Yürüyüş yaparken ellerim şişiyor

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve wisper tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : wisper
  1. wisper

wisper Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    o kadar şişiyor ki acımaya başlıyor.gün içerisinde bir şeyim yok.gerçi ayaklarım öğlene kadar ayakkabının içinde davul gibi oluyor.dr a gittim dolaşım bozukluğu yok dedi 1 hap verdi günde 1 tane kullanacakmışım.kullandım ama faydası yok.

rahatsızlığım yürüyüşe başladıktan yaklaşık 20 dk sonra oluyor ve ellerimi açıp kapayarak rahatlatmaya çalışıyorum.mesela 2 saat oldu yürüyüşten geleli ama ellerim şişliği yeni yeni iniyor.

2. 25 Mayıs 2010
  3. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok geçmiş olsun.doktorunuza yürümekle şiştiğini söyledinizmi.ilk defa duydum bu rahatsızlığı inanın yanlış bilgide vermek istemem ama doktorunuzun dediği gibi dolaşım bozukluğudur.yürüyüş esnasında şişme oluyomus

4. 25 Mayıs 2010
  5. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    bu bana da oluyo dikkat ettim özellikle yürürken
    mesala parmağımda yüzükle uyusam sabah o yüzük çıkmazgün içinde sürekli şişer durur
    ayaklarım acır basamam o derece şişer
    neden acaba bilmiyorum

6. 29 Mayıs 2010
  7. mlk35

mlk35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bi cesit alerji olabilir bence canım yürüyüşle alakalı degilde vücut ısınla alakalı. yürümeye basladıktan 20 dkka yani terledigin dönemlerde oluyordur.

8. 12 Haziran 2010
  9. zeysb

zeysb Umutlu :) Üye

Beğenildi:
    307
    Ödül Puanları:
    113
    o bendede olii..spor yaparken elelrim şişer kızarız ve kaşınır...vücuttaki fazla su-tuz yüzünden..ve işin ilginç yanı tuzla aram hiç yok ama su tutan bir bünyem var..yani takacak bişi deel...sporunu yap tuzu azalt ve suyu arttır...iyi sporlar

10. 15 Haziran 2010
  11. netertua

netertua Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    bende de var.ama acı falan olmuyor.doktora gittim.dolaşım bozukluğu yok,normal dedi .

12. 9 Kasım 2015
  13. bengelinoluyorum

bengelinoluyorum http://www.atillayilmaz.org Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    6
    Egzersiz: Spor yaparken ya da spor yaptıktan sonra ellerinin şişmesinden yakınanların sayısı hiç de az değildir. Nedeni tam olarak henüz anlaşılmış değilse de, bu duruma kasların artan enerji ihtiyacına karşılık kan damarlarının verdiği tepkinin neden olduğu düşünülür. Egzersiz sırasında kalbe ciğerlere ve kaslara doğru kan akışı artar. Ancak bu esnada ellere daha az kan gitmeye başlar ve eldeki damarlar buna tepki olarak genişlediğinden, egzersiz sırasında eller şişiyor olabilir.- See more at: http://nedenolur.net/el-sismesi-nedenleri/#sthash.LTivTv0V.dpuf