yürüteç

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve pisicik_26 tarafından 1 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

1 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : pisicik_26
  1. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar aranızda yürüteç kullanan varmı? kaçıncı ayda başladınız kullanmaya?
    ben kullanmayı hiç düşünmüyodum ama arkadaşım hediye almış karasız kaldım bende...

2. 11 Ağustos 2009
  3. A & F

A & F Guest

canım benim oğlum şu an 7 aylık. tam yürüteç kullanma zamanı ama doktorumuz tavsiye etmiyor. hem tembelleştiriyormuş hem de yürümeyi geciktiriyormuş. yere yatak serin onun üzerinde dönüp dursun diyor ama bizimki hep yat yat sıkılıyor haklı da tabiki. sürekli de kucağa alamayız alışmasından korkuyoruz zaten zor alıştırdık yatağa. valla ben yürüteç kullanmayı düşünüyorum çünkü kullananlarda bir sorun görmedim. madem arkadaşın hediye almış arada kullan bence bir zararı olacağını sanmıyorum.

4. 11 Ağustos 2009
  5. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    7 aylıkken kullana bılıyorsun.
    Ama bebekler ıcın pek faydalı degıl.bebeklerı ona koyunca ayaklarının uclarına basıyorlar onu sÜrerken o zaman yÜrÜmelerı gecıkıyor tam basmıyorlar.
    Bırde erkek bebkler ıcınde zararı oluyormus fazla kaldılarmı yumurtalıkları acısından.doktoruna sorsan ıyı edersın.

6. 11 Ağustos 2009
  7. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    zaten yemek yaparken falan kullanırım heralde sık kullanmam..

8. 13 Ağustos 2009
  9. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    bence hiç kullanmayın
    ben kızıma kesinlikle almıcam yürüteç hediye gelse bile kullanmam
    dr.umuz zaten önermedi ama o önerseydi bile ben gene kullanmazdım
    tanıdık bir ailenin başına çok kötü bir olay gelmişti ondan beri hep korkarım zaten o aletlerden
    bebek kapı eşinin başına gelip birden dengesini öne doğru verince tepe taklak kafa üstü düşmüştü sonuç felaket, çocuğun beyni zarar görmüş ve malesef yürümiyecek, tedavi ile biraz biraz konuşabilecek
    tabiki her yürüteç kullanların başına gelecek diye bişey yok ama bence çokta gerekli bir alet değil yani

10. 13 Ağustos 2009
  11. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ay nasıl olmuş olay yaa 8 tekerlekli değilmi yürüteçler nasıl öne doğru düştü çocuk çok fena bişey çok...

12. 16 Ağustos 2009
  13. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    ben kullandım 7.ay bitiminde kullanmaya başladım ortopedi uzmanı ile görüştüm rahatlıkla kullanabilirsin dedi...

14. 16 Ağustos 2009
  15. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    yürütece olumlu bakan insaların sayısı çok az..bende kulalnıcam galiba ama kısa süreli zaten sıkılıe kızım çok durmaz..

16. 24 Ağustos 2009
  17. Pembemsi

Pembemsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben kullanıyorum, oğlumda da kullandım... benim bebeler zaten 15 dakkadan fazla durmuyolar üzerinde sıkılıyolar. öyle saatlerce üstünde tutulmazsa bir zararı olmayacağı düşüncesindeyim.

18. 24 Ağustos 2009
  19. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende karşıyım yürüteçe ve doktorumda kesinlikle önermior ben leap frog diye bi alet aldım tipi yürütece benziyor üzerinde birçok oyuncak var fakat bu yürüteç gibi hareket etmiyor sabit duruyor doktorumada sordum gayet iyi olduğunu sööledi internete ismini yazdınısmı çıkıyor detaylı olarak bakabilirsinis ben dördüncü aydan beri güvenle kullanıyorum yemek yaparken iş yaparken vs çok iyi oldu tavsiye ediyorum yürütec alacaınıza bence bundan alın kıssslarr :ecrin_bebek: