yumurtası çatlamayıp kist olanlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve sweetbaby tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : sweetbaby
  1. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mrb arkadaşlr. bugün adetimin 2. günüydü. yumurta takibine başlamak için doktora gittik. ama bana kistlerin var dedi.ben geçen ay yumurta gelişimi için merional iğne kullanmıştım. iyi cevap vermişti bünyem. büyüyen yumurtalarım çatlamış. ama arkadan gelen küçükler vardı onlar da büyümüşler ama çatlayamamışlar.bu yüzden tedavim iptal bu ay. yani beklemedeyim.a ma ben tam günümde adet oldum. niye adetle atılmadılar. atılmamışlar bidahaki adetle atılmasını beklicez dedi. atılmazsa doğum kontrol hapı kullanıcaksın dedi.ama ben bi ay daha kaybetmek istemiyorum. ne yapmalıyım bitki kürü falan yoks adoğum kontrol hapı kullanayımmı? hiç bend eolmazdı kaç aydır takip yaptırıyorum.iğnenin etkiisyle oldu galiba. bu durumu yaşayanlar lütfen bana bilgi versinler.adetle gidermi. sonuçta hala adetliyim gitme ihtimali yokmu. bitki kürüyle sonuç alan yokmu?
    bir de kist varken ilişki demi yasak. tut ki hamile kaldık ki tedaviyle iğneyle olmadı böyle hiç olmaz da, ya olursa zararı olurmu.zaten engellermi diyosunuz.
    bilgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bilgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii verin.

ama moralimi bozmamaya karalıyım. demekki bu ay beklemem gerekiomuş.bu ay vücudumu toksinlerden arındırıcam bitkilerle inşalalh. belki sonra gelir bebişim

2. 16 Nisan 2009
  3. TUANAY

TUANAY Allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bence bu ay doğum kontrol hapı kullan.Benimde öyle olmuştu.2 ay beklemektense 21 gün doğum kontrol hapı kullan,garanti olsun

4. 16 Nisan 2009
  5. had

had Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde çatlamamış ve 33.8mm bir kistim var.doktorum bir iğne vurdu bekle bir kaç güne adet olursun dedi ama daha olmadım.valla şaşırdım artık.

6. 17 Nisan 2009
  7. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    a işin garibi ben şuan adetim ve kistim olduğu halde adetim hiç gecikmedi ama niye atılmadı acaba.

8. 17 Nisan 2009
  9. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    sen hemen doğum kontrol hapı mı kullandın canım. acaba tedaviye devam etcem ya ondanmı hmen doğum kontrol ilacı vermemiştir.

10. 17 Nisan 2009
  11. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ızlar cvp bekliyorum. bugün soğan suyu içmeye başladım umarım işe yarar

12. 17 Nisan 2009
  13. had

had Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım mesajınla aklım daha çok karıştı.ya ben doktor mu değiştirsem acaba.zaten bana senin hiç yumurtan oluşmuyor dedi bu ay adet olmayınca doktora gittim.doktorum 24 mm bir yumurtan var dedi demek sende geç döllenme var dedi yani yaklaşık 7 ay sonra fark etti.şimdi kafam karıştı.canım bir fikir ver mesajı okursan cevap yazarsan sevinirim.

14. 17 Nisan 2009
  15. had

had Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada o 24 mm yumurta büyümüş 33.8 mm olup kist olmuş.canım iğne vurdu adet olmam için daha adet olmadım iyice şaşırdım.

16. 17 Nisan 2009
  17. TUANAY

TUANAY Allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Tedaviye sağlıklı bir şekilde devam edebilmek,acba atıldı mı atılmadı mı kuşkularına yer bırakmamak için doktorum o şekilde önermişti.Bir ay yumrtlama doğum kontrol hapı ile baskılanınca ertesi ay yumurtlama daha sağlıklı oluyormuş.

18. 17 Nisan 2009
  19. sweetbaby

sweetbaby Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım şimdi ilk ay sende yumurta oluşmuyo dedi imi. banda öle demişti. direk bidahaki ay klomene geçtik.ama şunu da dedi belki bikaç ay beklesek kendiliğinden yumurta oluşturacaksın dedi ama işimizi şansa bırakmamalı gelişimi tetiklemeliyiz dedi yumurta sayısını artırmak için.olabilir öle yani sen de yumurta olmadığını düşünmüştür bi ay bakınca ama o ay yumurta üretmiş olabilirsin sonuçta her ay aynı olacak diye bişi yok. ama sen hiç ilaç kullanmadan 7 ay mı bekledin. ozman boşa beklemişsin sana yummurtan olmuyo dediği halde. sonra bende klomende işe yaramadı 1 tane yumurtam oldu o da 15 mm kadar oldu ama gelişimi geriledi. doktoum da şey dedi belki kendiliğinden bile bunu geliştirecektin dedi. o yüzden iğneye geçtik o iyi oldu ama çatlamyanlar kist olmuş işte. bana adetle atılmazsa doğumkontrol ilacı dedi. acaba ben kullnsammı. vakit kaybetmek istemiyorum bidahaki ay da gitmezse. ama ben kiste rağmen adet oldum hem de tam zamanında.yani benim de başıma ilk kez geliyo kist konusunda pek bilgim yok canım.