yumurtlama günü nasıl hesaplanır?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve samimi tarafından 29 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : samimi
  1. samimi

samimi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    279
    Ödül Puanları:
    113
    slm kızlar benim sorunum yumurtlama gününü hesaplayamıyorum.kimi adetten 10 gün önce 10 gün sonra diyor,kimi adetbaşlama tarihinden sonraki 14.gün diyor kimi daha farklı .

son 3 aylık adet tarihim :20 mart 19 nisan normalde aksamazdı ama bu ay 25 mayısda adet gördüm kızlar şimdi benim yumurtlama günüm ne zaman yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden hepinize çok teşekürlera.s.

2. 29 Mayıs 2009
  3. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Bende bu yumurtlama günlerini hesap edemiyordum önceleri.. Ovulasyon hesaplayıcıları var nette eğer adetin düzenliyse yazıyorsun adet günlerini hesaplıyor...
    Yada doktora gidebilirsin canım muayaneyle dok sana söylüyor hem en sağlıklısı bence yumurtan varmı, oluşuyormu, sağlıklımı herşeyide öğreniyorsun en azından...
    Şunu da söyleyeyim her kadın adetinin 14. günü yumurtlayacak diye birşey yok..

4. 29 Mayıs 2009
  5. samimi

samimi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    279
    Ödül Puanları:
    113
    canım çok tşkr ederim ilgin için a.s. galiba dediğin gibi dr gitmek en iyisi

6. 29 Mayıs 2009
  7. EU2

EU2 Guest

Al ovulasyon testleri ,öğren yumurtladığın günleri...:lepi: Şeniz

8. 29 Mayıs 2009
  9. civcivim

civcivim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım adet düzensizliğin var herhalde.şöyle yapabilirsin genelde luteal faz 14 gün derler ama kimi zaman değişebiliyor sabit olmuyor bende öyle oldu.adet gördüğün günden sonra mukus salgısını takip et o salgının geldiği gün yada birkaç gün sonra kasıklarında hafif sızlamalar oluyor bilki o zaman yumurtluyorsun ben o şekilde hesaplıyorum.hapı bıraktığımda 45 gün kadar uzun aralıklarla adet görüyordum fakat hangi gün olacağını biliyordum.

10. 30 Mayıs 2009
  11. samimi

samimi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    279
    Ödül Puanları:
    113
    sağolun kızlar ilginiz için.benim aslında hep düzenlidir ama bu ay nedense gecikti.bende baya umutlanmıştım ama olmadı.inşallah önümüzdeki aya olu:CüvCüv:

12. 30 Mayıs 2009
  13. EU2

EU2 Guest

Ovulasyon günleri standart olarak illa hep aynı gün olmuyor..Daha erken ya da daha geç te olabiliyor..Bu yüzden matematiksel hesaplamalar yanıltıcı olabiliyor....

14. 31 Mayıs 2009
  15. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Katılıyorum bende 28 günde bir regl olurdum saat gibi bünyem vardı hatta yumurtlama sorunu olduğunu hiç düşünmemiştim. 3 doktorda aynı şeyi söyledi. 28 günde reggl olurum ve 15. gün yumurta 11 mm. O yüzden regl ve hormonlarınız düzgün olsa bile çatlama gününüz doğru olmayabilmiyor. Bu yüzden hesaplayıclara fazla güvenmeyin.

16. 8 Eylül 2012
  17. zeyneppy

zeyneppy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

merhabaa. ucuncu cocuma hamıleyım . ve cogu bayanın hamıle kalmak ıcın ovulasyon gun hesaplama telaşında oldugunu bende bıiliyorum ve bunu bende yaşadım. doktorlar teorık olarak bazı cevaplar verıyorlar, ınternette ıse bununla ılgılı bırcok kafa karıştıran bılgıler bulunmakda. ben ise butun kadınlara kısa yol olacagını düşündüğüm den basıt bır hesaplama yönetemı soyleyecegım. Deneyın mutlaka tutacaktır.

Teknık olarak soylenen reglı gununuzden sonrakı ıkıncı hafta . (örnek reglı gununuz ayın 1.de başladı dıyelım. o haftayı gecın. sonrakı haftayıda gecın. ve gelen hafta yanı 15 ınden ıtıbaren sızın ovulasyon gunlerınız başlar. bu gunler genelde ovulasyon gunlerınızın oldugu gunlerdır. ama kımılerın bu tarıhten daha erken gırer kımılerıde daha gec. bu 3 -5 gun öne yada ılerıye kayabılıyor. ve bız hamıle kalmak ıcın bu onemlı gunlerı hesaplayamadıgımızdan da pozıtıf sonuc alamıyoruz.
    mesela benım hep ılerıdır. yanı reglı gunumden sonrakı ucuncu hafta ıcerısındedır. ve bu gunler bazen şaşar ama ben kesın gunlerı bılırım nasılmı ?

normalde her bayandan donem donem akıntı dedıgımız kaygan bı sıvı gelır . (servıkal mukus) yumurta beyazı kıvamında . ovulasyon donemınızı anlamak ıcın bu akıntıyı gozlemlemelısınız. öströjen mıktarı arttıkca yumurtlama donemı yaklasmakta demektır. en dogurgan zaman bu sıvının yogun oldugu zamanlardır. bu sıvı bazı gunler ornegın 3 gun cok yogunlaşır. dıger gunlere nazaran daha coktur hatta ve bu gunlerde bayanlarda cınsek ısteklerde aynı sekılde yogundur . bu da o gunlerın yumurtlamanın olabılmesı ıcın en uygun gunler oldugunu gosterır. o kaygan sıvı spermın yaşaması ve ılerlemesı ıcın uygun ortam olmasını ve rahme daha kolay ulasmasını sağlar .

umarımm işinizee yarar ...

18. 15 Temmuz 2013
  19. Editor

Editor Edidir Edi Yönetici

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113