yumurtası çatlamayıp kiste dönüşenler yardım...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve serdi tarafından 20 Kasım 2008 başlatılmıştır.

20 Kasım 2008
    Konu Sahibi : serdi
  1. serdi

serdi Guest

günaydın merhaba arkadaşlar ben bu ay ilk defa klomen tedavisine başladım ve dün pregnyl çatlatma iğnesi vurundum bugün kontrolüm vardı. doktorum yumurtamın birisnin çok büyüdüğünü büyük ihtimalle kiste dönüşeceğini söyledi diğer yumurtanın çatlamasını bekliyorum dedi ve 1 hafta sonra kontrole çağırdı .... korkuyorum tecrübesi olanlar bu kistler önemli oluyormu hemen geçiyormu ne dersiniz doktorum eğer kist olursa bebeğe biraz ara verip kist tedavisine başlıycaz dedi ben anlamıyorum neden böyle oldu ne güzel sağda ve solda 2 büyük yumurtam vardı ama şimdi birinden umutyok tek taraflı şansın baya azaldı bi fikri olan varsa lütfen yardım şimdiden teşekkür ederim...:uhm::çok üzgünüm:bebiş başka bahara kaldı galiba:a015:

2. 20 Kasım 2008
  3. Ceylan

Ceylan BiHüzünSaklı ve BinUmutla Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    benimkiler büyümeden kistler varmış senin konun hakkında bilgim yok ama umarım tez zamanda iyi olursun

4. 20 Kasım 2008
  5. serdi

serdi Guest

Geçmişolsun canım teşekkürler ......

6. 20 Kasım 2008
  7. serdi

serdi Guest

kızlar yokmu cevap verecek olan nolur bişey söyleyin.... tecrübesi olanlar.....

8. 20 Kasım 2008
  9. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım sanırım aynı dertten muzdaribiz..... bende bu ay 2 tane klomen kullandım ve 12. gün gittiğimde dr. kocaman 25 mm den büyük bir yumurtam olduğunu söyledi çatlatma iğnesi vermedi kendiliğinden çatlamasını bekleyeceğiz eğer çatlamazsada kiste dönüşebilir büyük ihtimalle çünkü çok büyük dedi bilmiyorum bakalım bende bekliyorum adete 2-3 gün varken tahlil için çağırdı ozaman anlarız kist olup olmadığını inşallah olmaz.....

kist olursa ne olur daha önce benim başıma geldi kistlerin %90'ı kendiliğinden sonlanıyor ameliyata gerek kalmadan onun içinde doğum kontrol hapi veriyorlar bu süre değişiyor kiminde hemen 1 ayda atılıyor kiminde 2 yada 3 ayda inşallah hemen atılır.... çok geçmiş olsun....sanırım bende tedavime 1 - 2 ay ara vermek zorunda kalacağım.....

10. 20 Kasım 2008
  11. _WhitePearl_

_WhitePearl_ Pamuk Prensesim... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Temmuz ayında benimde kistim var 3,2 cm büyüklüğünde tedavi görmedim canım ilk adette attım sanırım.
    Seninkide öyle olur .basit yumurtalık kistidir eminim .

12. 20 Kasım 2008
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım bendede bi kez 7cm bi kez 6,5 cm ve en son 3 cmlik kistim oldu..çatlatma iğnesine rağmen...doğum kontrol hapı(ginera) kullandım o ay geçti diğer aya tedavime başladım...4 aydır çatlıyor çatlatma iğnesiyle çok şükür..korkulacak bişey değil geçiyor hemen...

14. 20 Kasım 2008
  15. nurseay

nurseay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canim ayni seyi bende yasadim ilk kutuda yumurtam 4 cm oldu yani kiste donustu bu yuzdzn dolayisiyla catlatma ignesi olamadi dr genelde boyle kistlerin olabilecegini ve adetle atilabilecegini soylemisti ve dogru cikti klomende eger dollenme olmazsa adet zamaninda yada buyuk ihtimalle zamanindan biraz once oluyor ve benimkide biraz siddetli bir sanciyla kisti atmiti Allah'a sukur muhtemelen seninde oyle olur insallah daha sonra kist olusmamisti ve 4.kutuda hamile kalmistim dusukle sonuclandi ama sonucta sonuc almistik tabi Allah'in izniyle.Insallah birazda olsa yardimci olmusumdur.Gecmis olsun canim.

16. 20 Kasım 2008
  17. papatyaaaa

papatyaaaa şükürler olsun ALLAHIM Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde şuan seninki gibi bir kistim var doğum kontrol hapı kullanıyorum sadece zaman kaybediyoruz bu kistler zararlı değil korkma çünkü çatlamayan yumurta kisti bunu genelde 1 ayda tedavi ediyorlar

18. 21 Kasım 2008
  19. serdi

serdi Guest

çok sağolun kızlar bilmiyorum bakalım ne olacak dün akşamdan beri kasıklarımda sürekli sancı var hadi hayırlısı inşallah bende atarım kisti yada hamiş olurum ahh ahhh.