Yüz İskeleti Cerrahisi

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 17 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  17 Haziran 2010
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.653
  Beğenildi:
  5.192
  Ödül Puanları:
  438
  Yüz kemiklerinin şekli, insanların yüz ifadesini etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Yüz kemiklerindeki şekil bozuklukları yüzün görüntüsünde ciddi bir bozukluk oluşturduğu gibi çene kemiğindeki deformiteler çiğneme sorunlarına da yol açabilir.
  Yüzün kemik iskeletine yönelik yapılan kraniofasial cerrahi girişimleri:
  Alın kemiği şekillendirilebilir. Çökük alın kemiği dolgunlaştırılabilir ya da dolgun olan alın kemiği normal şekline getirilebilir.
  Elmacık kemiklerine yapılan girişimler ile elmacık kemikleri öne, geriye, sağa ve sola alınabilir, dolgunlaştırılabilir.
  Alt çene ya da üst çenenin pozisyonunun bozukluğuna bağlı olarak alt ve üst dişler birbirleriyle karşılıklı olarak düzgün temas etmeyebilir ve çiğneme bozuklukları görülebilir, böyle durumlarda çene kemikleri normal pozisyonlarına getirilebilir. Üst çene ve/veya alt çene öne, geriye, sağa, sola, yukarıya ya da aşağıya alınabilir.
  Alt çenenin ucu normalden büyük ya da küçük olabilir. Bu durumda çene ucunun ölçüleri yüz ile uyumlu olacak şekilde değiştirilebilir.
  Yüz kemikleri asimetrik olarak gelişmiş olabilir, asimetriyi düzeltici nitelikte girişimler yapılabilir.
  Yüz kemiklerinin şekli değiştirilerek erkeksi bir yüze kadınsı, kadınsı bir yüze erkeksi görünüm de kazandırılabilir
   
 2. 2 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : Elif
 3. tuling

  tuling Aktif Üye Üye

  Katılım:
  29 Mart 2010
  Mesajlar:
  33
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  76

  Selamlar Elif.. :)

  Esasında uzun zamandır alt çene ile ilgili bu tür ameliyatlar yapan bir doktor arıyorum.. çok fazla bilgi yok ama böyle bir operasyon yaptran (kabul ediyorum extreme bir ameliyattır:)) varsa doktorunun bilgilerini ve süreci bizimle paylaşabilir mi acaba?