yumurtlama akıntısı konusunda yardım..

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve dejavu_one tarafından 31 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    31 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : dejavu_one
  1. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238
    merhaba dr hanım. Benim bugün reglimin 7. günü tam bir hafta oldu. Geçen ay klomen kullandım ancak 20. günümde regli olmuştum o zaman gitmiştim reglim diye ama klomen bitti yumurta takibine gideceğim gün yine kanama oldu. Bir ay önce olduğu gibi öbür kanama da ara kanamaymış ben ilacı içmiştim artık. Dr yine de gittim yumurta gelişecek gibi görünüyor dedi 14. güne çağırdı.. Tekrar klomen vermedi. Klomenin etkisi bir ay sonrada sürüyor mu reglim bittiğinden beri açık kahverengi akıntı geliyor birde bugün şu yumurtlama belirtisi olan yumurta akı kıvamında ve ele alınca uzayan o akıntıdan geldi. Ben yumurtalayacağımı düşündüm. Eğer öyleyse bu akıntı gelince kesin yumurtlayacağım mı demektir ve o kaıntı geldikten ne zaman sonra olur yumurtlama daha 7. günümdeyim. Geçen ay klomen kullandığım için erken büyüyecek olabilir mi..

2. 1 Haziran 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam yumurtlama akıntısı gibi bahsediyorsunuz ancak en iyi ultrasondaki görüntü ve büyüklüğünden anlaşılacağından kontrole doktorunuza görünmenizi tavsiye edeceğim. klomenin etkisi kullnıldığı ay içindir.ancak bir önceki aydan çatlayamayn yumurta varsa onlar düzensizlik yaratabilir.

4. 1 Haziran 2010
  5. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238
    zaten pazartesi 14.günüm doktoruma gideceğim. Ama iki aydur sorunlarım vardı ara kanamam oluyordu yada yumurtam büyümüyordu o zamanlarda bu akıntım gelmiyordu ama bu ay gelmiş. Bir de doktoruma reglimin ilk günü gitmiştim yumurta büyüyecek gibi duruyor dedi bunu ilk günden öngörebilir mi. Klomeni tekrar yazmadı bir ayda böyle deneyin dedi..

6. 2 Haziran 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    sorunlar bu teadaviler sırasında maalesef olabiliyor önemli olan duruma göre tavır almaktır doktorunuz da öyle yapmış. Hangi yumurtanın seçildiğini görmek için adetin 3. Günü çok erken bir dönemdir ancak 8-9. Günlerde ilaç kullanılıyorsa daha da önce seçilebilir yumurtanızın geliştiği söylenebilr. Dilerim herşey gönlünce olur

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.