yumurtalık kistti varken adet olan varmı?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve minikserçe tarafından 10 Mart 2008 başlatılmıştır.

10 Mart 2008
    Konu Sahibi : minikserçe
  1. minikserçe

minikserçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar,çok soru soruyorum farkındayım ,bendede kist var adet oldum tabi ginera 1 gün içtim 3 gün içmedim sonra adettim geldi,acaba kisttim erimiş olabilirmi?kist varkende adet olan varmı?benim ne çeşit kisttim bilmiyorum,yanlış anlamadıysam pko çok kist olana mı diyorlar,benim 1 tane sağ yumurtalığımda 7 sn..bu ay gittiğimde zorcam ne çeşit diye

2. 10 Mart 2008
  3. Ali's Mother

Ali's Mother seni seviyorum meleğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet bendede var adet olunuyo bi kaç yıl önce bi tanesi patlamıtı hatta en son hamileliğimde kist oluşmuştu şu an ne durumda blmiyorum doğumdan sonra hiç gitmedim doktora

4. 10 Mart 2008
  5. gxuxlxuxm12

gxuxlxuxm12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kistler için doğum kontol hapı verilir. hapı bıraktıktan sonra adet olunur. kist varken adet olunması çok normal. hapları düzenli kullnmak gerekir.

6. 10 Mart 2008
  7. minikserçe

minikserçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım kaç sn.gelince patlama oldu şimdi çok korktum,adet olunca hapı bıraktım tekrar içmelimiydim acaba..

8. 10 Mart 2008
  9. derence

derence Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Evet kist varkende adet olunabiliyor..Ben adet olduğum zaman gittiğimde dr'um ultrasonda görmüştü kisti 21 gün ginera kullandım yok oldu

10. 11 Mart 2008
  11. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Merhabalar. hormonlar normal ise tabii adet olunur. Sadece agrili gecer.pko degilse sevinin. demek sizin kendiliginden gecen folikuler kist olabilir. usuturseniz adet agrili gecer. Kist buyumediyse ilacla gecer veya bazen kendiliginden patlar.Yeni de doktorunuzla danisin ve gitmeyi ertelemeyin.Ben 10 senedir evliyim bu kist yuzunden hamile kalamadim.Adet asiri agrili gecen zaman oldu. Kistin patladigi ve hastaneye kaldirilmistim birkac kez. Suan il defa masallah diyelim iyiyim. bu yuzden erken teshis iyi birsey. Kendime dikkat etmeye calisiyorum.En basta sinirlenmemeye...Gecmis olsun

12. 11 Mart 2008
  13. minikserçe

minikserçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bilgileriniz için sağolun,adet olunca erimiştir diye düşündüm ,dün microgynon ilaça başladım,ginera daha önce kullanmıştım yan atkisi olmamıştı şimdi çok kötü yaptı onun için değiştirdim,inşallah erir...

14. 14 Mart 2008
  15. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Slm suan nasilsin? ilaclarin etkisi var mi? kendine cok dikkat etmelisin usutmemeye calisin. ben de bazan bu kist tekrar rahatsiz eder mi diye korkarim bu yuzden dikkat etmeye calisirim. gecmis olsun.alladan sifalar dilerim

16. 20 Mart 2008
  17. abstre

abstre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb minik serçe banada dün dr ginera verdi ama ben kullanmak istemiyorum çünkü kilo adırıyormuş bundan 2 sene önce yasmin kullandım tam 8 kilo yaptı yinekilo alırım die çok korkuyorum kistim sol tarafta ve tam 7.5 cm ban ayardımcı olıurmusun

18. 20 Mart 2008
  19. minikserçe

minikserçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım daha önce ginera kullandım hiç bir sorun yapmadı kilo bile almadım,ama bu sefer çok sarsttı,herhalde hormonlardan olsa gerek,10 gündür microgynon kullanıyorum,bu dahada beter etti,dr.emedur verdi onla birlikte alcam bakalım nasıl gelcek,sinir yaptı çok ,psikolojim çok bozuldu 6 aydır kendimi ne güzel tedaviye alıştırmıştım bu ay bu kisttin çıkması sinirlerimi bozdu,eşimle ilişki kurmak dahi istemiyorum....