yumurtalık ağrısı mı?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve aren tarafından 9 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    9 Mart 2010
    Konu Sahibi : aren
  1. aren

aren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba
    15+3 hft iken gebeliğim sonlandırılmıştı. tekrar hamile kalmaya çalışıyorum. gebelik öncesi düzenli 26 günde bir adet görürken şimdi 28-30 günde bir adet görüyorum. önceden olmazdı ama gebeliğin sonlandırılmasından sonra her adetten yaklaşık 10 gün sonra sağ tarafımda ağrı olarak adlandıramayacağım birşeyler hissediyorum. bir dolgunluk hareketlilik sanki içten içe bir zonklama hissi gibi. bu 4-5 gün sürüyor ve adete yakın tekrar başlıyor. sadece sağ tarafımdanmı yumurtladığımı düşündüm ama kontrolde sağ ve sol tarafta yumurta oluşumu görüldü. smear de, usg kontrolünde ve hsg de bir sorun görünmedi. sürekli neden belli dönemlerde bu hissi sağ tarafımda hissediyorum. daha ciddi bir sorun olabilir mi.
    şimdiden çok teşekkür ederim.

2. 10 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, geçmiş olsun. eğer muayenelrinizde birşey saptanamadı ise ben de bir tahminde bulunamam. ancak fıtık gibi bir sorun için genel cerrahi muayene edebilir. bir de büyük hafta sonlandırılmak zorunda kalınmış bir gebeiliğin ardından karın içinde gelişmiş enfeksiyona bağlı yapışıklıklar olmuş olabiliri. bunlar ağrı uyandırabilir, gerilme çekilme şeklinde. tanısı ve eğer varsa tedavisi ancak laparoskopi le yapılabilir. sevgiler.

4. 10 Mart 2010
  5. aren

aren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ilginiz için teşekkürler.
    iyi çalışmalar.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.