Yurtlar?

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve AsiNaz tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

8 Eylül 2008
    Konu Sahibi : AsiNaz
  1. AsiNaz

AsiNaz Huzurum; İ&E Pro Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    163
    Devlet yurtları ve özel yurtlar hakkındaki bilgilerinizi paylaşır mısınız?
    Ücretleri, koşulları vs.

2. 8 Eylül 2008
  3. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    benim bildiğim kadarıyla

devlet yurtları elbet daha ucuz amaaa;

Odalar daha kalabalık, her devlet yurdu bir değil, kimisinde odasında wc ve banyo olurken kimisinde wc ve banyolar koğuş başlarında oluyor. Kimisinde yemekler yurt bünyesinde yapılırken kimisinde dışardan özel bir firma ile anlaşılıyor.

Özel yurtlarda herşey paranın imkanına bakıyor. Çok güzel imkanlar sağlayan yurtlar mevcut.

O yüzden hangi ilde üniversite kazandıysan, gidebilme olanağın olanları bire bir araştırman daha iyi. Çünkü bütün yurtlar aynı olmadığı için bir genelleme yapılamıyor

4. 8 Eylül 2008
  5. AsiNaz

AsiNaz Huzurum; İ&E Pro Üye

Beğenildi:
    309
    Ödül Puanları:
    163
    Benim gideceğim yerde yani Şebinkarahisar'da özel yurt yokmuş.
    Bu sebepten devlet yurdunda kalmak zorundayım.
    Devlet yurdunda da yedek sıradayım. Çıkacak mı bilinmez:KK43:

6. 8 Eylül 2008
  7. hlya

hlya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    o belli olmuyoki.gzl devlet yurtlarıda var mesela bn manisaya gdcm bnm gidecğm gzldi.özel yurt tabikiii dha avantajlıdır ama bnm gitçeğim yerde özel yurtalrın başındakiler iyi olmadığı için devlete gidiyorum.

8. 8 Eylül 2008
  9. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    hiç devlet yurdunda kalmadığım için bi fikrim yok ama özel yurtlar evin kadar çok rahat :icecream:
    3 yıl boyunca eve çıkmayı düşünmedim hiç çok rahattı benim için
    tabi ki ücretleri daha fazla oluyor ama değdiğine eminim:kahve:

10. 8 Eylül 2008
  11. beachbunny

beachbunny Guest

elbette özel yurtlar konfor açısından daha iyi,eğer maddi sorunun yoksa..devlet yurtlarında yemek,banyo,oda koşulları nda pek çok sorun çıkabiliyor.rahatına düşkünsen zor yani.tabi bunlar genel durum.bazı devlet yurtları var özellerden daha iyi,bazı özel yurtlar var özel demeye bin şahit ister.o birazda şans meselesi yani

12. 8 Eylül 2008
  13. ceku

ceku Yeni açmış bir çiçek Üye

Beğenildi:
    111
    Ödül Puanları:
    163
    Ben 2 yıl devlet yurdunda kaldım ankarada.Yurt iyiydi imkanları sınırlı ama olsun fiyatı çok uygundu harcamalarım da daha az oluyodu kredim bana kalıyodu hatta bazen hiç dokunmadığım bile oluyodu.Fakat her türden insan oluyo bazen katlanamıyosun.Yalnız kalma imkanın yok tv izleme şansın yok gece yatağına yatıp ağlayamıyosun bile.ama arkadaşlıklar dostluklar daha sıcak oluyo.Son 2 yılımda eve çıktım yurtta harcadığım paranın 2 katından bile fazla harcıyodum çok rahat olabiliyosun evde istediğin zaman yalnız kalıyosun istediğin zaman yat yemeğini istediğin zaman ye ama ev arkadaşların iyiyse böyle yoksa ev de cehenneme dönüşebiliyo.Özel yurtları bilmiyorum ama onların da fiyatları pahalı oluyo özel yurta çıkmak yerine ev tercih edilebilir.Çünkü özel yurt fiyatları daha pahalıydı ankarada

14. 9 Eylül 2008
  15. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    herkesin görüşü gördüğün gibi farklı :)

ben Mersinde devlet yurdunda kaldım ve çok rahattım odamızda wc banyo vardı ve haftanın 7 günü 24 saat sıcak suyumuz mevcuttu. Yemekler bir şirketle anlaşmalıydı ve çok güzeldi. Tek dez avantajı odamız 7 kişilikti ama onuda arkadaşlık sayesinde hallediyorsun. Tv izlemek aklıma bile gelmiyordu. Zaten akşama kadar okuldasın sonrasında oda kalabalık olunca oturup kızlarla sohbet etmekten vakit nasıl geçiyor bilemiyorsun.

Ama bi akrabamızın kızı hangi ilde unuttum ama o da devlet yurdunda ve çok şikayetçi. Yemekler ağza bile alınmaz diyor (yurt içinde yapılıyormuş) banyo ve wc ler en alt katta o da doğru düzgün temizlenmiyor bile demişti.

Yani anlıyacağın işin araştırmaya kalıyor

16. 11 Eylül 2008
  17. firstday

firstday Canlarım ve ben Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    walla ben 3 yıl özel yurtta son sene evde tek başıma uzattığım son yarım dönem de devlet yurdunda kaldım...12 kişilik odada, nefret ettim birlikte yaşamaktan...aslında hepsini denemek lazım ama en rahatı özel yurt..ne bulaşık ne yemek ne çamaşır derdin var..süslen çık, akşam gel yemeğini ye yat...oohh mis gibiydi....

18. 11 Eylül 2008
  19. boncuk2334

boncuk2334 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım.bana soracak olursan özel yurdu tavsiye ederim.parası biraz tuzlu oluyor ama olsun en azından rahatın yerinde oluyor.heleki iki kişilik odadaysan değme keyfine.devlet yurtlarında bazı problemler yaşanıyor.devlette kaln bir arkadaşım telefonunu dahi şerj edemediğinden yakınıyordu.banyo doğru dürüst yapamıyorsun.çamaşırını dahi banyo yaparken yıkadığını alatıyordu.banyoda istediğin kadar kalamazsın dakikayla yani.ama bu her devlet yurdunda böylemi bilmiyorum.sonra yurdun kapılarında kilit olmadığı için dışarda hiç bişi bırakamıyordu.çünkü çalıyorlardı.ben özel yurtta kaldım.bu arada sivasta okudum.yurdum çok güzeldi.iki kişilik odadaydım.odamın içinde banyo vardı yani bir otel odası gibiydi.sana tavsiyem maddi durumun el veriyorsa muhakkak özele git.