yürüteç kullanalım mı?aklım karıştı.

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve eliteren tarafından 12 Şubat 2009 başlatılmıştır.

12 Şubat 2009
    Konu Sahibi : eliteren
  1. eliteren

eliteren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    fisfisfisarkadaşlar merhaba.oğlum emeklemiyor sadece sürünerek gidiyor.bazı arkadaşlarım yürüteç kullanmamı söyledi bazılarıda önermiyor.her iki görüşle ilgili birsürü fikir duyuyorumkafam iyice karıştı.bi yardım lütfen

2. 12 Şubat 2009
  3. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    yürüsün diye mi yürüteç kullan dediler?
    bebeğin kaç aylık bu arada?
    biz kullanmadık, ihtiyaç da hissetmedik

4. 12 Şubat 2009
  5. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    uzmanlar erkek bebeklerin yürütece koyulmasını pek uygun bulmuyorlar testisleri ezilir diye ama çok fazla yürüteçte bırakmadıktan sonra bi zararı olmaz sonuçta her bebeğin bi yürüteç anısı olmuştur.

6. 12 Şubat 2009
  7. selma_38

selma_38 Guest

Arkadaslar yürüteç hakkında benim de bir sorum olacak oglum 3,5 aylık doktora sormadım ama kayın validem yürütece az koyarsam bişey olmayacagını söyledi.Kendisi de cocuklarını bindirmiş ,bende gunde10 - 15 dk anca bindiriyorum sizce bir sakıncası var mı.?Baska carem kalmadı cünkü cocugum kalabalık ailede büyüdügü için hep kucakta kalmak istiyor...:1no2:

8. 13 Şubat 2009
  9. eliteren

eliteren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    8,5 aylık.emekliyor.ama sıralamıyor daha.

10. 13 Şubat 2009
  11. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Sana 6 aylıkkken emekleyen, ellerinden tutunca güzel adımlayan bir bebeği tutup yürütece koyan-kayınvalidesinin ve okulda 4 aylıkken koydum bebeğimi,9aylık yürüdü diyen arkadaşının tavsyielerine uyarak- birisi olarak diyeceğim şudur asla koyma yürütece.zaten kalabalıkmışsınız tutun adımlatın,sürünsün,her bebek faklı şekil emekliyor,oturarak giden bile var.
    Bizim kızı 2-3 ay koyduk yürütece,balerin oldu,1 aydır koymuyoruz,kanepelerden tutup kalkıyor ama gene parmak uçlarında,alim olan kayınvalidem düzelir diyor,ama yürtece koymasak belki yürümüştü şimdiye.

12. 13 Şubat 2009
  13. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım yapma allah aşkına yaa, 3,5 aylık diyorsun bir de inanamadım okuyunca
    o bebeğe acıdığım için yazıyorum yoksa yazmayacaktım
    burda insanlar 6-7 aylık oldu koysak mı diye soruyorlar, zaten o kadar olan bebekleri 10-15 dk. koyuyorlar
    yazık değil mi yavruna, ne bacakları ne omuriliği hazır böyle bir şeye
    başka çaren nasıl olmaz, yatır, geç karşısına, konuş,şarkı söyle, oyunlar yap ne bileyim oyala bir şekilde
    çok üzüldüm gerçkten o yavruya, bir an önce dön bu yanlıştan

14. 13 Şubat 2009
  15. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Çok eken yürüteç için şuan onun ne bacakları ne beli yürüteç için uygun değil.Bazı bebeklere üzülüyorum burada okuyunca lütfen bir dakika bile koyma altıncı aydan sonra günde on onbeş dak koyarsın aşırıya kaçma.Biz aldık yedinci aydan sonra Bebeğim kullanmak istemi bende gönüllü değildim zaten ben almadım annem almış sormadan.zaten garip bir bebeğim var biberon kullanmaz,suluk kullanmaz,emzik kullanmaz,reklam tv izlemez kendini bebek gibi görmüyor galiba.Yürüteç için ben olumlu düşünmüyorum bazen anneyi rahatlamak için beş on dak.geçmemeli.

16. 13 Şubat 2009
  17. pembekelebek

pembekelebek Guest

3.5 ay çoook erken Bebeği 4 aydan önce oturtmayız bile Lütfen koymayın.Hatta hiçç koymayın yürütece zaten dr lar önermiyorlar ben koymadım benim bebeğim 13 aylık yeni yeni tay tay duruyor daha kendi başına yürümüyor.Biz ellerinden tutup yürütüyoruz.Zararlı diye ben almadım.Erken yürüyüp nereye gidecek neden bu acele anlamıyorum.bırakın sürünsün,emeklesin,sıralasın normal gelişim süreci bunlar sonra da sağlıkla yürüsün inşallah
    yavrularımız.

18. 13 Şubat 2009
  19. selma_38

selma_38 Guest

evet haklısınız arkadaşlar hemen kaldırıyorum yürüteçi asla bindirmem bindirtmem de ben kayınvalidemin tecrübesini dayanarak almıştım bes cocuk büyütmüş kadın diye.Bıde su var buyukler olunca bize söz düşmüyor biz kac cocuk büyüttük bizden iyi mi biliyorsunuz diye.KESİNLİKLE BİNDİRMİYORUUUUM artık.