Yumurtalık Takibi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve EU3 tarafından 22 Kasım 2007 başlatılmıştır.

22 Kasım 2007
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

Merhaba arkadaşlar ben yeni katıldım benim sormak istediğim sizlere yumurtalık takibi nasıl oluyor ve sonuç ne kadar alınıyor bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

2. 22 Kasım 2007
  3. cicek35

cicek35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende bu ay baslıyorum yumurta takibine açıkçası pek bi bilgim yok. hatta bende jinekoloji bölümünde sormuştum çatlatma iğneleri nerden vuruluyor diye kimse cvp vermedi. bana doktorum yumurtayı geliştireceğini sonra çatlatma iğnesi olacağımı ve ondan sonra 36 saat içinde ilişkiye girmem gerektiğini söyledi bakalım artık inşallah bu şekilde gebelik elde ederiz. benım 11 aydır olmyor hormonlarım bozuk çıktı.

4. 22 Kasım 2007
  5. tiviti

tiviti GELDİN DÜNYAMIZ OLDUN... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım valla bende yarın progesterona cumartesi günüde klomene başlıyorum pazarttasi günü de yumurta takibi yapılacak ama bende bilmiyorum nasıl olacağını bilenler bize anlatırlarsa bende memnun olurum....

6. 22 Kasım 2007
  7. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    yumurtlama takıbı dedıgınız ultrasyondaki izlemmi benım doktorum adetımın 5. gunu gonophene vermişti 5 gün kullandım sonra adetın 14. gununde yumurtalarıma baktı 3 tane buyuk yumurtam olmuştu catlatma ignesı oldum kalcadan ıgneden 1 gun sonra ilişkiye gırın bır hafta boyunca gün asırı demişti ama sonuc hüsrandı benım

8. 22 Kasım 2007
  9. EU3

EU3 Guest

Sağolun arkadaşlar bende 17 aylık evliyim ve hala hamile kalamadım bu ay deniycem ilk defa hayırlısı umarım hayırlısı olur ama bana adetimmin 9.günü gelmem gerekli dendi bu gün doktoruna göre değişiyormu bide bu sayım sonuç vermesse rahim filmi istendi bu neden acaba?

10. 12 Mayıs 2008
  11. birisi_25_

birisi_25_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet bende yeni katıldım herkese merhaba bende çocuk sahibi olabilmek için ugraşanlardanım birkez boş gebelik geçirdim şuan yumurtalık takibi yapılıyor bu konuda bilgisi olan varmı şimdiden tşkler allah isteyen herkese versin

12. 12 Mayıs 2008
  13. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlarım adetin bitiminden 2 gün sonra gidiyoruz doktora, o 3-4 günde bir çağırıp yumurtanın gelişimine bakıyor, eğer büyüklükleri normalse sadece ultrasonla takip ediyor, uygun büyüklüğe gelince de çatlatma iğnesi yapıp, uygun zamanı söyleyip ilişki öneriyor.

eğer yumurtalar kendiliiğinden gelişemiyorsa ilaçla geliştiriyor ve yine uygun büyüklüğe erişince çatlatma iğnesiyle çatlatıp yine ilişki zamanlarını söylüyor size, hepsi bu.......

14. 12 Mayıs 2008
  15. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238
    bu ay bende yumurta takibine gideceğim inşş.. birde bunu deniyelim baklaım.. hayırlısı olsun niş hepimz için..aminnn..

16. 12 Mayıs 2008
  17. Rosem

Rosem ****BİRİCİGİM*** Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım benım umudunu yıtırmemeye calıs ..her ne kadar bunu soylemek kolay olsada..umutların bıttıgı yerde hayat dahada acımasız olucaktır..bırcok kısı var 40 yasında bıle hamıle kalan.bol bol dua et canım..elbette senınde bebısı olucak ama vaktını beklıyordur..
    buarada bende bu ay yumurta takıbı yaptıracam..ama nce adet olmam gerekıyor.sızın yumurta takıbı yapılmadan once adetın 3.gunu hormon degerlerınıze bakıldımı kıslar?

18. 12 Mayıs 2008
  19. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    canım adet gününün 2. günü önce hormon testleri yapılıyor ve hormon değerleri kontrol ediliyor...
    sonra klomen yada benzeri bir ilaçla.. yumurta takibe alınıyor 19mm e ulaştığında yada geçtiğinde...
    çatlatma iğnesi vuruluyor....ve ilişki için gün veriliyor...
    ve tekrar dr gidiyorsun.. ve inşallah.. hayırlı sonuçlara ulaşıyorsun..
    ben de tutmadı ama dilerim sende tutar.. hayırlısı olsun...