Yumurtalık Tembelliği Olup Tedavi Görenler

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve ayda88 tarafından 16 Mart 2009 başlatılmıştır.

16 Mart 2009
    Konu Sahibi : ayda88
  1. ayda88

ayda88 Guest

1,5 senelik evliyim,1 hafta önce doktora gittim ultrasyondan bakıp yumurtalıklarında tembellik var senağlama normal yolla zor hamile kalırsın adet olduğun zaman gel tedaviye başlıcaz dedi,benim gibi olup çoçuk sahibi olanlar varmı?çok üzgünüm,sanki çoçuğumuz olamazmış gibi geliyo bana,netten epey baktım kafam karıştı nasıl bi tedavi uygulanıyo?hamile kalmak imkansıza yakınmı bu hastalıkta şimdiden teşekkür ederim.:1rolleyes:

2. 17 Mart 2009
  3. ayda88

ayda88 Guest

Kimse yokmu yasenağlama

4. 17 Mart 2009
  5. ada

ada ebe Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yumurtanın olması önemli canım.tembelse o bi şekilde çalıştırılır.sen beslenmene ve dr.un dediklerine dikkat et yeter.herşey allah tan.

6. 18 Mart 2009
  7. ayda88

ayda88 Guest

yumurta varmış ALLAH'ıma şükürler olsun ama işte tembellik varmış inşaallah dediğin gibi olur teşekkür ederim canım :CüvCüv:

8. 18 Mart 2009
  9. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1,5 yıldır korunmadın ve olmadımı canım ne kadardır deniyorsunuz bilmiyorum ama adet düzensizliğinde varmı... en azından geç meç yumurtluyorsun ya hiç merak etme olur :)

10. 18 Mart 2009
  11. ayda88

ayda88 Guest

7,8 aydır korunmuyoruz adet düzensizliği var ama en fazla 1 hafta oynar,inşaallah dediğin gibi olur canım:Saruboceq:

12. 11 Haziran 2009
  13. zeynocannn

zeynocannn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayyy güzelim o kadar karamsar olmaya ya bende aynı problem çıktı 3,5 yıllık evliyim evliliğin 10. ayından sonra korunmadık sonra baktık olmuyo özel hastaneye gittik hiç bir problem yok dediler ama o testi yaptır bu testi yaptır derken çok masrafımız oldu ve baktık yol katedemiyoruz bıraktık sonra aradan zaman geçti sıradan poliklinik türü bi devlet hastanesine gittim madem problem yok masraf olmasın dedim ama 3 ay sonunda yine sonuç alamadık ve doktor sevk etti, derken acele etmicem araştırıp iyi bi doktora gidicem dedim bi arkadaşım şimdiki doktorumu ısrarla tavsiye etti başladık ve takipte yumurtalar tam büyümeden çatlıyor dedi bi oh çektim çünkü en azından problem belli oldu 3 ay klomen ve estrofem kulladım biraz kilo da yaptı tabi, bu ay tam büyüklüğe ulaştık yani hamile kalmamam için neden yoktu ama bu ayda olmadı bakalım önümüz deki ay inş.ama üzülme dediğim gibi iyi bir doktor bul yumurtan varsa mutlaka büyütür
    :))))

14. 11 Haziran 2009
  15. zeynocannn

zeynocannn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca bebek tedavisine başlayacak arkadaşlara tavsiyem özel hastanelere baş vurmayın problem büyük değilse çünkü tahliller cep yakıyor ve bi çoğu dışarıdan tahlil kabul etmiyor el mahkum olduğu içinde gereksiz bir sürü tahlil istiyorlar özel muaynehanesi olan bi doktor bulun tahlilleri sıra beklerim sıkılmam diyorsanız devlette yok işim olmaz diyorsanız özel labratuar larda yaptırın inanın özel labratuarlar bile özel hastanelerden daha ucuz bu işe başlayınca yol uzun sürüyor masrafları göz ardı edemiyorsunuz bi yerden sonra o yüzden çok para vereceğinize,az dolaşın bence!!!!!

16. 11 Haziran 2009
  17. zeynocannn

zeynocannn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca benim gibi tedavi görenler varsa cevap yazarsanız sevinirim sonuç aldınız mı? hala bekliyor musunuz? yksa aşılamaya mı başvurdunuz ? fikir alışş verişi yapalım şimden teşekkürler

18. 11 Haziran 2009
  19. nezooo

nezooo çok bekletme abini tamam mı minik:) Üye

Beğenileri:
    417
    Ödül Puanları:
    83
    bende de ayni sorun var canim ben eylulde 4 seneye girecegiz bende bir de adet duzensizligi oldugu iicn doktora gittim orda ogrendim yumurtaligmin yavas calistigini.Hemen doktor tedaviye basladi.Ama bana da ilaclar cok ettki gostermedi.Normale gore cok yavas buyudu.Tabi catlatma icin de igne oldum.Hatta 2 seferde asilama yaptirdim sonuc olumsuz yani anlayacagin.
    seni karamsar yapmak istemem ama bende olmadi.Tedaviyi biraktiktan sonra bir dusuk yaptim.Su anda da ben tup bebek dusunuyorum onu da esim dusunmuyor Daha erken diyor.ARkadaslarin dedigi gibi hem maddi hemde manevi yonden tedavi olmak cok zor anlayacagin bu is sabir isi....
    SABİR SABİRR....