Yurtdna gelin giden arkadalar... Buraya

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve alara01 tarafından 21 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

21 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : alara01
  1. alara01

alara01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yurtdısına (hangi ülke oldugu onemli degıl) gelin giden arkadaslar bu baslık altında yasadıgınız zorlukları sıkıntıları dertlerınızı anlatırmısınız. yasamınız suan ne durumda gelecekle ılgılı planlarınız ne yoksa nerden geldım buraya mı dıyorsunuz. yada yakınları tanıdıkları yurtdısına gıdenler olabılır gorup duyduklarını tecrübelerini paylasmak ısterlerse onlarada acık bu konu. paylasımlarınızı beklıyorum kızlar

2. 21 Temmuz 2009
  3. arwen85

arwen85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    vallahi bir arkadasım yurt dısına gitti..dil sorunundan tut oranın ortamından bile dertliydi alışamadı ilk baş aglaya aglaya telefon acmalar flan boşanıcam demeler ama sonra 2 eya 3 sene sonra bir alıştı..şimdi buraya gelmek istemiyooo :KK70:

4. 21 Temmuz 2009
  5. psoriasis

psoriasis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Dubai de yaşıyan bırı için geçerli bu sözler..Diğer arap emirliklerinde bu durum pek geçerli değil.:)Umarım sende ordasındır

6. 22 Temmuz 2009
  7. BenGulsu

BenGulsu Kiymetlim,Devrimim ve Rüzgarim Üye

Beğenildi:
    133
    Ödül Puanları:
    113
    bende varim kizlar isvicreye geldim,severek evlendim ama ailemi birakip geldigim icin cok pisman olmustum.simdi bi tane oglum oldu birazda olsa alistim nerdeyse 5sene olduuuuuuu.

8. 23 Temmuz 2009
  9. kedi dili

kedi dili EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben de varım:kedi:,ama,benim durumum biraz farklı ben türkiyeye gelin geldimkaydirigubbakcemile,çok zor oldu:gitme:,kaç kez bunalıma girdimmafoldumben,dil bilmiyordum,tanıdığım yokmafoldumben,çok zor:gitme:,sonra bebeğim oldu biraz rahatladım:CüvCüv:,onunla zaman geçiriyordum,elbette eşim hep ilgi gösteriyorduopuyorumnanaktan,ama ben yine çok zor alıştım:1ninca:,inanırmısınız 6 yıldır evliğim ve hala kızılaya tek başına gidemıyorum:kedi:,traji-komik durum:sm_confused:

10. 24 Temmuz 2009
  11. alara01

alara01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    [.......

Son düzenleme: 1 Eylül 2009
  12. 26 Temmuz 2009
  13. magnilda

magnilda happy birthday to me Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aklı olan gitmesin kısmı biraz biliyorsun ki bizim elimizde olan bişey değil alın yazısı kader kısmet.. allah böyle yazdıysa sen değiştiremiyorsun.. yiyecek ekmeğin içecek suyun oradaysa gidiyorsun.. insan mutlu olmayı bildiği her ortamda huzur bulur bu türkiye de olabilir gurbette ben hep kendimi ya türkiyede olup çok mutsuz olsaydım diye teselli ettim şimdi geri döner misin türkiyeye deseler dönemem çünkü alıştım düzenimi kurdum orada herşeyi kendi emeğimle yaptım yani yaşadığım çevrenin bana verdiği insanlarıla arkadaş olma gibi bi hazır lüksüm olmadı arkadaşlarımı kendim seçtim kendim dil öğrendim evet belki zaman zaman marketten deterjan almaya gidip dil bilmediğim için çok alakasız şeylerle geri döndüm koyup market poşetini önüme saatlerce ağladım.. ama eşimin ailesi bana hiç bir gün yokluk hissettirmedi o getirdiğim alakasız şey evde o gün kesinlikle neşe kaynağı oldu hırsım için hep beni kutladılar bi gün kendi başıma dondurma aldım sanki bayram havası esti evde kaydirigubbakcemile3 bana hiç bir zaman bunun arkası yok ezelim tarzında davranış sergilenmedi tam aksi gözüm neye baktıysa benim oldu ilk zaman kendi başıma dışarı çıkıp yürüyüş yapamıyordum yapmamı gerktiren bi sağlık problemim vardı kayınbabam hergün benimle geldi bahçeye koşu bandı aldı yani ben allahın çok şanslı bi kuluydum belki de bilemem şimdi çok mutluyum eşimle eşimin ailesiyle kendi anamı babamı aratmamak için ellerinden geleni yaptılar..
    benim yurt dışına gelin gidecek arkadaşlara tavsiyem sadece şu kesinlikle aman yurt dışı zenginlik para pul diyip gitmesinler kesinlikle karşılarındaki insanı çok iyi tanısınlar nedir nasıl yaşar ne gibi alışkanlıkları var çünkü en önemlisi burada eşlerimiz. çok arkadaş tanıyorum kayınvalidesigil başına taç yaptı ama kocası her gece barlarda diskolardaydı olmadı.. yani diyeceğim o ki buralarda biraz başka yetişiyo çocuklar onun için alışkanlıkları çok başka olabiliyo. 1.si size aşık olan biriyle 2.si aşık olduğunuz biriyle ve 3.sü sadece evelnmek mutlu olmak için gidin yurtdışına yani yurtdışına gittim çok altın taktılar çok paraları var diye değil türkiyede siz nasıl yazşıyorsanız bizde burada aynı öyle yaşıyoruz belki tek fark ezan sesini özlüyoruz sevdiklerimize haster kalıyoruz..ama şimdi onunda kolayı var internet var görüntülü konuşma varopuyorumnanaktan

ooofff amma yazdım umarım demek istediklerim anlaşılmıştır.. insan yeter ki mutlu olmak istesin heryerde mutlu olur.. ve tabi allahım kimseyi kötüyle karşılaştırmasın..:nazar:a.s.

14. 26 Temmuz 2009
  15. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende birlesikarap emirliklerindeyim ama dubai de deilim.zaten burasi kucuk memleket. sehirler ilceler arasi gibi. altinda araban olduktan sonra istedigin yere git gel yapabiliyorsun.
    onemli olan esinle mutlulugun. eevinde huzurluysaysan disarisinin bir onemi yok. ben cok alistim buraya. sevmedigim tek seyi rutubet ve sicak.

16. 27 Temmuz 2009
  17. nuraa

nuraa sukurler olsun Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ajman

18. 2 Ağustos 2009
  19. nuraa