Yumurtlama takibi nasıl yapılıyor ???

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve blue_girl tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : blue_girl
  1. blue_girl

blue_girl Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    slm herkeze :)
    yumurtlama takibi yumurtuların çalışıp çalışmadıgı dr. tarafından nasıl takip ediliyor eşimin sperm testi istendı sonra benm yumurta takıbım yapılıcak ama merak edıyorum testler tahlıller aşamalara nasıl yapılıyor bılgısı olanlar paylaşabılırmı ????
  2. 12 Mayıs 2009
  3. Yaren

Yaren KÖPÜKCAN'ın aşçısı :)) Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım yumurta takibi adet bitiminden sonra başlanıyor ve adetin 20.gününe kadar yapılıyor iki günde bir doktora gidiyosun ve ultrasonla yumrtalıklara bakılıyo çalışıp çalışmadığına bakılıyo eğer yumurta büyür ve çatlamaya yakınsa doktor gün aşırı ilişki öneriyo.korkulcak bişey değil çok basit bi işlem.sana bol şans diliyorum :)
  4. 12 Mayıs 2009
  5. canım ben 2 aydır takıp oluyorum bu ay bakalım ne olacak adetın 10.gunu ilk olarak gıdılıyor vagınal ultrasonla bakılıyor yumurtanın buykluğunu ve ilşki öneriliyor o gunlarde yanı o hafta boyunca dıyelım sonra 1 gun gecınce tekrar gıdıyorsun boyle yumurtan çatlayana kadar bakılıyor genelde gun aşırı gıdılıyor gunlerıne dr karar verıyor acıtan bışe değil basıt bir işlem ekranda yumurtanı sen de goruyorsun sonuçlarını dr na gosterıyorsun ve ona gore değerlendırılıyor
  6. 12 Mayıs 2009
  7. yanı yumurtanın boyutları onemlı gelışıp gelışmedığı yeterlı olgunluğa gelıp çatlaması onemlı erken ya da gec çatlaması da hamılalık için yeterlı olmuyor benım 2 aydır erken çatlıyor bılemıyorum ne olacak bu ay klomn kullandım ama dr yıne erken çatlamış dedi 28 gunde bır adet goren kadının 14.gun çatlaması gerekıyor benım hep 12.gun çatladı bakalım hayırlısı
  8. 7 Kasım 2009
  9. esterya

esterya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kizlar benim dun adetimin 8. gunu idi doktora gittim 13 mm ytumurtam olusmus ilac falan kullanmıyorum sadece sabah ve aksam çakşır otu bal tarcın karısımı yiyorum. 8. gune gore yumurtan erken gelismis dedi doktor. Bugun tekrar bakacak. sizcede 8. gune gore yumurtam buyuk mu?
  10. 13 Mayıs 2011
  11. elendil85

elendil85 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim 10.gün 16 mm 12.gün yani bugün 22 mm olmuş :) çatlaması yakındır dedi doktorum. pzt günü tekrar gidicem bakalım ne olmuş:))) bu arada hiç bir ilaç kullanmıyorum sen kullanıyo musun??
  12. 25 Mayıs 2011
  13. aborjinos

aborjinos sükürler olsun Allah 'im Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    merhaba kizlar benimde 13. gün 13mm idi sonra 17.gün 23mm olmus ama catlamamis doktor ovulasyon gerceklesmemis dedi ee simdi ne olcak anlamadim.Kendi bisey yapmadi baska doktora yönlendirdi. simdi ben evde yumurta catlatma kürü yapsam olurmu sizce? Bu arada ovulasyon testlerim hep negatif cikti bu ay :KK43:
  14. 11 Ağustos 2011
  15. defnelma

defnelma artık "geldim anne" Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende yumurta takibi yaptırmak istiyordum..şimdi adetim bitince mi randevu almalıyım..?daha bugün adetimin ilk günü..alttan muayne olmuyoruz yani öyle mi?buna çok sevindim...ben daha hiç muayne olmadımda biraz korkuyorum sanırım...
  16. 19 Aralık 2012
  17. sinemdemis

sinemdemis Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    slm arkadaşlar bugun doktora gittim ve doktor bana ymurtlama testi yapıcaz dedi ve fiyatını 75 tl olarak söylediler. nasıl bişey yardımcı olurmusunuz?
  18. 20 Aralık 2012
  19. inciozmen

inciozmen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bende bu konu da eksik bilgiye sahibim vajinismus hastasıyım yeneli 4ay oluyor ama gebe kalamadimm yumurtlama gününü alttan bakarak mi tespit ediyor yoksa ultrason ile karından mi bakıyor muayeneden korkuyorum ama bi hafta gitmeliyim :KK43: