Yumurtalıkta Kist

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve karamelito tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Nisan 2010
    Konu Sahibi : karamelito
  1. karamelito

karamelito Guest

ılk tüp bebek denemem başarısızlıkla sonuçlandı. ılaçları kestikten 3 gün sonra adet göördüm. Dün 2. adetimim 3, günüydü tekrar başlamak üzere dr. gittim.

Sağ overda 4cm. büyüklükte bir kist gördü. Bu kist sıvı/ jel kıvamında ultrasonu oynatınca çalkalanma gibi bir hareket yaptı. Renkli ultrason veya doppler damarlanma var mı diye baktı kist üzerinde damarlanma yok (bu da sanırım katı olmadığını anlamak için)

Bana takipte olan bir hasta olduğum için endişelenmeme gerek olmadığını bir ay içerisinde küçüleneceği, yumurtalıklarıda baskılamak için doğum kontrol hapı kullanmamı söyledi.

Muhtemel çatlamayan yumurtadan kaynaklanmış dedi.

Bu aşamadan sonra tüp bebek tedavisinin öneminden ziyade kistim önem kazandı. Damarlanma olmadığına , sıvı / jel kıvamda olduğuna göre Over Ca gibi birşey olma olasılığı var mıdır ?

saygılarımla

2. 6 Nisan 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, doktorunuzun ultrason bulgularına güvenmek durumundayız, basit kistler genellikle doğumkontrol haplarına cevap verir ve bir sonraki ay muayenede izlenmezler. endişeleriniz çok ise başka bir göz tarafından da değerlendirilsin önerisinde bulunabilirim. ca tanısı için ca125 testi yapılsa da birçok durumda da yükselebilidiğinden tek başına anlam taşımaz. kendinize kötüleri değil iyileri yakıştırın lütfen. geçmiş olsun. dilerseniz kistinizi değerlendirmem için gelebilirsiniz de tabii.

4. 6 Nisan 2010
  5. karamelito

karamelito Guest

hocam teşekkürler, eğer bir ay içerisinde DK hapına cvp vermez ise (ki inşallah verir) tabiki başka yorum ve görüş almak için muayeneye gelirim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.