yumurtlama takibi yaptıran arkadaslar tüm ayrıntılarıyla burada bulusalım

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve ahuhayat tarafından 18 Eylül 2009 başlatılmıştır.

18 Eylül 2009
    Konu Sahibi : ahuhayat
  1. ahuhayat

ahuhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaslar ben yumurtlama takibi yaptırıyorum. bu sitede arastırdımda bu konuyla ilgili bir topik var ama hic kımse ayrıntı yazmamıs ozellıklede kac gunde ne kadar buyudu yumurtalıklar bilgi bulamadım.bende bu topigi acmaya karar verdim.gün gün yumurtalıkların gelismelerini paylasalım.hepinizi bekliyorum...:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

2. 18 Eylül 2009
  3. YS88

YS88 Gel Mucizem Ne olur :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ne kullanıyosun ıĞne ılaÇ hangısı ?benım ılaÇla bÜyÜmedı ıĞne kullandım gÖbekten vurulan 9 gÜn hıÇ bÜyÜmedı.sonra kalÇadan menogon vurundum 3 gÜn gıttım kontrole gelıŞme var dedı ama dozu arttırdı dozu artırdıktan sonra 6 gÜn vurundum gıttım 3 mm olan yumurtam 14.5 mm olmuŞ.sonra 2 gÜn daha vurun gel bakalım dedı 2 sonra gıttım 18/18,5/19 mm 3 tane yumurtam olmuŞtu akŞamda Çatlatma ıĞnemı olcam c.tesı aŞılamam olacak ınŞallah tutar...yanı anlayacaĞın yumurta takıbı kullandıĞın ılaÇ veya ıĞneye gÖre yapılıyo ve onların vereceĞı cevaba gÖre ÇaĞırıyo kontrole ben ılk 15 gÜnde 4 gÜnde bır gıttım gelıŞmeye baŞlayınca 6 gÜn sınra.ve benım yumurtalarım 23.gÜn bÜyÜdÜ...yanı o tamamen sana baĞlı bende pko var send e sorun ne gÖrÜŞmek Üzere canım benım ıÇın dua et ne olur?

4. 18 Eylül 2009
  5. ahuhayat

ahuhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben yenı basladım daha dr um bu ay kendılıgınden yumurtlaman nasıl onu bır gozlemleyelım ona gore tedavımızı sekıllendırırız dedı.10 gun gectı 11. gun sabah gıttım 12 mm yumurtan dedı.18 i bulmamız lazım dedı. tekrar cagırdı yanı 2 gun sonra.bakalım ıns yeterınce buyumustur.sımdı merak edıyorum 11.gun ıcın 12 mm ıyımı kotumu.dr sordum ıyı dedı ama yınede tecrubelı arkadaslardan bilgi alıyım dedim.CADIARZU

6. 18 Eylül 2009
  7. ahuhayat

ahuhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    akadaslarrrrrrrrrrr hu hu yokmu yumurtlama takibi yaptıran birtek benmiyim yani.

8. 18 Eylül 2009
  9. gulshie

gulshie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam ahuhayat,

bende yumurtlama takini yaptiriyorum.Nisan ayinda basladim.

Nisan:100mg(2 tablet) klomid aldim.12.gun de bakildiginda 5 yumurta olustu.3 u olgun.catlatma ignesi yapildi. Ama sonuc negatif.

Mayis ayinda adetimin basinda tekrar ultrason oldum.hala adetle gitmeyen yumurtalar var diye ara verildi.Kendimiz denedik ama sonuc negatif.

Haziranda 100mg(2 tablet) klomid aldim.12.gun de bakildiginda 5 yumurta olustu.bu sefer 4 u olgun. cogul gebelik riski var diye catlatma ignesi yapilmadi.Hatta bize iliski onermediler. ama biz dinlemedik kendimiz denedik. Ama sonuc yine negatif.

Temmuz ayinda adetimin basinda tekrar ultrason oldum.yine hala adetle gitmeyen yumurtalar var diye
    2.kez ara verildi.Kendimiz denedik ama sonuc negatif.

