Yüzde kizarikliklar

Konusu 'Genç Ciltler ve Sorunları' forumundadır ve capkinkiz tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

9 Haziran 2009
    Konu Sahibi : capkinkiz
  1. capkinkiz

capkinkiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Arkdaslar bende de aksamlari saat.19-20'den sonra burnumun üstü ve yanaklarim kizariyor sicaga mi bagli bilmiyorum... Böyle birsey yasayan varsa yardimci olabilir mi ? Hadi kizlar yardiminizi bekliyorum...delikafadulden

2. 10 Haziran 2009
  3. chloris

chloris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    113
    aynı sorun bende de var, ama belli saatlerde değil, her an her yerde olabiliyo.. :KK70: cildim hassas, o yüzden sanırım.

çaresi var mı bilmiyorum :kahve:

4. 12 Haziran 2009
  5. capkinkiz

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Yaani benimki de belli bir saatte degil ama aksamlari 18 -19 dan sonra bir ara oluyor yok mu bize yardim edebilecek kimsee??

6. 24 Haziran 2009
  7. ada27

ada27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba kızlar,
    Bende de cilt kızarması sorunu vardı, hatta çok daha ileri boyuttaydı, yüzüm harita gibi kıpkırmızı idi,yer yer pul pul dökülüyordu ve şişti. Her sene dönem dönem olurdu. Ne kadar doktora gittiysem hepsi farklı teşhis koydu. Kimi egzama, kimi alerji, kimi mantar, kimi dermatit tedavisi uyguladı, ama her defasında tekrarladı. En son 2 sene önce gittiğim doktor ise "roza/gül hastalığı" olduğumu söyledi. Bu hastalıkta kılcal damarlar çok hassas oluyor ve kullandığınız bir ürüne, en çok da güneşe, sıcağa..vs hemen cildiniz reaksiyon gösteriyor. Tabii benimki ileri boyutta olduğu için önce tedavi oldum, antibiyotikler ve Roza adında bir kremle. Sonra da yine kızarıklık önleyici ve giderici ürünler kullandım, gerçekten de düzeldi ve bir daha olmadı. Kullandığım ürünler Uriage Roseliana Anti-reugeurs krem ve temizleme sütü, ve tabii ki 50 faktörlü Uriage hassas ciltler için güneş kremi. Tavsiye ederim. Bulmak zor biraz ama çok iyi bir marka bence...
    Sağlıklı ciltler, sağlıklı günler bayanlar. Unutmadan mutlaka ama mutlaka cildinizi güneşten koruyun!

8. 24 Haziran 2009
  9. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bnm drum ilaçları karıstırıp bana veriyor faydasıda cidden var
    fucıdın ve oksitin%10 mesela kızarıklık sivilceye felan iyi gelıyorzemuszemus

10. 24 Haziran 2009
  11. ginka

ginka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yüzüm neden kırmızı sivilcelerin geçti kızarıklık kaldı doğal bi yolla gitmezmi?

12. 25 Haziran 2009
  13. fairytale

fairytale Müzisyen♪♫ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Peki sen özel bir doktora mı gittin acaba? Ben cildim için doktora filan gittim ama şimdilerde daha fazla derdim var.Kızarıklık,siyah nokta,kuruluk,pullanma filan..:çok üzgünüm:

14. 26 Haziran 2009
  15. mxsterx

mxsterx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    annemdede gül hastalığı vardı kremini düzenli kullandı şimdi cildi çok güzel oldu.beimde xildim çok kötü ama gül hastalığı demedi doktor.şuanda yüzüm kıpkırmızı resmen şaklamış gibi doktorun verdiği ilaçlarda işe yaramadı.cildim aslında kuru ama son 3 aydır ne yaparsam yapayım cildimdeki yağdan,sivilceden ve kızarıklardan kurtulamıorum bildiğiniz bir yöntem varsa lütfen yardım edin çünkü daha 17 yaşındayım 25 yaşımı düşünemiyorum böyle olursa:sinifsinif::gitme:

16. 26 Haziran 2009
  17. DEVDAS

DEVDAS 29.05.2010... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    roza hastası olabilirsin
    hemen doktora gitmelisin bence
    çünkü bu hastalık ilerleyen bi hastalık
    umarım roza değilsindir

18. 28 Haziran 2009
  19. capkinkiz

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benimki roza felan degil sanmiyorum Allaha sükürler olsun ki degil, olanlara da Allah yardimciniz olsun umarim en kisa zamanda kurtulutsunuz...
    -Yani bende ki kizariklik sicaktan, günese ciktiktan sonra, aksamlari böyle burnumun üstü ve yanaklarim allik sürmüs gibi kizariyor, kisin da disari cikinca burnum kip kirmizi oluyor(herkes de dalgsa geciyor:S)