yurtdisinda yasayanlar nelerden sikayetci.paylasalim

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Almanya' forumundadır ve devrimc66 tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

15 Nisan 2010
    Konu Sahibi : devrimc66
  1. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    yurtdisinda yasayipta nelerden sikayet ve rahatsiz oldugumuz durumlari paylasalimmi kizlar...

bu her yönden olabilir..mesela türkiyeye akraba ziyaretlerinde...veya tatilde nelerlen karsilasiyorsunuz ve neden rahatsizlik duyorsunuz..

yurtdisinda ne gibi özlemler cekiyorsunuz..veya nelerden sikayetcisiniz...

2. 29 Nisan 2010
  3. royem

royem kavgamin-cicegi Üye

Beğenildi:
    1.270
    Ödül Puanları:
    238
    ben sadece ailemi ozluyorummm:KK43:((...onun disinda memleket bu ozlenmez mi,sonucta dogup buyudugun yer...havasini ,kokusunu,ruzgarinin esisini ozluyorsun illakii...onun disinda pek bisey yok sanirimmm...

4. 18 Mayıs 2010
  5. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bende yaziyim birseyler icimde kalmasin..

türkiyeye gecen sene gittigimizde esimle yanliz biryere cikamadim...en az 10 kisi takilir pesimize..carsiya gideriz cümbül cemat...denize gideriz yine ayni.. esimin yiyenine iyi bayan kuaför nerde var diye sorarim...yerini söyler .. ha gitmisken bende geleyim..benden izin almadan..eltimede sorar sende gel beraber gidelim diye...sonra vazgectim tabi..yine takilirdi pesime 4-5 kisi.....4 hafta kalacaktik sözde 2 hafta icinde geldik...3 günde zaten yollarda gecti gidip gelirken arabaylan gittiyimiz icin...birdaha kolay kolay gitmem istanbula..8 sene sonra bi vatanimin hasretini gideriyim dedim burnumdan getirdiler...8 senedir türkiyeyi görmemistim..:a015:

6. 2 Ağustos 2010
  7. royem

royem kavgamin-cicegi Üye

Beğenildi:
    1.270
    Ödül Puanları:
    238
    baklava ,evet aslinda tam da senin dedigin gibi oluyor ama ben art niyet armaiyorum insanlarda...cunku zaten aileni gormeye gidiyorsun..ee gitmisken beaber zaman gecirmek te iyi oluyor...ama tabi yanliz kalmak istedigin zamanlarda da ,istegini belirtirsen sorun cikmaz diye dusunuyorum.....ya da ikinci cozum olarak tatilin bir kismini ailelenle,bir kisminida esinle yanliz geciebilecegin bir tatil yeri secmek olabilir....amakendi adima konusursam..o kadar sene sonra ailemi ziyaret ettigimde onlarla zaman gecirmek hosuma gider....sadece son gittigimde rahatsiz oldugum tek sey ..babamin cok mudahale etmesiydi:))))...

8. 2 Ağustos 2010
  9. cucu-pete

cucu-pete Sana Emanetiz Rabbim... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    alamanci tabirine sinir oluyorum..
    amaaan alamancilar var,onlarin parasi coktur onlar ödesin hesabi gibi meselaa...
    parayi sokaktan süpürdügümüzü sananlar var sanirim boshayallersmile

10. 30 Ağustos 2010
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Vallaha ben sunu bilir sunu söylerim.

Biz gurbetcilerin dilinden gurbetciler anliyor, cogunlukla türkiyedeki es dost akrabadan ne anlayis bekleyebilirsiniz nede herhangi konuda bir destek veya yardim.

Bircogu yolunacak kaz gibi görüyor kendi canini kanini.

Senin burda 3 vardiye fabrika köselerinde disinden tirnagindan artirip aldigin evde akrabalar bes kurus kira vermeden sere serpe oturur.

Cümbür cemat biryerlere gidilir yenilir icilir ama kimsenin eli cebine girmez, almanci kardes bir zahmet hesaplar senden, almancisin sana koymaz misali.

Cocuklarinin üstüne basina birseyler almaya kalkarsin, bir bakarsinki ya teyzen ya teyzenin cocuklari yada baska hisim akraba"Ay bizimkilerinde ceketi cok, suyu yok buyu yok" hadi git sende gülsüm teyzen sanada birseyler alsin deyip 3-5 cocuk takarlar pesine, ama sormazlar durumun varmi?

Canin birsey ceker alip yiyemezsin, cünkü yemeye kalkarsan 10 kisiye birden alman gerekecek.

Derdini anlatamazsan, sen ah desen onlar ah ah ah diye aglasip beynini yerler resmen.

En güzelimi ne samin sekeri ne arabin yüzü, Tatilmi yapmak istiyorsunuz gidin otele kardesim.
    Ne arkabalik kalmis nede dostluk, bu araba almanciysan birde tamamen bu sifatlara uzaksin zaten.

Kendinize iyi bakin

12. 31 Ağustos 2010
  13. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    tamamen dogrulari yazmisin..birilerine sürekli para harcamaktan biz kendimize harcayamadik..havamizi aldik geldik..zaten birdahaki sefere dedigin gibi otelde kalacagiz..bu devirde akrabalik gercekten ölmüs...

Son düzenleme: 1 Eylül 2010
  14. 2 Eylül 2010
  15. Derin__Su

Derin__Su derin sular ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    118
    Ödül Puanları:
    163
    akraba mi :) akraba oldugumuzu bi biz zannediyoruz..onlar ise menfaat ve dedikodu pesinde
    bizi uzayli gibi görüyolar.. para pul onlarda hava onlarda gibisinden.. cogundan iki cift samimi söz duyamiyoruz.
    ama biz oldugumuz gibi dogaliz ve onlarin tabiriyle safiz..
    enazindan benim cevremdeki akrabalar böyle.. uzak dursunlar..

16. 10 Eylül 2010
  17. bebek_seven

bebek_seven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    Bence buranın havası insanın mutsuz olmasının yegane sebebi.O yüzden bende memleketimi çok özledim

18. 5 Kasım 2010
  19. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    ilk basta kisin sogugundan sikayetciyim
    -15 -20 varan soguklar beni asiri derecede olumsuz etkiliyor
    onun disinda tekstil modasinin trde kine göre cok geride kalmis olmasi hic güzel degil
    burada yarim yamalak türkce konusan türklerden memnun degilim
    almanlarin robotlasmis hayatlarini bizide dahil etmeye calismalarindanda memnun degilim
    ama coktaannn dahil oldum bile