Agustos ayinda dozajim 50mg a dusuruldu.(gunde 1 tablet) Daha 11. gunde 3 olgun yumurta vardi. catlatma ignesi oldum ama sonuc yine negatif.

Eylul ayinda tekrar 50mg (gunde 1 tablet) aldim.Daha 11. gunde 5 olgun yumurta vardi. 4 u olgun yine. cogul gebelik riski var diye yine catlatma ignesi yapilmadi.ama kendimiz denedik.

simdi 3-4 gune kadar eylil ayinin sonucunu ogrenecegim.

uzun yazdim ama kisacasi 1 ay ilac kullanip bir ay ara vermek zorunda kaldim. eylul ayinda 6. ve sonuncu klomid tedavisini gormem gerekiyordu ama ara verdigim icin su ana kadar 4 ay klomid aldim. burda da 6 ay klomid denemeden bir sonraki asamaya gecmiyorlar.

bende yumurtalar olusuyor ve buyuyorda.en kucugu 12,14 mm.genelde 18-25 hatta bir ikiside 35mm kadar buyuyor.sanirim catliyorlarda.cunku yumurtlama zamani olusan tum degisiklikleri yasiyorum.ama bir turlu hamile kalamiyorum.Sebepsizlerdeni bizde.ne bende ne esimde bir sorun yok. yalniz bende FMF (Ailesel Akdeniz Atesi) denilen bir hastalik var. o da hamileligi etkilemezmis denildi. eger sorun yoksa niye olmuyor diye dusunmekten yoruldum artik.

10. 18 Eylül 2009
  11. ahuhayat

ahuhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım sen baya bı ugras vermıssın ıns olur bır an once de emeklerının karsılıgını alırsın.bense daha cok yenıyım takıpte hıc ılac almadım dr obur ay ılac tedavısıne baslarız dedı.bılmıyorum ne olacak sımdılık 12mm bır yumurtam oldu 11.gunde.yarın gene gıdıcem bakalım kac cıkıcak bu sefer.su mubarek gunlerde yuce rabbım kımsenın kucagını bos bırakmasın.cunku her kadın anne olmayı hakedıyor.doganın bıze vermıs oldugu en yuce duygu.annelık.annelık.annelık.ay soylemesı bıle cok guzel geldı bırden.:ecrin_bebek:

12. 18 Eylül 2009
  13. gulshie

gulshie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ahuhayat,

evet nisandan beri bayagi ugrastik.su ana kadar bir sonuc alamadik.Umarim bu hayirli ayda benimle birlikte isteyen herkes hayirli bebek haberlerini alir...

14. 18 Eylül 2009
  15. ahuhayat

ahuhayat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ins canım isteyen herkes bır an once kavussun bebıslerıne zor bır surec bu surecte allah herkesın yardımcısı olsun...:nazar:

16. 19 Eylül 2009
  17. YS88

YS88 Gel Mucizem Ne olur :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    CANIM MERAK ETME BÜYÜR YUMURTAN BENİMKİ İĞNELERLE 23.GÜNDE ANCA BÜYÜDÜ 3 TANE İDEAL BÜYÜKLÜĞE GELDİ.BUGÜNDE AŞILAMAM YAPILACAK GECE HİÇ UYUYAMADIM ÇOK ZOR VE YIPRATICI TEDAVİ.ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN...ŞİMDİDEN HERKESE İYİ BAYRAMLAR:ecrin_bebek: zemuszemus kaydirigubbakcemile3

18. 19 Eylül 2009
  19. karanfil

karanfil Guest

iki tane çocuğum 12 haftalıkken karnımda kalp atışları durdu laporoskopi ameliyatı geçirdim bebeklerin ölümünden sonra.4 ay ara verdik ekim kasım gibi tekrar istiyoruz çatlatma iğnesi olmadan klomenle hamile kalınır mı bileniniz varsa cevaplarınızı bekliyorum