yurtdisinda yasayipta turkiyede tupbebek yaptiran varmi yardim lutfen

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve kardelen086 tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : kardelen086
  1. kardelen086

kardelen086 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    kizlar ben hollandada yasiyorum ama burdaki doktorlara guvenmedigim icin tr de tupbek yaptirmak istiyorum
    sorum su acaba tr de bir hafta falan kalmamiz yeterli olurmu tupbebek icin
    igneleri falan burda yapsam yumurta toplama isleminde gitsem oraya mumkunmu acaba
    simdiden tesekkurler

2. 20 Mayıs 2010
  3. bebis_asuman

bebis_asuman ஐCεήήεT_KôκµLµ&#108 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende türkiyede tedavi gördüm ama ben 1 ay boyunca ordaydim bence merkeze karar verdiysen bi ara konus ama orda olsan daha iyi olur bence...

4. 20 Mayıs 2010
  5. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba kardelen, dedin olmiycak birsey degil canim ama kesinlikle tavsiye etmem. Ben Canada'da yasiyorum Turkiye'ye tup bebek icin iki defa gittim. Burdaki doktorlara hem guvenemiyodum, hem cok pahaliydi. Inan banaki oyle bir niyetin varsa Turkiye'ye sadece bir hafta ligina degil egeer pozitif sonu alirsan en az bebek 4 aylik olana kada kalmalisin canim. Benim ilk deneme negativdi, iki ay Turkiyede kaldim. Ikinci denemem icin dondurulmuslara Turkiye'ye alti ay sonra tekrar fittim tam 26 gunlugune, herseyi ayarlayip. Ikinci'de hamile kaldim doktor bana birsey olmaz dedi donebilrsin ucak'la dedi. Canada 11 saat canim ucak'la iki aktarma. Hollanda yine yakin guzelim. Buraya dondumde kan degerlerim git gite dustu, doktorumu aradim neden kaynaklaniyo diye Bilmiyorum dedi cikti isin icinden. Benim cok keske'lerim var canim seninde olsun istemem inanki, yasadin stres ayri. Imkanin varsa Turkiye'ye an az canim bir bucuk ayligina gitti, sonuca gore gerisine sen karar ver, yada Hollanda'da bu alanda basarili bir mekrkez bul cunku her zaman bir doktorun en azindan tup bebek tedavisi bitene kada ayni doktor'un kontrolu altinda olmak cok onemli. Bende allah kismet ederse ucuncu tedavim'i burda yaptircam. Inanki canim cok zor oluyo, baska sormak istedin birsey olursa yaz canimm...

6. 20 Mayıs 2010
  7. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    silanazcim sen kendini uzme bosuna dgerlerinin dusmesinin yolculukla ilgisi yoktur. cok kisi var basta iyi deger birkac gune dusen ya da bir haftaya kimyasal gebelik deniyor ona. ayrica hollanda turkiye arasindaki yolculuk cok az surer, istanbula tup bebek icin gelenler arabayla dort bes saat hemde transfer sonrasi yolculuk yapiyor.
    her sey kismet biraz dasen kendini ucaktan diye uzme bosuna diye yazdim. ama bence bu tedavide huzur cok onemli evinizde olmak gbisi olmaz, ben her zaman asiri fiyat farki yoksa bulundugunuz ulkede yaptirin derim, oyle turk doktorlari iyi amerikani kotu gb seylere asla inanmayin bosuna zaten asil labratuvar sartlari onemliki bunun da en iyisinin turkiyede olmasi mumkun degil evet turk doktorlari daha cok konusuyor sanki bu da kadini rahatlatiyor ya da anadilde konusmak herseyi ogrenmek.
    ben kadinlar kulubundeki amanin turkiyedeki gb tup bebek merkezleri hicbir yerde yok mitine cok guluyorum turkiyede embroyolog arkadasima anlataiyorum o da psikolojik oyle dusunuyorlar diyor, yoksa avrupa labratuvarlari denkliginde sadece birkac merkez var turkiyede dedi.
    ayrica turkiyede tek embroyo konuyor avrupanin genelinde en az iki amerikada da oyle o yuzden kizlar maddi acidan degilse eviniz nerdeyse orda iyi bir merkez bulun bence.

8. 20 Mayıs 2010
  9. kardelen086

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    kizlar verdiginiz bilgiler icin cok saolun cok ihtiyacim vardi
    benim esimde kromozom bozuklugu var onun icin pgd diye de bi islem yapilcak embriyo transferinden once
    cok kararsizim ama
    bide burda yaptirmak istesem 1 seneye yakin bekletiyolar hemde o sure icinde dogumkontrol hapi kullanmani istiyolar
    oda benim cok canimi sikiyo
    yuzde 1 bile hamile kalma sansim varsa kaybetmek istemiyom ki 1 sene cok uzun zaman kaybi
    zaten 2senedir olmuyo.
    bide herkes tr deki merkezlere cok iyi daha gelismis teknoloji diyo ya
    inananin cok kafam karisik
    ustelik daha ailemin bile haberi bu olanlardan
    onlardan saklamak icin birazda tr de az kalmaliyim bide onlar stres yapsin istemiyom

10. 20 Mayıs 2010
  11. kardelen086

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    tedaviyide memorial de yaptirmayi dusunuyorum bilgisi olan varmi

12. 20 Mayıs 2010
  13. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    memoria tüp bebek merkezine hiç gitmedim çok fazla bilgim yok ama geçen sene netten bi arkadaşla görüşmüştüm.eşinde 13.14. kromozomlarda traslokasyon vardı.memorialde tedavi görmüş ve bir kızı vardı.hakkında hayırlısı olsun.sağlıckla kal...

14. 20 Mayıs 2010
  15. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim tabii bir yil beklenir mi hollandadaki yasalarda ne sacmaymis oyle, heleki sizin durumunuzda ne alaka bekleyin diyorlar genetik sorun varken biaz daha arastir istersen. bu tarz nedenlerin varsa hic durma git turkiyeye tabii. embroyolarina genetik test yapilcaksa en iyi yeri secmelisin formlardan ara pgt yontemiyle cocuk sahibi olanlar topigine bak, ordaki arkadaslar en dogru bilgileri verir sana, her sey gonlunce olsun.

16. 20 Mayıs 2010
  17. sevgilerimle

sevgilerimle Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    gülüm

ben on gün kaldim
    burda on gün gibi önden ignelerimi vurdum
    doktora gidip kontrol olum, büyüme iyimi diye--