Yumurtalıkları Büyütebilir Miyiz?

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve mine41 tarafından 19 Şubat 2009 başlatılmıştır.

19 Şubat 2009
    Konu Sahibi : mine41
  1. mine41

mine41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    78
    Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıldım. Umarım bende aranızda uzun zaman yer alırım.

Benimde bir problemim var. Ve nasıl çözeceğimi, yada çözülebilir olup olmadığını bilmiyorum. Ben şu ana kadar hiç regl olmadım. Bunun için defalarca doktorlara gittim. Her defasındada yumurtalıklarımın gelişmediği ve bu sebeple regl olamadığımı söylediler. Tabi bunun sonucu çocuk sahibi olamayacağımı öğrendim.
    Ben çocuk delisi biri olarak bu sonuçla nasıl baş edeceğimi bilemedim, her doktora gidiş sonunda hüsrana uğradım.

İçinizde bu konu hakkında bir bilgisi olan, yol gösterecek olanlar vardır belki. Yumurtalıkları büyütmenin bir yolu var mı? Bu konuyla ilgilenen bir tedavi merkezi var mı?

Çok teşekkürler şimdiden... :eek:

2. 6 Mart 2009
  3. KUZUMMMMM

KUZUMMMMM Guest

doktorlar genelde bu tür sorunlara karşı gonephen yada klomen veriyor. adetin 3. günü yada 5. günü başlıyosun ve beş gün boyunca birer tane içiyosun. bitkisel olarak dersen eğer bal,tarçın ve çörek otunun karışımını sabahları aç karınla ye faydası var gerçektende. Çörek otunu iyice ez. allah herkeze bebişini kucağına almayı nasip etsin.

4. 15 Mart 2009
  5. Portali

Portali Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Canım, benm bir arkadaşım var tıpkı senin rahatsızlığından onunkiside ama şu anda 1 aylık hamile tüp bebek yaptırdı ve tuttu hatta şimdilerde kaçız olduğunu öğrenmeyi bekliyorlar. rahmin ve yumurtalıkların varsa küçük olması veya adet olamaman sorun değil diyebiliyorum.Arkadaşta ankarada mayada yaptırdı.

6. 19 Mart 2009
  7. SARAFEM

SARAFEM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ilaç kullanmıyorsan soğan kürüne başla bence,adet düzeni için çok faydası varmış,bi dene ondan sonrada incir kürüne başla faydası var gerçekten,bak bende kimyasal gebelik oldu ama incir küründen sonra oldu,daha önce tık yoktu.

8. 9 Eylül 2012
  9. LaNeTLi_RuHuM

LaNeTLi_RuHuM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    acaba nerde tüp bebek denediler? bilgin varsa istanbulmu sevinirim

10. 6 Ekim 2013
  11. mine41

mine41 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    78

Anunaki rica etsem arkadaşınla görüşme sağlayabilir miyim? Aynı sorunu yaşıyorum ve bu sebepten evlenemiyorum. Tedavisi hakkında bilgi almak doktorunu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursan minnettar olurum. Teşekkürler