yumurtalık kisti

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve BucuS tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    31 Mart 2010
    Konu Sahibi : BucuS
  1. BucuS

BucuS Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba;benim sol yumurtalığımda 6.5 cmlik bir kist var.2 ay diane35 kullandım(ctesi kontrole gidecegim inş.).çıkacak sonuctan korkuyorum.doktorum 2ay ilacını kullan sonra gerekeni yaparız dedi.kist büyük olduğu için ilaçla geçmeyebilirmiş sanırım. fakat ameliyattan snr kist tekrarda edebiliyormuş!
    bu kist ileride çocugum olmasına engel midir?prolaktinim de yüksekti onun için parlodel 2.5mg kullanıyorum(son tahlilde normal düzeye gelmişti fakat ilaca devam ediyorum)...kistin onunla alakası var mı?iyi çalışmalar.

2. 31 Mart 2010
  3. fatma2005

fatma2005 canım elif duru 'm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    mrb ben 2 yıl önce ye kadar 5 santim sağ yumurtalığımda kist vardı .aynı ilaçdan kullandım 2 ayda geçti ve şuanda 3 aylık hamileyim allahın izniyle çoçuga engel deıl.ama doğum kontrol hapları yumurtlama problemi yapmıştı kist geçtıkten snra bırakmamıştım,sonra doktor bırakmam gerektığını söledı.işallaha tamamen kurtulursun.

4. 31 Mart 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun. basit kistler genelde doğum kontrol haplarıyla tedaviye cevap verirler. ancak kontrolünüzde bunu anlayabileceğiz. ancak büyük kistlerin iki riski konusunda hastalrımı mutlaka uyarırırım.birincisi kistin patlaması (rüptür deriz) diğeri de yumurtalığı kendi etrafında döndürmesidir(torsiyon)bunlar olup acil durum yaratmadığı sürece ameliyattan uzak durun basit kist olmayanlarda ise ilaçlar pek işe yaramaz onları bu büyüklükte ise almak gerekebilir ki çikolata kisti dermoid gibi kistler böyledir. çocuk sahibi olmakta yaratacak sıkıntı ikinci grup kistlerde daha çok gözlenir siz takiplerinize gidin ameliyat gibi bir karar alınızsa tekrar haberleşelim sevgiler.

6. 31 Mart 2010
  7. BucuS

BucuS Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    çok teşekkür ederim.bende patlamasından korkuyorum:KK43: hangi durumlarda patlama olur,patlamanın belirtileri nedir?şiddetli sancı mıdır? ayrıca spor yapıyorum.mekik çekmek zararlı mıdır? iyi çalışmalar,iyi akşamlar.

8. 31 Mart 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    böyle bir durum yaşarsanız emin olun fark edersiniz sizi acile getirir:) fazla karın egzersizi yapmasanız bu dönemde bence iyi olur. cinsel ililşki bile kimi zaman yasaklanır.

10. 31 Mart 2010
  11. BucuS

BucuS Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    patlaması o kadar şiddetli sancı veriyor yani :KK43: inşallah öyle bir durumla karşılaşmam.teşekkürler tekrardan:)

12. 6 Nisan 2010
  13. BucuS

BucuS Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    tekrar merhaba.a.s.
    cumartesi kontrole gittim ve ultrosan çekildim.kistim yok olmuş.(ultroson+doppler çekildi.)
    ilaca 1 ay daha devam etmemi istedi doktorum.
    fakat benim aklımı karıştıran başka birşey var;acaba ilk çekildiğim ultrason yanlış mı çekildi?dr.da şaşırdı bu kadar kısa sürede geçmesi çok iyi dedi.(ilk ultrasonu devlet hast.cektirmiştim.)acaba yanlış çekilmme ihtimalı var mı?ama ufak bişeyde değilki yanlış görsün (6.5cm)
    ilaca devam etmek istemiyorum!sizce ne yapmalıyım.saygılarımla.iyi çalışmalar.

14. 7 Nisan 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    selam gercekten de 6cm kıstin kaybolması ilk ultrasonda bir sınıtı olmuş olabileceğini akla getiriyor. ilacını bir ay daha kullanmanda bence bir sakınca yok, madem önerildi kullan. geçmiş olsun diyelim, ne diyebiliriz başka:)

16. 7 Nisan 2010
  17. BucuS

BucuS Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    Teşekkürler..........

18. 8 Nisan 2010
  19. lorkee

lorkee hertelde-n.blogspot.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    196
    merhaba benım de bır sorum olacak ama
    ben dun dr kontrolune gıttım ve klomen verdı bana ve dun hormon testı yaptırdım sonuclar daha bellı degıl..
    doktor klomenı gunde ıkı kere 5 gun boyunca ıcmemı soyledı ama normal bı yumurtlamam var mı ona bakmadı yanı bu sekılde gunde 2 doz onermesı sakıncalı olabılrımı cunku ben yumurtladıgımı testlerle ve akıntım ıle gayet net anlıyorum 2 doz ters etkı yapıp fazladan yumurta olusmasına neden olabılır mı ?
    doktora sordugumda bana ters bı sekılde oyle olsa yazmam heralde dedı sadece ama benım okudugum hep 1 dozla bu ılaca baslandıgı ve gerekırse 2 ye cıkarıldıgı yonunde

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.