Yumurtlama testleri hakkında bilgisi olanlar yardım lütfen

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve EU2 tarafından 13 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

13 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Arkadaşlar bu gün adetimin 4.günü.2 hafta önce internette bir siteden yumurtlama testleri aldım.Aynen gebelik testleri gibi,idrar testleri.
    Adetimden bir kaç gün önce, denemek amaçlı bu yumurtlama testlerinden bir kaç kez yaptım.Negatif sonuç çıktı.Yani hep tek çizgi.Silik te olsa ikinci çizgi kesinlikle görünmedi.
    Ancak bu akşam biraz önce gene deneme amaçlı test yapayım dedim.Adetimin 4.günü.Bitti bitecek sayılır.Yarına bişey kalmaz.Gelelim bu akşam denemek için yaptığım teste.Bu kez biri silikle belirgin arası olmak üzere 2 çizgi çıktı.Yumurtlama bildiğimiz gibi illa 2 adet ortası değil de adet sonrası herhangi bir zaman olabiliyor mu demek bu?
    Çok mu karışık anlattımkafamçokkarıştı:çok üzgünüm:
    Yani adet biter bitmez yumurtlama gerçekleşebilir mi?Sizce ben bir kaç gün içinde yumurtlayacakmıyım.Anlamı bu mu? Bu arada herhangi bir ilaç kullanmıyorum yumurtlamayı tetiklemek için.
    Gonaphane aldım ,henüz hiç kullanmadım.Adetin 5 gününden itibaren kullanmayı düşünüyorum.:a015:

2. 13 Temmuz 2008
  3. EU2

EU2 Guest

Hiç kullanan yok mu bu testlerden?

4. 14 Temmuz 2008
  5. nevrosky

nevrosky Doruk Paşa Sen Çok Yaşa Pro Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    196
    Canım ben bu testlerden kullanmadım ama mantığı LH sıçramasını gösteriyor. Yani belirgin bir şekilde çıktıktan sonra 24-36 saat içinde yumurta çatlıyor. Silik çıktı demişsin onu bilemeyeceğim. Sen her sabah yap bakalım. Yarın nasıl çıkacak o çizgi. :uhm:

6. 14 Temmuz 2008
  7. EU2

EU2 Guest

Bir kişi bile cevap vermiyorsenağlama

8. 14 Temmuz 2008
  9. EU2

EU2 Guest

Hele şükür biri gördü:1hug:a.s.O zaman bir kaç gün üstüste aynı saatlerde yapayım bakalım.Bu testi 4 saatlik idrarla yapmak gerekiyormuş.

10. 14 Temmuz 2008
  11. nevrosky

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    196
    Canım sabah ilk idrarınla yap. Hormonlar daha iyi belli ediyormuş kendini. Benim kullandığım kolay hamilelik monitörü için öyle demişlerdi. Onda da idrar testi yapıyorsun. En iyisi sabah yapmak dediler.

12. 14 Temmuz 2008
  13. EU2

EU2 Guest

Her test farklı galiba ..Kesinlikle sabah idrarı ile yapmayın yazıyor kullanma reçetesinde..:bbo: hep aynı saatlerde yapın diyor.Şimdi tekrar baktım.

14. 14 Temmuz 2008
  15. nevrosky

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    196
    Canım o farklı o zaman. Sen denilene uy.Yarın haberini bekliyorum , ben de merak ettim şimdi. sengözlerimebaksanab

16. 14 Temmuz 2008
  17. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Rüzgar Ege ❤️ Pro Üye

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    birincisi testle asla sabah idrarıyla yapılmamalı. gün içinde 3-4 saat idrar tutularak fazla sıvı alımı olmadan yapılmalı. ayrıca silik çizgide negatif demektir. bu testler gebelik testi gibi sonucu okunan testler değil yani. ancak 2 çizgide aynı kalınlıkda ve net bir şekilde belirirse pozitifdir. a.s normalde kaç günde bir adet görüyorsun?

18. 14 Temmuz 2008
  19. EU2

EU2 Guest

Değişebiliyor adetlerimin süresi..Mesala bu ay ayın 7 sinden adet olmayı beklerken 10 unda adet oldum.