yunanlı yazarın itirafı

Konusu 'Dünya Tarihi' forumundadır ve cemre_SU tarafından 27 Ekim 2007 başlatılmıştır.

  27 Ekim 2007
  Konu Sahibi : cemre_SU
 1. cemre_SU

  cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

  Katılım:
  19 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  4.942
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  148
  'Asıl biz Türkler'i katlettik'

  Yunanlı tarihçi-yazar Nakratzas, 'Aydın'da sadece 4 bin 400 Müslüman toplu olarak öldürülmüştür' diyerek dünyayı şaşırttı.


  Dünyada bir katliamdan söz edilecekse, Yunanlılar'ın Türkler'e yaptıklarına bakmak gerektiğini belirten Yunanlı tarihçi-yazar Nakratzas, 'Aydın'da sadece 4 bin 400 Müslüman toplu olarak öldürülmüştür' dedi.

  Sözde Ermeni soykırımı tartışmaları sürerken Yunan Yazar George Nakratzas, 'Yunanistan'lı olarak biz soykırım yaptık Türkler'e' dedi. Gazeteci Banu Avar'ın TRT-1'de yayınlanan 'Banu Avar'la Sınırlar Arasında' programına katılan Nakratzas, ilginç açıklamalarda bulundu. Dünyanın dört bir yanını dolaşan ve sınırlar arasında program yapan Avar, Selanik'te görüştüğü Nakratzas ile yaptığı röportaj birçok tartışmaya ışık tutacak.

  Biz suçluyuz

  Nakratzas, programda şunları şunları söyledi: 'Biz çok büyük çapta adam öldürdük; Aydın'da, Manisa'da... Asıl soykırımı Türkler'e karşı biz yaptık. Selanik'te eskiden çok Türk yaşardı, şimdi kalmadı. Acaba neden? Bununla neden kimse ilgilenmiyor. 1922'de izmir Yunan işgalinden kurtulurken Ege'de yangınlar çıkarıldı. işgal ordusu çekilirken yüzlerce kasaba, köy yakıldı. Uşak, Manisa dümdüz edildi.

  Katliamdan söz edeceksek Batı Anadolu'dan söz etmek gerekir. Bütün Batı Anadolu'da katliam yapıldı. Türkler'in ne yaptığını söylüyorlar ama bizim onlara ne yaptığımızı söylemiyorlar. Aydın'da Yunan ordusunun yaptığı katliamı hatırlayalım; Aydın'da sadece 4 bin 400 Müslüman toplu olarak öldürülmüştür.'

  Batı ateşe verildi

  Tarihçi Nakratzas, 'Anadolu ve Rum Göçmenlerinin Kökenleri' adlı kitabında da Yunanlılar'ın 1922'de soykırımı yaptığını ifade ederek, konuşmasına şöyle devam etti: 'Kendilerinin ne yaptığını söylemiyorlar. Ben kitabımda bizimkilerin ne yaptığını açıkça yazdım. Aydın'da 1919 yılında Yunan ordusunun gelişi bir felaket yılıydı. Aydın işgal edildi. Yunanlılar önce Türk mahallelerini ateşe verdiler, sokak başlarında minarelere silahlı asker yerleştirdiler. Sivillerin üzerine ateş açıldı, yanmakta olan evlere geri göndermeye zorladılar. Türkler'in ne yaptıklarını söylüyorlar, bizim onlara ne yaptığımızı değil. Tek kelime bile etmiyorlar.'
  (TERCüMAN)
  28 Ekim 2006 Cumartesi
   
 2. 27 Ekim 2007
  Konu Sahibi : cemre_SU
 3. Cruciatus

  Cruciatus Guest

  çok güzel bir konu.. yunanlı tarihçiye de helal olsun...

  ancak bunlar zaten biliniyor.. sadece görülmek istenmiyor.. tüm dünya türklere katil gözüyle baksın da gerisi önemli değil
   
 4. 27 Ekim 2007
  Konu Sahibi : cemre_SU
 5. Gulpare

  Gulpare Aktif Üye Üye

  Katılım:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  805
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Bu adami tebrik ediyorum.En azindan gercekleri carpitmadan olani bizlere yansitiyor.Soykirimi yapan onlar,suclanan bizz..Allahim aklima mukayyet ol,gercekleri gün yüzüne cikar...Amin.
   
 6. 27 Ekim 2007
  Konu Sahibi : cemre_SU
 7. fely

  fely Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  10 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  779
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  helal olsun o adama!en azından yapılan şeyi kabul etmiş
   
 8. 27 Ekim 2007
  Konu Sahibi : cemre_SU
 9. Aidanu

  Aidanu Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Nisan 2007
  Mesajlar:
  199
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  doğru söze ne denir [​IMG]