yumurtalık kisti ameliyatı olanlar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ceylasya tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : ceylasya
  1. ceylasya

ceylasya Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    bır arkadsın 5 sene once yumurtalık kisti amelıyatı oldu bu hamılelıge engel olurmu ve 3 senedır hamıle kalamadı bızı aydınlatırsanız sevınırım aranızda bu amelıyatı gecıren varsa bıze yazın beklıyoruz:CüvCüv:boyle gobısımı tutmak ıstıyorum

2. 19 Aralık 2008
  3. ceylasya

ceylasya Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    yumurtalık kisti amelyatı geçiren yokmu arkadaşlar
    çok ihtiyacımız var yazıcak olan klişilere

4. 19 Aralık 2008
  5. canım benim yumurtalıklarımda da kist görüldü sadece bir yumurtalığımda vardı.doktorum ameliyat sözü bile etmedi ama yasmin diye bir hap kullanıyordum. sonra başka bir doktara muhayene oldum ve görülmedi.yani ameliyat olmadım
    ama yakın bir arkadaşım kistden ameliyat oldu hemde çok riskli bir kistti. ama doktoru gerçekten profösörçe kistini aldığı için hamilelikle ilgili herhangibir problem yaşamadı şuan 5veya 6 aylık hamile canını sıkma kendinide zor bir durum doktora gittin mi bu konu hakkında peki

6. 19 Aralık 2008
  7. pardon canım arkadaşın adına yazdığını unutmuşum son yazdıklarımı arkadaşına itafen yazdığımı düşün.

8. 20 Aralık 2008
  9. ceylasya

ceylasya Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    giti canım hatta aşılama falan da yapıldı bi sorun görünmüyo şuanda ama olmuyo işte

10. 20 Aralık 2008
  11. maviruyam

maviruyam Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben tam döet defa 2ve1 se aralıklarla kist alemliyatı oldum
    enson ameliyatımda sol yumurtalığım alındı hep soltarafta tekrarlıyordu kist
    doktor ameliyat sonrası çocuğumun olamicanı ve istersem üp bebek yöntemini denememi söledi
    haricen 3doktara daha gittim onlarda aynı şeyi söledi
    ileştikden sonra bende korunmadım 1hafta kadar
    ve hamile kaldım şuan 18 aylık sağlıklı sıhatli oğlum oldu
    he tabi çok sorunlar yaşadım ama şükür ikimizde çok iyiyiz
    hiç teredüt etmenize gerek yok bence çünkü arkadaşımda 1ameliyat geçirdi
    şimdi onunda 1kızı var içiniz rahat olsun bence

12. 20 Aralık 2008
  13. BiRiCiGiM

BiRiCiGiM askinin biricigi Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ben dört ay önce yumurtalik kisti ameliyati olmustum
    daha sonra kontrol icin gittigimde ameliyatin yumurtaliklarima herhangi bir zarar vermedigini söylemisti doktor, bunu ameliyat eden doktora sorsaniz daha iyi olur bence

14. 21 Aralık 2008
  15. kuka

kuka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba!Arkadasiniza gecmis olsun! Ben 6 sene once kist patlayarak amelyat oldum yumurtaligimin yarisi alindi ve tekrar yerine gelir demislerdi tabii yumurta iyi ama cok kucuk ve o zamandan bu gune kadar net olarak ovulasyon(dollenme) olmadi yani bu taraftaki yumurtalik ise yaramiyor....Bugune dek birsure acilama gecirdim malesef sonuc alamadik tup bebege girecegiz diyoruz kist 3 gun icerisine oyle boyutlara ulasiyor yataklik hale geliyordum bir-kac defa kanama gecirdim kist patlamis olabilir dediler Allahtan amelyatsiz atlattim....Tabii agrili ve surekli sonun cikartiyordu simdi Allaha sukur kurtulmus gibiyim neyin etkisi oldugunu bilemiyorum....

Arkadasina tafsiyen iyi bir dr gitmeli kist hangi kist oldugunu ogrenerek tedavi olmali............Kist amelyati olan oyle arkadaslarin var ki hamile kaldi suan cocuklari var o yuzden korkmaya gerek yok sadece dr gitmeli ....

16. 22 Aralık 2008
  17. erkanlar

erkanlar Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende 96 yilinda kist ve apandist patlamali ameliyat oldum sag yumurtaligim alindi ama ameliyat dan sonra intihap yapmis vücudum ve sol yumurtaligimda yapismis ve suan anne olamiyorum tüp bebek denedim tutmadi ama bu ocakta doktorumdan ameliyat istedim buda ikinci ameliyatim olacak 2004 yilinda laparoskopi oldum orda bana söylediler cocugum olamayacagini ama ümidimi kesmedim yeniden ameliyat olmak istiyorum asla pes etmeyin

18. 6 Ocak 2009
  19. Karam35London

Karam35London Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hepinize Merhaba, geçen yıl sol yumurtalığım alındı, rutin olarak hormon testlerim yapılıyor ve
    doğurganlık özelliğim devam ediyormuş.Halam da aynı ameliyatı olmuş yıllar önce ve 3 oğlu var.
    Umudunuzu kesmeyin kızlar.Sevgiler.