yumurtlama gününüzü nasıl hesaplıyorsunuz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve jansela tarafından 1 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1 Eylül 2008
    Konu Sahibi : jansela
  1. jansela

jansela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    internetteki yumurlama günü hesaplayıcıları ne kadar güvenli ben 5 aydır internetten hesaplıyorum hamile kalamıyorum doğru vermiyormu sizce ve siz nasıl hesaplıyorsunuz yardım edin arkadaşlar

2. 1 Eylül 2008
  3. simeray

simeray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eğer adetlerin düzenliyse evet bu hesaplayıcılar işe yarayabilir... ama yinede yumurtlamanın ne zaman olacağını kesin bilemezsin. hesaplayıcı 15. gün der mesela ama sen 21. gün yada daha erken 9. gün yumurtluyor olabilirsin. yumurtlama zamanını bilebilmek için çeşitli uygulamalar var.
    mesela ateş ölçme yöntemi,evde yapılan ovulasyon testleri,gibi... bide yumurtlama zamanı gelen akıntının iki parmağın arasında uzaması diyorlar...

4. 1 Eylül 2008
  5. pelosh

pelosh Guest

merhaba ben de senin gibi aylarca uğraştım.denk getiremediğimi düşünüyordum.. dr. desteğine başvurdum.bence sende vakit kaybetmeden yumurta kontrolüne gitmelisin.eğer bebek için aceleniz var ise tabii...

6. 1 Eylül 2008
  7. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    slm. benim bildiğim kadarıyla int verilenler doğru ama yinede kendinde hesaplayabiliyorsun adetin düzenli ise yani 28 günde bir oluyorsan adetinin 1, gününden itibaren 14. güne kadar olan günler.en verimlisi ise 9. -- 14. gün arası 2 gün arayla denemelisin.

8. 1 Eylül 2008
  9. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    son adet tarihimin ilk gününden itibaren 14 gün sayıyorum okadar.

10. 1 Eylül 2008
  11. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    internetteki hesaplayıcılara baktığımda da aynı günü gösteriyor yani doğru bence.ilişki aralığını uzun tutun ki spermler güçlensin.yine de bi doktor kontrolüne gitmek de lazım tabi.

12. 2 Eylül 2008
  13. nmb2358

nmb2358 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bende aynı şeyi düşünüyorum int yanıltıyor gibi annem bu konuda hesaplamalrına çok güveniyorum o diyoki sat 12.günü18.gün arası yumurtlama oluyor dio bizde 2 yıllık evliyiz 2 aydır korunmayı bıraktık inşallah bu ay hamile kalırım önerilerinizi bekliyorum öpüyorum sizleri

14. 2 Eylül 2008
  15. naz&pxixtxixrcxixk

naz&pxixtxixrcxixk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah internettekiler doğrudur, çalışma takvimimi ona göre ayarladım:kahve:

16. 5 Eylül 2008
  17. jansela

jansela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben internetteki yumurlama hesabına güvenmemeye başladım bundan sonra kendim hesaplıcam ama çok bilgim yok adet gününün ilk gününden sayarak 14.gündemi ymurtlama oluyor ve 5 günmü sürüyor bana karışık geliyor adetlerimde düzensizleşti bazen 2 gün önce bazende 4 gün yada 8 gün önce olduğum oluyor bana yumurlama günümü hesaplamaya yardım edermisiniz hamile kalan arkadaşlarım son adet günüm 3 eylül geçen ay ve ondan önceki ay 11 de olmuştum

18. 5 Eylül 2008
  19. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106

canım adetin bittikten sonra 16 kadar olan sürede 2 gün arayla dene.bilmiyorum denedinmi hiç ama eşinle birlikte veya ilk sen boşalarak dene bu seferde inş hamile kalırsın bu ay:Saruboceq: