yumurtaliklarin ilaca cevap vermemesi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve @ysun tarafından 12 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

12 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : @ysun
  1. @ysun

@ysun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar benim 1.micromda sadece 1 tane yum.gelisti.2.de ise 2 tane.fakat bunlardan birinin gelisimi yavas onu da bir sayabiliriz yani.bu tipta ilaca cevap verememe durumu diye geciyor.tiibi bir aciklamasi da yok.aranizda bu sekilde olup hamile kalan var mi

2. 30 Ocak 2009
  3. nisasum

nisasum birtanem,minik kelebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bendede var aynı duurum cnm

4. 31 Ocak 2009
  5. Starimu

Starimu Tosbaam abi oluyor :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    benim bir arkadaşımın iki tedavisi bu yüzden iptal edildi .. son olarak femara protokolü uygulandı , tabi bu protokolün yanında yanlış hatırlamıyorsam bir kan ilacı ve soya ilacı kullandı ve bir karışım macundan da yedi ..
    iki iptal dahil 7 mikro denemesinden sonra oğluşunu kucağına aldı ..
    sizin gibi bayanlara tavsiye edilen ve çok çok iyi gelen bir yöntem var , akapunktur .. tedavi olmayı düşündüğünüzaydan 2-3 ay önce başlayın akapunktura , sonra yumurta saınıza göre bir protokol seçilir , en olmadı femara protokolünü en başarılı uygulayan Amerikan hast.e gidersiniz ve tedavinizi olursunuz , inşallah da güzel sonuçlar alırsınız ..
    erken yumurta yetmezliği ve yumurta rezerv azlığı gibi sorunu olan bayanlarda femara protololü çok başarılı , böyle olup femara uygulanıp bebekelrini kucağına alan 3 arkadaşım var , hepsi de Amerikan hast. cengiz beyin hastalarıydı , aklınızda bulunsun :KK66:

6. 31 Ocak 2009
  7. nisasum

nisasum birtanem,minik kelebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    tesekkur ederim camım cok yardımcı oldun

8. 1 Şubat 2009
  9. tess

tess Guest

Bende aynı sıkıntıyı yaşadım. İlk deneme 7 yumurta göründü 16. günde toplandı. 3 yumurta zar zor döllendi uzun protokoldü grade 3 olan 3 embriyo kondu. Resimlerdeki embriyolarla alakasızlardı. 2. tedavimde mikrodoz protokol uygulandı sadece 3 yumurta elde edildi 2 tane grade 1 embriyo transfer edildi o da tutmadı.

Birşeyler yapmanın vakti gelmişti artık sorun ya yumurtalıklarımdaydı ya da bunu ben yaratmıştım. Düzenli beslenmeye başladım artık. Meyveden nefret ederdim. Bende sularını sıkıp içmeyi denedim. Artık o kadar abarttım ki günde en az 2 tane koca bardak meyve ya da sebze suyu içmeye başladım. Her gün yumurta yedim bal tükettim. Çay kahve hiç içmedim. Et tavuk balık bunları hiç eksik etmedim sofradan. Ölçülü ve az yedim kilo almayayım diye. Tam dokuz ay bu şekilde beslendim.

Tedaviye başladığım sırada akapunkturcunun kapısını çaldım. Yumurta geliştirme sırasında 3 kez, embriyo transferinden yarım saat önce toplam 4 kez akapunktura gittim.3. denemede mucize oldu gene antagonist protokol uygulandı 18 yumurta toplandı.Doktor 18 deyince yanımdaki hastaya baktım sanırım karıştırdınız dedim. Onunda onsekiz dedi. ben şok. 9 tanesi döllendi 8 tanesi 3. gün grade 1 di. Seçemiyoruz blastosist olmalarını bekleyeceğiz dediler. Şu an beklemedeyim. 10 gün nasıl geçecek bilmiyorum. 2 adet grade 1 blastosistim benimle.

Stardust ın söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Durumu seninkine çok benzeyen akapunktur ve femera protokolü sayesinde amerikan hastanesinde ikizlerine kavuşmuş olan iki kişi de ben tanıyorum. Bende eşime bu tedavide de az yumurta olur ve hamile kalamazsam İstanbula Amerikan hastanesine gitmek istediğimi söyledim. Çünkü bizim gibi yumurtaları az olan kişilere attığını vuran ebriyologlar lazım. Amerikan hastanesini embriyoloğu bu açıdan çok başarılı bence.

Umarım seninde herşey gönlünce olur. Rabbim sana gönlündekini verir.Allaha emanet ol.

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Şubat 2009
  10. 1 Şubat 2009
  11. Bonadea

Bonadea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bende aynı sorunu yaşadım. İlkinde günde 450 iu menogon (6 doz) ile 3 yumurtam olunca mikro iptal edilip aşılamaya geçildi. İkinci denemede 600 iu (8 doz) uygulandı ki doktorumun söylediğine göre uygulanabilecek maksimum doz bu idi. Ama bu kez sonuç tam bir hayal kırıklığı idi. Sadece 2 yumurtam olmuştu. Tedavi yine iptal edildi. Üçüncü mikrodan önce özellikle yabancı sitelerde günlerce araştırma yaptık. DHEA'nın yumurta sayısını ve oluşan emrbriyo kalitesini arttırdığını anlatan bazı bilimsel makaleler okuduk. Ancak bu bir hormondu ve uzun süreçte bazı riskler taşıyordu. Doktorumuzun da onayıyla 3 ay kadar bu ilacı (L-Argigine takviyesi ile birlikte) kullandım. Aslında sonuç alabilmek için 16-17 hafta kullanmak gerekiyordu. Ve 3.mikro yine 600 doz ile başladı. İlk yumurta takibine gittiğimizde çok heyecanlıydık. Çünkü yine az yumurta olsa yapılabilecek birşey kalmamıştı. Tek yumurta bile olsa bu kez tedavi iptal edilmeyecekti. Ama bu kez ultrasonda 5 yumurta görünüyordu. 11 gün sonra toplandı ve 4'ü sağlıklıydı. 3'si döllendi. Biri 1.kalite olmak üzere 2'si transfer aşamasına geldi. Şükürler olsun ki bu ikisinden biri annesine tutundu. 16 Ağustos'ta sonucu öğrendiğimizde eşimle sarılıp hüngür hüngür ağladık. Allah sizlere de bu duyguyu yaşatsın kızlar.

12. 1 Şubat 2009
  13. eminedilaykisacik

eminedilaykisacik japon harikası Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar yumurtalıklarım çatlamış,
    eşim ve ben kalbalık bir aile olmak istiyoruz
    o yüzden en kısa zamanda anne olmak istiyorum
    tedaviye yeni başladım moralim bozuldu
    yeni toparlamaya başladım kendimi
    desteginize ihtiyaçım var
    dr.kontrolündeyim böyle bir sorun yaşayan varmı
    bilginize...teşekkürler
    :enbuyukkk: :ecrin_bebek:

14. 18 Mart 2014
  15. BAHARIM1

BAHARIM1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    649
    Ödül Puanları:
    63

Bana ilk denememde femara protokolü uygulandı ama malesef sonuç negatif... şimdi mikrodoz protokolü uygulayacağız dedi doktorum... Kısmet bakalım...