Yumurtlama belirtisi her ay olur mu

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve scaarlet tarafından 23 Haziran 2008 başlatılmıştır.

23 Haziran 2008
    Konu Sahibi : scaarlet
  1. scaarlet

scaarlet Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar. Ben genelde 28 günde bir adet gören biriyim. Yumurtlama hesaplamasına göre benim dün yumurtlama günümdü. Ama hiç bir belirti olmadı. Bazen yumurta beyazı şeklinde akıntım olduğunu farkederdim ama bunun yumurtlama belirtisi olduğunu bilmiyordum. Bu ay dikkat ettim ama dün bende öyle bir belirti olmadı. Bu belirtilerin, kısacası akıntının her ay olması gerekiyor mu? Sizlerde her ay düzenli olarak olur mu? Bende olmayınca acaba bende yumurtlama olmadı mı diye düşünüyorum. Korktum açıkcası. Bilgisi olan varsa yazabilir mi arkadaşlar. Teşekkürler şimdiden..

2. 23 Haziran 2008
  3. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yumurtlama dönemi ayda yaklaşık - 7 gün içinde gerçekleşir
    buda son regl'nizin ilk günü ile birlikte saydığımızda 14 gününden itibaren başlar

bu 6 günlük dönem içerisinde kasıklarınızda kısa süreli ağrı hissedersiniz yumurtlama dönemlerisinizi bu sancılardan hissedebilirsiniz

4. 23 Haziran 2008
  5. green olive

green olive 28 Eylül 2009 Pazartesi Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    benim adetim düzenli değil. ama yumurtlama belirtilerini bilmek istiyorum. benim muhtemelen 14. gün olmuyor. o yüzden gün hhesabım tutmaz bunun haricinde nerden anlarız

6. 23 Haziran 2008
  7. civcivim

civcivim Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bu ay adet düzensizliği yaşayabilirsin hamile olma ihtimalin yoksa tabii ki şimdi.o şeffaf akıntı ben 6 aydır takip ediyorum her ay geliyor.takip etmeye devam et birkaç gün gecikmeli gelebilir.geç yumurtlayacak olabilirsin.kasık ağrısı her ay olmaz bildiğim kadarıyla kasık ağrısı olduğunda zengin yumurtlama olduğunu duymuştum.

8. 23 Haziran 2008
  9. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende akıntıyı takip etmiyorum ama.sırtımda ateş çıkıyomuş gibi hissediyorum.yumurtladığım zamanlar hep oluyor.

10. 23 Haziran 2008
  11. serapÇ

serapÇ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkezin yumartlama sendromları farklı olsada çoğunun hemen hemen aynıdır akıntı kasıkta ağrı ödem sıcak basması gibi ama şu varki her kadın her ay yumurtlamaz hatta çoğu kadın farkında olmasada her ay yumurtlamaz bu normaldir adet düzensizliğiniz varsa ve yumurtlama döneminiz çok sancılı geçmiyorsa ovulasyon döneminizi farkedemeye bilirsiniz

12. 5 Temmuz 2008
  13. maibu

maibu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar akıntıdan ziyade en güzel öğrenme tekniği şudur ki ovulasyon testler doktornevra.com diye bir site var orada anlatıyor test yapabilirsiniz mesela ben şuanda yumurtlama dönemindeyim akıntımda gelir hep ... iyi forumlara.s.a.s.

14. 23 Temmuz 2008
  15. talin

talin Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar ben de birşey sormak istiyorum.geçen ay yumurtlama günümü çok net hissettim ben.o yapışkan akıntıyı da gördüm.sormak istediğim şu.yumurtlamanın olduğu gün öü ilişkide bulunulmalı yoksa bir gün öncesi ve bir gün sonrasında mı?çünkü yanılmıyorsam doktorlar bu dönemde gün aşırı ilişki tavsiye ediyorlar:uhm:

16. 28 Temmuz 2008
  17. DrGunay

DrGunay Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlarr....
    Aynı soruyu ben de sorucam.Lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olurmu?
    Bu gün bazal sıcaklıgım 37.3 dü.Doktor kontrolune gittim.Yumurtam çatlamış sögledi.Dün de eşimle beraberliğim oldu.Şimdi kafamı kurcalayan soru bu:
    Yumurta hüçre kaç saat canlı kala biliyor?Yani eger benim yumurtam dün çatlamışsa ne zamana kadar ilişkide olmam lazım onu mayalandırmak için????

18. 2 Ağustos 2008
  19. ceydaceren

ceydaceren Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm 12 -24 saat arası canlı kalır diyorlar