Yumurtlama Olgusu..

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve KIZLARIMCANLARIM tarafından 5 Mart 2008 başlatılmıştır.

5 Mart 2008
    Konu Sahibi : KIZLARIMCANLARIM
  1. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşlar .. Ben Bişey öğrenmek Istiyorum.. Bu Yumurtlama Dediğimiz Olay Yumurtanin çatlamasimi Yoksa Yumurtanin Tüplere Atilmasimi.. Yumurta Tüplere Atildiktan Kça Gün Sonra çatlar.. Kisaca Bilgilendirseniz Sevinir.. Birde Bu Ateş ölçmede Yumurtlama Olduğu Gün Dediğimiz Yumurtanin çatladiği Günmü Yumurtanin Tüplere Atilmasi Mi ??şimdiden Herpinize Teşkler..cadiarzu

2. 5 Mart 2008
  3. fakelove

fakelove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bak bildiğim kadarıyla yumurta yumurtalıkta yeterli boyuta geldiği zaman yumurtalıkta çatlıyo ve yumurtalıktan dışarı atılıyo ve tüpler yani kanallar o yumurtayı yakalıyo ve eğer sperm le karşılaşırsa bu kanalda dölleniyo ve döllendikten sonra 7 8 gün burda yavaş yavaş ilarleyi rahime ulaştığında işe tutunuyo ama tutunamazsa yada yumurta ile sperm buluşamazsa o yumurta boşuna gidiyo günün geldiği zaman da regli oluyosun canım umarım bilgilendirebilmişimdir

4. 5 Mart 2008
  5. KIZLARIMCANLARIM

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238
    teşkler canım.. işte benimde anlmaka istediğim bziim hamile kalmamız için yumurtanın çatladığı günmü ilişki olması gerekiyor..??

6. 5 Mart 2008
  7. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım
    yumurtanın çatlaması gerek
    eğer yumurta çatlamazsa
    döllenme de olmaz.

8. 5 Mart 2008
  9. KIZLARIMCANLARIM

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238
    anladım canım..
    peki yumurtlama olupta çatlamamsı gibi bir durum olabiliyormu??oluyorsa bunu bilzer anlayabiliyormuyuz.. ayy çok soru sordum ben galiba::))

10. 5 Mart 2008
  11. fakelove

fakelove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    tabiki olyo canım canlı kanıtı benim benim yumurtam yeterli büyüyüp çatlamıyo ve yumurtalık kisti oluşuyo canım şu anda bede o kistten var ben hissediyorum kist olunca olan tarafta hafif sancı oluyo sen düzenlimi oluyosun canım

12. 5 Mart 2008
  13. fakelove

fakelove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    yumurtan çatlamadığı sürece zaten yumurtalık yumurtayı atmıyo atmadı zamanda spermle karşılaşamıyo ve döleleme olmuyo çatlaması şarttttt

14. 5 Mart 2008
  15. KIZLARIMCANLARIM

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238

anladım canım.. yanii çatlamayabiliyorda.. canım ben 2 ay önce dış gebelik geçirdim.. ve sağ tüpüm alındı.. ben ondan merak ediyorum.. acaba sağdan yumurtladığımda yumurtam çatlamazmı.. merakım oydu aslında.. neyse teşk ederim saolun arkadaşlar..

16. 5 Mart 2008
  17. EU1

EU1 Guest

fakelov merak ettim, peki sen çatlamadığını anlayabiliyormusun herhangi bir belirti var mı, akıntı yada reglide bir değişiklik, benim de zaman zaman yumurtalıklarımda sancı olur bende üşüttüm yine heralde düşünürüm 2 ay önce genel kontrole gitmiştim doktora( korunmuyorum ama bebek olmuyor bir sorunmu var acaba diye) doktor sol yumurtalığımda ufak bir kist olduğunu ama muhtemelen yeni oluştuğunu söyledi, regl dönemime 2-3 gün vardı doktora gittiğimde, regl ol bittikten sonra yine gel bakalım kiste muhtemelen gider dedi, regl den sonra doktora tekrar gittiğimde kist gerçekten atılmıştı vücuttan, bir problem yok çocuk için dedi, folic plus verdi, hamile kalınca yine gel dedi., şimdi senin anlattıklarından yola çıktımda acaba bendede çatlama olmuyo ve her ay kist mi oluşturyor acaba :KK43:

18. 5 Mart 2008
  19. fakelove

fakelove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba canım canım akıntı falan değilde adet belirtilerim olmuyo ve bende geçiceni anlıyorum ve sonrada sağda yada solda hafif bi sancı oluyo ve dr gittiğimde sötlüyorum ve gerçektende o tarafta kesin kist oluyo sende ki kist te yeterli büyümediği için yumurtan yumurtalıktan çatlayıp atıulmadığı için kist oluyo canım bende hep oluyo bende yumurtala problemi var canım bende her ay düzenli yumurtalam olmadığı için kist oluyo benim yumurta gelişip çatlamıyo bak bidde şu çok önemli sen düzenlimi oluyosun canım