yurda gitmek istiyorum!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Metaphora tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

3 Mart 2010
    Konu Sahibi : Metaphora
  1. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ben üniversite öğrencisiyim,şuan evimde kalıyorum ama çok sıkılıyorum,ailem hala ilkokul öğrencisi gibi yatma saatime karışıyor zorla yemek yediriyorlar,pazar gezmelerine zorla götürüyolar,okulum uzun bi süre tatildi (derslerim başladı şimdi ama haftanın 2 günü,günleri belli değil),haftada 3 günü sabahın köründe kaldırıp hadi bugün okul yok mu?görüşme yok mu?hiçbişey mi yok? diye rahatsız ediyolar ki derslerim 12den erken olmuyor,akşamları arkadaşlarım taksimde ortaköyde geziyor ama benim öyle bir lüksüm yok tabi,izin verirler hiç karışmazlar güya ama telefonla arar dururlar,ordan beni almaya kalkarlar...off..

yurda gitsem hepsi çözülecek ev dışında olduğumda hiç karışmıyorlar bana,zaten onlarda yurda gitmemi onaylıyor amaa...

sorun şu ki sevgilim kesinlikle istemiyor,mayıs ayında falan askere gidecek ve ailenle oturman içimi rahatlatır yurtta başına ne geleceğini bilemem,evde bişey olsa müdehale ederler ama yurtta kötü bişey olsa seni kimse koruyamaz diyor,bir de çok pimpirikli,panik bi sevgilim var,ya yurtta soyunma odasına kamera koyarlarsa,ya eşyalarını karıştırırlarsa-çalarlarsa,vb...vb... 2 kez açtım bu konuyu ama kavga çıktı,

ailemle çok huzursuzum ama o bana dayak mı atıyolar,para mı vermiyorlar,yediğin önünde yemediğin arkanda diyor,yani sevgilime ailem bana şunu yapıyor diye büyük birşey söylemedikçe yurda gitmemi kesinlikle onaylamayacak,

aslında eve erkek yatılı misafir geldi bi iki ay bizde kalacak desem,yada erkek kardeşim her hafta arkadaşlarıyla bizde kalıyor desem yurda gitmeme bişey demez ama yalanda söylemek istemiyorum...

ayrıca sevgilimin askere gitmeden bir geceyi onunla dışarda geçirmek istiyorum ve sevgilimin askerlik yaptığı şehre gitmek istiyorum fırsatım oldukça, ama ailemle kalırsam bu mümkün değil...

ne yapayım sizce??

2. 3 Mart 2010
  3. __TanRIcA__

__TanRIcA__ AfroDİt Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    derdine yanıcaksın:nazar:
    sittin sene(bu lafada hastayımdırkaydirigubbakcemile3)izin vermezler..kaderine boyun ey ve o sıkıcı pazar gezmelerine gitmemek için en azından diren:enbuyukkk:

4. 3 Mart 2010
  5. Metaphora

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    canım ailem izin veriyor yurda gitmeme hatta başta sordular gitmek istermisin diye de istemedim ahh salak kafam..

sorun şu ki evde oldukça ailem artık 19 yaşında üniversiteli kendi ayaklarının üstünde duran bir kız olduğumu anlamayacak,bunu zaten annem kendi de söylüyor..

ama işte sevgilim izin vermiyor,aklım sende kalır evde dur diyor,aslında yurtta kalan arkadaşlara da sormak istiyorum bi riski tehlikesi var mı?

sanırım tek çözüm yalan söylemek..bilmiyorumkismile

6. 3 Mart 2010
  7. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.108
    Ödül Puanları:
    488

Peki sevgilin sana yalan söylese
    tepkin ne olur bide bunu düşün derim:umursamaz:

8. 3 Mart 2010
  9. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Gezmene engel olmuyorlarmış, sadece arıyorlar diye rahatsız oluyorsun....
    Bence bulmuş bunuyorsun. Rahat batmış sana...
    Yurt çok mu güzel, her istediğin dakka yemek yiyebileceğini, her istediğin dakka uyuyup uyanacağını her istediğin daka ders çalışabileceğini mi sanıyorsun??
    Nasıl bir yurtta kalıcan? Devlet yurdu mu? Zaten dönem ortası kabul etmezler... Özel yurt mu? Kaç kişilik odada kalıcaksın... 2 işilikse amenna 4 kişilik 6 kişilik 8 kişilik odalarda istediğin gibi hareket edebileceğini mi sanıyorsun????
    Ayrıca yurtların da kuralları var, istediğin saatte girip çıkamazsın.... Yanlış hatırlamıyorsam 11 e kadardı izin, daha sonra kapılar kilitlenir içeri alınmazsın, alsalar bile ceza alırsın, bell bir ceza puanına gelirsen seni ertesi yıl o yurda almazlar....
    Oda arkadaşlarının arasında tıp öğrencisi varsa yandın.. geceyarıları sabahlara adar ders çalışırlar ışık açık olur, uyuyamazsın.... sabah erken dersi olan vardır sabah kalkar duşunu alır saçını kurutur gürültüsünden erkenden uyanırsın.....

10. 3 Mart 2010
  11. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.403
    Ödül Puanları:
    238
    nedense sevgilim sevgilim deyip duruyorsun özgür olmak için önce sevgilinden ayrılman gerek o ileride ailenden daha beter olacak herşeyine karışacak özgürlüğü yaşamadanda bence evlenme

eline mesleğini aldıktan sonra kendine bir ev tutabilirsin ailende karışmaması gerek ama özgürlük özgürlük diyorsun sevgili yeter zaten özgür olmamak için süreklü şunu yap bunu yapayım diyorsun önce sevgilinden ayrıl yoksa evlendiğinde özgürlüğümü yaşayamadın deyip ilerde onuda boşayacaksın
    :kahve:

12. 3 Mart 2010
  13. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    pinokyooo

yalan söyleyecek bir durum yok. sevgilinse sınırını bilecek. sen kararını ver arkasında dur. boyun eğmek ona düşsün.

yurtta kalınca evinin kıymetini anlarsın nasılsa:eek:

14. 3 Mart 2010
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.459
    Ödül Puanları:
    363
    Aileniz madem izin veriyor da erkek arkadaşınızın neden yorum yapıyor bu konuda?
    Erkeklerin hayatınıza bu kadar çok müdahale etmesine izin vermeyin bence..:nazar:

16. 3 Mart 2010
  17. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    ya anlamadıgım konu sevgiline ne :umursamaz:
    anlamam neden izin alınıyor sevgiliden :eek:lmaz:
    erkekler egolarını tatmin ediyor olan bayanlara oluyor ona ne

18. 3 Mart 2010
  19. Metaphora

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    genelde birbirimizden izin almayız fikir alırız ama bu gibi hayatımızı büyük oranda etkileyecek şeylerde izin alırız,mesela sevgilimin kendine ait evi var ama orda kalmasına izin vermiyorum ailesiyle kalıyor,ya da bir gece kulubünün işletmeciliğini yapma durumu vardı izin vermedim üstelik dünyanın parasını kazanacaktı,neyse..

sonuçta ona da hak veriyorum,askere giderken kafamın rahat olması lazım diyor,benim iyiliğimi düşünüyor kıskançlığından yapmıyor ama benim sebeplerim var ve malesef onun için geçerli değil..