Yüzde kızarıklık

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve efe75 tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

16 Ocak 2009
    Konu Sahibi : efe75
  1. efe75

efe75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    1 aylık kızımın yüzünde sivilce gibi kızarıklıklar var. 3 haftadır ne yaptıysam geçmedi .Dr. olur geçer diyor ama gittikçe kabuklaşıyor. Görüntü çok kötü ben psikolojik olarakta etkileniyorum. Oğlumda bir iki olmuştu anne sütü sürdüm geçmişti. Ama kızımda fayda etmedi. Bilgisi olan var mı? yardım

2. 16 Ocak 2009
  3. Mirayxixm

Mirayxixm HEPGENERAL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Öncelikle geçmiş olsun..

Aşırı proteinden de kaynaklı olabilir tabi ama yinede üstüne basa basa söylüyorum..

Bununla ilgili defalarca konu açmış biri olarak lütfen bebeğine kendinde dahil olmak üzere öpülmesine izin verme..

Bundan önceki çocuğundada yaşamış olduğun bir sıkıntı olduğunu söylemişsin...

Ağzına yakın bir kısımda değilse senin gözetiminde yani onun dokunmasına izin vermeden trosid merhem sür 1 saat kadar sonra ılık su ve temiz bir pamukla sil bunu yapa bildiğin sıklıkla yap..Ama kremi sürdükten sonra yanında durmalı ve bulaştırmasına izin vermemelisin...

Yarayı sulandırmamaya dikkat et ve lütfen kimsenin gücenmesini umursamadan çocuklarının öpülmesi konusunda tavrını koy...

Güle güle büyütmen dileğiyle...

4. 16 Ocak 2009
  5. efe75

efe75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ediyorum aşırı proteinden kaynaklanabilir demişsin. yediğim proteinli gıdaları kesmek faydalı olurmu ayrıca vermiş olduğun krem kortizonlu mu ? şimdiden teşekkürler

6. 16 Ocak 2009
  7. Mirayxixm

Mirayxixm HEPGENERAL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tavsiye ettiğim krem mantar enfeksiyonları için kullanılan bir krem...ayrıca kortizonlu değil..Çabuk etkili ve kurutucu özelliği olan bir krem ama dediğim gibi..Dikkat edilerek kullanılmalı...

Çok ağır proteinler kendi sağlığın içinde zararlı...Daha çok sebze meyve bunların taze suları ve bol sıvı almanı tavsiye edebilirim...

8. 16 Ocak 2009
  9. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızımda da olmuştu ve geçmek bilmedi dedğin gibi
    hiç öpmüyorduk biz, bzden başka gördüğü kimse de yoktu
    sütüm çok yağlı olduğu ve yaradığı için olmuş, kilo alımı çok iyiydi zaten
    arkadaşın dediği gibi temiz tutmaya çalış, hergün sil
    3 hafta olmuş zten, yakında geçer canım merak etme

10. 16 Ocak 2009
  11. efe75

efe75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    belki benim sütümde yağlı olabilir. çünkü dr. kilo alımı biraz fazla dedi. inşallah dediğin gibi geçer bizde de öpen yok . ama abisi durmadan öpmek istiyor engellemeye çalışıyoruz ama nereye kadar

12. 17 Ocak 2009
  13. femina

femina Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Selam efe 75 benim oğlum ilk doğduğunda ve sonrasında yaklaşık 1 ay kadar ergenlik sivilcelerini andıran kızarıklıkları vardı. benim kızkardeşim çocuk doktoru ve önerdiği tekşey yüzünü günde 1 veya 2 kez protex sabun ile yıkamaktı. ben gerçekten çok faydasını gördüm. benim bebişim çok küçük olduğundan sabunu ıslatıp pamuğa siliyordum sonra pamuğu yüzüne sürüp sonrada bir mendili ıslatıp duruluyordum. ama silerken çok hassas davran. Birkaç hafta içinde bebişim iyileşti umarım seninkide bir an önce iyileşir geçmiş olsun canım sevgiler

14. 17 Ocak 2009
  15. efe75

efe75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hepinize teşekkür ediyorum inşallah geçer.

16. 17 Ocak 2009
  17. inci79

inci79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım bebeğin hayırlı olsun ALLAH analı babalı büyütsün ve geçmiş olsun benimde 43 günlük bir oğlum var benim bebeğiminde yüzünde ve boynunda aynı sorun var ben önceleri sabun alerji yaptı diye düşündüm sabunu değiştirdim ama düzelmedi dr çikolata ve çilek reçeli yeme dedi bir haftadır hiç yemedim ama düzelmiyor senin bebeğinin de cildi sert ve pürüzlümü çok üzülüyorum:KK46:

18. 17 Ocak 2009
  19. efe75

efe75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    EVET BENDE ŞAMPUANI DEĞİŞTİRDİM FAYDA ETMEDİ. DR. DA DAHA YÜZÜNE BİLE BAKMADAN GEÇER DİYOR. ÜZÜLÜYORUM. CİLDİ OLDUKÇA SERT VE PÜRÜZLÜ . AMA BUGÜN BİRŞEY ÖĞRENDİM. KK 'DA BİRİ HAMETAN KREM 2-3 GÜNDE GECİRDİ DİYOR BENDE ONU DENEYECEĞİM. İYİ GELİRSE haber veririm. inşallah bebeklerimizin bir an önce düzelir. Bu arada hemen konuya girdim. Senin bebeğinide ALLAH analı babalı BÜYÜTSÜN.
    BU ARADA ÇİLEK REÇELİNİ BEnde çok yedim gerçi 1 haftadır başka reçel yiyorum sadece çilek reçelimi yapıyormuş?