Yurt Mu Öğrenci Evi mi?

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve Anie tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

19 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Anie
  1. Anie

Anie Alassea Ancalimë Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    106
    Öğrenci arkadaşlar,yada öğrenci velileri... Önümüzdeki sene için yurt yada öğrenci evinden birini tercih etmek zorundayım. Ailemden uzakta kalacağım için.. Bu konu tecrübesi olanlar hangisini tavsiye ederler?
    Şimdiden teşekkürler a.s.

2. 19 Haziran 2010
  3. kays

kays Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Edebest, aslında bu seçim senin beklentilerine göre değişir. Ben her zaman öğrenci evi derim, bu sene olmasa bile öğrencilik hayatın bitmeden mutlaka bunu deneyimlemelisin. Yurtta hiç kalmadığım için karşılaştırma yapamam ama arkadaşlarım zor olduğunu anlatırlardı hep. Eğer ilk senense ve gideceğin şehirde tanıdığın kimse yoksa benim sana tavsiyem yurtta bir süre kalıp güvenebileceğin arkadaşlar edindikten sonra eve çıkmandır. İnşallah herşey gönlüne göre olur. yerimseniben
    bu arada hangi şehre gidiyorsun?

4. 19 Haziran 2010
  5. Anie

Anie Alassea Ancalimë Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    106
    Teşekkürler sevgili kays..
    Öğrenci evi daha rahatmış ama temizlik ve mutfak nöbeti oluyormuş.. Yurtta bunları düşünmüyor öğrenciler:) Bu yurtlar için bir avantaj olarak değerlendirilebilir ama öğrenciyiz diye temizlik ve yemek yapma hususlarında geri kalmayalım haftada bir de olsa bu işleri de yapalım diye de düşünülebilir tabii:)) tanıdığım bir arkadaş evde bir diğeri yurtta kalıyor başka da kimseyi tanımıyorum.. Daha önce böyle bir durumda yaşamamıştım şimdi hiç tanımadığım insanlarla aynı ortamda yatıp kalkmak zorunda kalacağım. Yurtta olsa evde olsa böyle...
    Bu arada evet ilk senem Kocaeli'nden ıstanbul'a gidiyorum inşallah.. Tekraren teşekkürler kays:KK66:

6. 19 Haziran 2010
  7. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    yurt

temiz bir yurt iyi bir seçim olur.

evde sorunlar çıkıyor. arkadaşlarınla anlaşamazsan ya yeni arkadaşlar ya yeni bir ev veya yurda bakmak zorunda kalıyorsun. en güzeli yurt. yemek temizlik derdin olmuyor. ev arkadaşım diye kimsenin ağzının kokusunu çekmek zorunda değilsin a.s

8. 19 Haziran 2010
  9. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    öğrenci evi çok daha rahat olur.Yemeğini yaparsın,istediğin zaman rahatça banyona girersin,uyumak istediğinde gürültü olmaz,eşyaların kaybolmaz,misafir ağırlarsın....Ev arkadaşlarına dikkat et ama,mutlaka huzursuzluk çıkacaktır,umarım sorun yaşamazsın

10. 19 Haziran 2010
  11. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ilk sene kesinlikle yurtta kalmalısın eve çıkıcağın arkadaşları çok iyi seçmen lasım herkesle aynı eve çıkılmıyo sen toplusundur o dağınıktır bu çok prblem olur en iyisi baştan karşındakini iyice bi tanımak

12. 19 Haziran 2010
  13. Fides_

Fides_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence de ilk sene yurtta kalmalısın... güvenebileceğin anlaştığın kişi veya kişilerle 2. sene eve çıkarsın

14. 19 Haziran 2010
  15. biberiye33

biberiye33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    1.aynı bölümden bir arkadaşınla aranız ne kadar iyi olursa olsun eve çkma özellikle de rekabet olan bi sınıfta ve ya bölümdeysen
    2.bölmün zorsa yemek yapmak temizlik yapmak çok zaman alıyo,çıkabilrsen tek kişilik -2 kişilik bi yurt bul.(1.yazdığım yurt odan içinde geçerli olsun)
    3.eve çıkarsan çıkacağn arkadaşınla en başından herşeyi açık açık konuş mesela ben yurttaki oda arkadaşlarım anlaşamadım apar topar eve çıktım bu yüzden biz konuşmamıştık kızın erkek arkadaşı 1 dönem boyunca kaldı..ben ordu evine gittiğim için bişey demedim umursayıpta sinirimi bozmak istemedim kapımın kilidini değiştirdim çilingire falan..yani kurallarını koy şimdiden düşün ve bi yere yaz hatta unutuluyo sonra.. mesela işte ortak alanlarda sigara içilmesin.
    4.bunu üniversite için gene söylüyorum kimseye güvenme gez toz ama güvenme,sınıfta kimseyle samimi olmaya gelmiyo bölümünde yada sınıfında rekabet varsa diyeyim.hatta bir derdim vardaki konuları oku
    5.özel yurtlar pahalı oluyo,ev daha ucuz.ama ilk yıl yurtta kal.hazırlık okuyacaksan devlet yurdunda kal,bölümün zor değilse de devlet yurdunda kal paran cebinde kalır.gerçi devlet yurdunda kalmadım nasıldır bilemem.ama özel yurt deyice de akına çook iyi koşullar gelmesin.

16. 23 Haziran 2010
  17. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    kesinlikle ve kesinlikle yurtsengözlerimebaksanab

18. 23 Haziran 2010
  19. biromurluk

biromurluk biricigim Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    ilk yıl yurta çık derim.her açıdan rahat olur.hem tanımadığın insanlarla nasıl kalcaksın ki aynı evde zor olur.yurtta güvendiğin samimi bi arkdaşın olursa beraber çıkarsınız sonraki sene...