Yüz Felci Cerrahisi

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 17 Haziran 2010 başlatılmıştır.

17 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Elif
  1. Elif

Elif Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.137
    Ödül Puanları:
    438
    Yüz felci geçiren kişilerde iyileşmenin tam olmadığı durumlarda kalıcı yüz asimetrileri ortaya çıkabilir. Bu durum ağzın sağlam tarafa kaymasına, ya da hastalıklı tarafta göz kapağının kapanmamasına yol açar. Cerrahi tedavi statik veya dinamiktir. Statik tedavi hareketli olmayan tedavi yöntemleridir. Yani ağız köşesinin faysa ile yukarı ve yana doğru asılması, ya da göz kapağına yerleştirilecek ağırlıkla gözün kapanmasının sağlanması gibi. Dinamik ameliyatlarda ise bir başka kas grubu, örneğin şakak kası, bu bölgeye nakledilir. Taşınan kas kasıldıkça hastalıklı bölgenin hareket etmesi sağlanır. Dinamik ameliyatlar doğal olarak daha etkili yöntemlerdir ancak ameliyat sonrası kasların yeni çalışma şekline alışması için uzunca süren bir fizyoterapi süreci gereklidir.
    Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
    Op. Dr. Baki Çokneşeli

2. 17 Haziran 2010
  3. gurbik

gurbik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bende yüz felci geçirdim . Allah'a şükürler olsun hiçbir iz kalmadı.cok cok cok kötü bir durum!:bbo:

4. 17 Haziran 2010
  5. Cicilikiz

Cicilikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun :)

6. 17 Haziran 2010
  7. gurbik

gurbik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    saol cicilikiz yerimseniben

8. 4 Aralık 2015
  9. milaaa36

milaaa36 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    1

10. 4 Aralık 2015
  11. milaaa36

milaaa36 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba yüz felci cerrahisi uygulayan var mı bununla ilgili bir gelişme var mı herşeyin tedavisi varken bu neden bukadar zor :KK43:

12. 6 Aralık 2015
  13. Aredhelar

Aredhelar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    82
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba,

Benim de farketmediğimiz bir yüz felci sonrası, yüzümün sağ tarafı daha çok çalışır hale gelmiş. Bunu dudağımın aşağı çekmesiyle farkettik, ve nörolog tarafından yapılan testle de kanıtlandı. Dudağımın düşmesi için botoks tedavisi uygulanıyor çok çalışan tarafa, az çalışan tarafı güçlendirmek için. Bir süre de fizik tedaviye gittim. Botoksun etkisi geçmek üzere dudağım konuşurken düşmeye henüz başlamadı ama yine bir tarafa eğilme ve sarkması geri geldi. Sizce botoksa devam etmeli miyim? Yoksa bu ameliyatı önerir misiniz? Hiç bir doktor bundan bahsetmedi bana ve gerçekten iyi iki plastik cerraha göründüm