yüz epilasyonu icin acil yardim! lütfen bi bakin

Konusu 'Lazer Epilasyon' forumundadır ve Luna23 tarafından 6 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Luna23
  1. Luna23

Luna23 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar ben almanyada yasiyorum augstosta türkiyeye yaz tatiline gidiyoruz

önümüzdeki 2 hafta icinde yüz icin lazer epilasyona baslamayi düsünüyorum ama daha hic arastiramadim yapan arkadaslara bi kac sorum var yardimci olursaniz cok sevinirim

eger 2 hafta sonra baslarsam herhalde türkiyeye gidene kadar 1-2 kere daha yapilir dimi?

ama asil sorun türkiyeye ucmadan 2 gün önce lazer epilasyon yaptirirsam türkiyede oldugum 4 hafta icinde tüyler tekrar cikar mi?

cünkü ben esmerim ve lazer epilasyondan sonra tüyler kil gibi koyu renkte geri cikar diye korkuyorum

bilgisi olan lütfen yardimci olsun

2. 6 Mayıs 2009
  3. Slinn

Slinn Zamanla Degil Zamaninda!! Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    Canim sana tavsiyem sakin turkiyeye gitmeden once lazere baslama cunku gunes leke yapiyormus lazer yapilan yere!!, kilan kurtulayim derken lekelerle ugrasma birde ustelik kalici lekeler olusuyor sen turkiyeden dondukten sonra kisin yaptir lazerini rahat rahat kurtul yoksa yazik olur cildine!!..

lazer aralarindan bahsetmisin 5 hafta arayla lazer yapiliyor ve bu arada cikan kilar cimbizla yada gadayla alinmiyor yani yuzune jilet yapacaklar sonra kil cikacak ve 10 gun sonra dokulmeler baslayacak ve bu surec aylarca surecek tekrar tekrar , yaz donemi olacak is degil istersen git orda bir uzmanada sor ama benim soylediklerimden baska seyler soylerlerse lutfen suphelen dogru konusmuyorlar o zaman...

4. 7 Mayıs 2009
  5. Loresimaa

Loresimaa Zeynep Begümün Anneciği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben yüzüme lazer epilasyon yaptırdım ayda bir uygulama yapıylıyor ama yapıldıktan 15 gün sonra kontrole gidiyordum ufak tefek kalan gözden kaçanlar varsa onlar alınıyordu 1 ay sonra daha seyrek cıkmaya başlıyor zaten.. güneş lekesine gelince bende kumralım ve leke felan olmadı bende 50+ güneş kremi kullandım şimdi ise tüy felan kalmadı yüzümde zaten başlamadan önce doktor kontrol ediyor cilt yapın tüyler vs.. lazere uygunmu yaptıracağın yerle bi görüş canım bence detaylı bilgi verirler çünkü herkesin cilt yapısı lazere uygun olmaya bilir...

6. 23 Haziran 2009
  7. figendurman

figendurman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yüz uygulamasını eylül ayından sonra yaptırınız güneşe mağruz kaldığınız lekelenmeler olabilir

8. 23 Haziran 2009
  9. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnm eylülü bekle şimdi yaptırsan bi işe yaramas...bu arada ben alnım hariç yüüzme gidiyorum..sadece çenemde kalın vardı favorilerimde ince ile kalın arası bşydi inan şimdii hepsii kalınlaştı çenemin altındada sert sert çıktılarrr moralim çok bozuk sürekli kısaltıyorum epilasyon aletinin jilet başlıgı ilee..umarım o kalınlaşanlarda incelirrr ama baya seneler boyu gitcem gibi görünen...çok rahatsız değilsen hiç bulaşma derim..yüz için lazer çok ugraştırıyor..

10. 29 Haziran 2009
  11. kujum

kujum lilyum Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    153
    ben yuzume 14 seanstır lazer yaptırıyorum aksıne çoğaldı rengi koyulaştı ve dağıldı.evden hiç çıkmak istemıyorum berbat ettıler yuzumu

12. 29 Haziran 2009
  13. kmehtap

kmehtap Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence tatilden sonra yaptır ama doktorun der sana zaten gidince bende almanyada yaptırdım çok memnunum yüzüme ilk yaptırdığımda üç ay sonra çıkmıştı ama yumuşak yani cansız geliyor peşinden tüyler öyle sertleşmiyor ama bildiğim kadarıyla hemen yapmazlar önce beratungsgespräch oluyor iyice öğren hepsini sor kafan karışmasın

14. 27 Ağustos 2009
  15. Luna23

Luna23 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    tesekür ederim cevaplariniz icin kusura bakmayin cevap veremedim...

doktorumla görüstüm kasim ayinin ortasinda baslicaz epilasyona

ondan önce kadin doktoruma gidip hormon testi yaptircam cünkü benim yüzümde daha önce tüy yoktu son iki senedir cogaldi hormonlardan olabilir mi diye düsündük o yüzden önce doktor kontrolüne gircem

ama kadin yüzüme bakti sende fazla bise yok hormon bozuklugu olan hastalarda cok daha fazla olur dedi

doktorumun anlattigina göre epilasyon her 6 hafta yapilcakmis ve özellikle jilet konusunu sordum ondan cok korktugum icin ama öyle bise yapmiyolarmis

erkek epilasyon yapcak olsak jiletle aliriz tabi ama kadinda jilet vurulmaz sonradan kötü olabilir sadece killari makasla biraz kisaltiriz oda fazla acimasin diye yapiliyo dedi

yani jilet vurmicaklarmis sükür biraz rahatladim a.s

siz hepiniz jiletle mi yaptirdiniz :uhm:

16. 1 Eylül 2009
  17. kujum

kujum lilyum Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaşlar yüzüme lazer yaptırdım bitti diyen var mı

18. 14 Ekim 2009
  19. Luna23

Luna23 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kimse yazmamis :KK43:

gecen hafta cilt doktorumla konustum benim bildigim epilasyondan önce yüz jiletlenir jiletlemeden nasi yapcakmis dedi

ya hangisi daha dogru jiletlenmesi mi lazim?

banada jilet vurmadan yapmasi daha mantikli gelmisti aslinda :S