı oluşuyo, yoksa yumurta çatladıktan sonra mı oluşuyor.Eğer yumurta çatlamadığı için oluşuyosa belkide benim yumurtalarım hiç çatlamıyo mu acaba 2 yıldır gebe kalamıyorum.mafoldumben
    Lütfen kızlar bilgisi olan varsa cevaplasın, doktora da soramadım sonradan jeton düştü.
    cevaplarınızı bekliyorum, herkeze sevgiler:)

2. 27 Ocak 2010
  3. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    yaa kızlar ku konuyu dün açmıştım ama kimse yok mu bana fikir verecek olan lütfen gebe kalmış olabilir miyim bu kistle acaba?

4. 27 Ocak 2010
  5. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    canım kist gebeliğe engeldir diye biliyorum benim sana sorum kendin hissedebiliyormusun kisti benimde bugün sol kasığımda biraz şişlik başladı az önce eşime kontrol ettirdim sağdada soldada şişlik var dedi gebelik şüphelendim ama belki kist oluşmuşta olabilir dedim başka neden şişerki kasık.

6. 27 Ocak 2010
  7. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    evet canım doktora gitmeden önce hiç kontrol etmemiştim bilmediğim için ama ağrı vardı kasıklarımda hani ayaklarını üşütünce olduğu gibi.ama doktor söyleyince gerçekten elledim bayağı hissediliyo, sol taraf daha şiş ve daha sert.ve gerilince, oturur kalkarken ağrıyo ve kasıktan bacağıma vuruyo ağrısı

8. 27 Ocak 2010
  9. hatunsultan

hatunsultan Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam canım,
    ben de iki aydır bu kistlerle uğraşıyorum,
    benim dr, bana yumurta çatlamadığı için kist oluşmuş dedi
    yani yumurta büyüyor ama çatlayamıyor ve sonra kiste dönüşüyor, benim ilk seferinde 3,5 cm idi ve sağ taraftaydı, o ay adet olamadım ilaçla 50 günde nerdeyse geldi,
    şimdi de yine sağ tarafta ve 2,5 cm ama adet sonuna kadar ne olur bilmem, pazartesi günü adetimin 5. günüydü bu, ama yumurtam sol tarafta oluşmuş bilmiyorum,
    kistlerin gebeliğe tam olarak engel olmadığını duyuyordum ama,

10. 27 Ocak 2010
  11. hatunsultan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu sefer daha ilaç vermedi, adet gününü bekle dedi, bilmiyorum ki ben de senin gibi eğer çatlamıyorsa hamile kalamam dedim ama dr bana gebelik için kistlerin sorun olmadığını söyledi, biraz daha bekle daha erken dedi bana,
    aslında biraz çelişkili geldi bana çünkü menopoz değerlerim de pek iç açıcı çıkmadı, menopoz eşiğindeymişim bir de....
    galiba dr beni özel muayehanesine çekmek istedi di mi....

12. 27 Ocak 2010
  13. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    canım ya 50 günde ne çokmuş, benimkide çatlamayan yumurtadandır o zaman boşuna uğraştık yine bu aykaydirigubbakcemile desene :) benim adetlerim hiç gecikmez, o zaman bu ay gecikirse biliyim ki kistten, doktor gecikme yapar demedi ama adet olunca
    5. günü gel dedi.bakalım adet olucak mıyım?peki canım sana kisti yok etmek için doğum kontrol hapı mı verdi?

14. 27 Ocak 2010
  15. catdog

catdog papatya Üye

Beğenildi:
    634
    Ödül Puanları:
    153
    canım doktorun dediği banada benimde aklıma pek yatmadı, mantık olarak şimdi bu kistler çatlamayan yumurtadan oluyosa, demekki içerde spermin dölliceği yumurta yok demektir, eee nasıl olcak bizim bebiş engel değilse bu kistler.10 tane yumurlamıyoz ya her ay!anlamadım ben de

16. 28 Ocak 2010
  17. hatunsultan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısın, benim zaten bir yumurtam olmuş, ilk seferinde 48. gün ilaçla zar zor oldum, doğum kontrol hapı vermedi bebek istiyoruz diye, duphaston diye bir ilaç verdi, altıncı günü adet oldum, sonraki ay 33 günde oldum, sonra 15. gün yeniden oldum.
    Yani tabi yumurta çatlamıyorsa tüplere atılmıyor yumurtalıkta kalıyor ve kist oluyor, zaten çatlaması demek, tüplere salınması demekmiş spermle buluşmak üzere..
    belki de bundan gebelik oluşmuyor bizde de ....

18. 28 Ocak 2010
  19. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    ya acaba bendedemi kist oluştu bebek için sürekli kontrollerdeyim olsa doktorum söylerdi ayrıca 28 günde bir adet görüyorum ve yumurtlamada oluyor ama şuanda kasıklarımda sızı hissediyorum ve şişlikte var ama çok bastırınca hissediyorum bu şişliği inş kist değildir bu bebek olsun allahım ne olursun.