Yumurtalık Kisti, lütfen yardım

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve fartoomany tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

11 Şubat 2010
    Konu Sahibi : fartoomany
  1. fartoomany

fartoomany Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bugün yeni katıldım aranıza. 1 aylık düzensiz adet şikayetinden gittiğimde doktorum kistim olduğunu söyledi. 2.2 cm imiş. 3 aylık ilaç tedavisine başlattı, ginera verdi ilaç olarak.

Foruma baktığımda bazı arkadaşlar ilaç kullanmayın demiş, kisti büyütür diye.
    Ben soğan kürüne başlıyorum hemen, hem ilaç hem kür idare eder sanırım.

Daha 20 yaşındayım ve moralim bozuldu:a015: Kimisi de diyor ki adetle atılır, ama bence bu riskli biraz.

Doktoruma güvenmek istiyorum, ilaç tedavisi çözüm gibi geliyor. Aternatif tıptan da faydalanmak lazım mutlaka.

Tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim hepinize.
    Sağlıcakla...

2. 11 Şubat 2010
  3. gultun

gultun allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    slm bendede 3cmlik var adet olamayınca ultrasonda baktı doktor oylelikle gordu.adetle gitmedi doğum kontrol hapı verdi bana.ben bebek istediğim için zaman kaybından uzuldum halbuki korkulacak bişey yok dedi doktor seninkide küçükmüş stres yapma yeme alışkanlıklarına ozen goster ayrıca bekarmışsın atarsın korkma.

4. 11 Şubat 2010
  5. fartoomany

fartoomany Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gultun, çoook teşekkür ederim. rahatladım gerçekten.

ben de doğum kontrol hapına başlayacağım, inşallah sağasalim atarım.

6. 11 Şubat 2010
  7. adaylaarda

adaylaarda iyi düşün:iyi olsun :)) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    korkmayın 2,5 nedirki bende 2 ay önce 8 cm olmuştu iki aylık doğum kontrol hapıyla kayboldu
    üzülmeyin doktorunuza güvenin ilaca devam edin
    soğan suyunu genelde pco olanlar yani her ay vucudu kis üretenler kullanıyor

8. 11 Şubat 2010
  9. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Bende soğan kürünü kullanmak istiyorum ama doğumkontrol hapı kullanırken bu kürün bir zararı olurmu acabaCADIARZU

10. 11 Şubat 2010
  11. gultun

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    rica ederim canım inşallah atlatacağızkaydirigubbakcemile5

12. 11 Şubat 2010
  13. gultun

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım ya bende ilaçla gideceğini umut ediorum

14. 11 Şubat 2010
  15. fartoomany

fartoomany Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bugün akşam yemeğini takiben hemen ilacımdan aldım bir tablet. etkisini çabuk gösterdi, kanamam arttı kaydirigubbakcemile5 seviniyorum, çünkü bunun sayesinde kistimden kurtulabilirim.
    evet gultuncum, inşallah beraber atlatacağız. ınsanın yalnız olmadığını bilmesi gerçekten rahatlatıyor.

adaylaarda, çok teşekkür ederim! demek korkulacak bir şey yokmuş cidden. size de geçmiş olsun. darısı bizim de başımıza. Allah başka büyük dert vermesin.

16. 11 Şubat 2010
  17. fartoomany

fartoomany Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İnan ben de onu düşündüm, ama kimyasal bir ilaç değil ki yan etki yapmaz diye ikisini de kullanmaya başladım hemen. İkisinden biri illa sonuç verir diye ümit ediyorum yerimseniben

18. 12 Şubat 2010
  19. lucky88

lucky88 Bırak gülüşlerin can evimin penceresi olsun. Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

cnm benim bu konuda bi rahatsızlığım olmuştu 4 aylık evliyim evliliğimizin ilk haftası balayına gittik ordayken ertesi gün hağı kullandım ve tatlden geldikten sonra 10 gün boyunca koyu kahve akıntım oldu doktora gittim alttan muayne oldum yumurta büyüklüğünde yani 5 cm büyüklüğünde sol yumurtalığımda kist vardı bana bi ilaç verdi sabah akşam 1 tane adet kesici bi hap bu hapı örneğin tatile gitmek isteyipte regl dönemi yaklaşankadınlar kullanıyo adeti geçiktirmesi için o ilaçtan verdi 15 gün kullandım ve o süre zarfında kanamam kesildi.birde ilaç bittikten 2 gün sonra rgl oldum.yazz adında doğum kontrolhapı verdi onuda adetin ilk günü almaya başladım aynı zamanda soğan kürünüde uyguluyodum sabah öğlen akşam.adetimin 5 veya 6. günü muayneye çağırdı doktorum.gittim veeeeee kistim yok olmuştu o kadar mutlu oldumki anlatamamsoğan kürü çok faydalı onu içtiğinizde tuvalete çıktığınızda soğanın salgılarını görebilirsiniz idrarınız yaparken yani :)))))) şimdiden geçmiş olsun hehehe