Yüzdeki çukur... Yardım

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve mispremses tarafından 15 Mart 2009 başlatılmıştır.

15 Mart 2009
    Konu Sahibi : mispremses
  1. mispremses

mispremses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    153
    ..........................................................

Son düzenleme: 14 Eylül 2012
  2. 16 Mart 2009
  3. mispremses

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    153
    bu tarz bi sorun yaşayan kimse yokmu ya

4. 24 Mart 2009
  5. brc_82

brc_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende aynı problemi yaşıyorum ama maalesef bir çözüm bulamadım ve bu çukurlardan biran evvel kurtulmak istiyorum

6. 31 Mart 2009
  7. obur

obur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar ben tanrının eczanesi adlı bir kitapta okudum.Hani bahçelerde baharda açan turuncu renkli portakal nergisi denen bir çiçek vardır.Hah işte bu çiçeğin yeşil yapraklarından bir kaç tane koparıyorsunuz ve yaprakları elinizde ezip suyunu çıkarıyorsunuz.Suyunu yaralara, izlere hatta vucudunuzda ki benlere sürüyorsunuz.(Ben ve yeni yaralar için denedim )Ama uzun süre kullanınca geçiriyor.Kanayan yaraya sürdüğünüzde hafif acıyla sızı arası birşey hisediyorsunuz.Sonra kanama duruyor.ınanınlmaz derecede çabuk yaranız iyileşiyor.
    Derin yara izlerine de iyi geldiği ve tamamen geçirdiği yazıyor.Hatta isveç iksiriyle beraber kullanıldığında daha faydalı olduğu yazıyor.
    Ben tam anlamıyla sürekli kullanamadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum.
    Umarım sizin işinize yarar.

8. 1 Nisan 2009
  9. ginka

ginka Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı dertten muzdaribin sivilce kalmadı ama ya izleri :KK43:((((((

10. 8 Nisan 2009
  11. mispremses

Beğenildi:
    95
    Ödül Puanları:
    153
    şu portak nergisini denyen varmı arkdşlar

12. 8 Nisan 2009
  13. ayysell

ayysell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    şekerim aynı sorun bende de var...sana söyleyeceğim en iyi eşy aspırın maskesı orayı pürüzsüz hale getiriyor..bende cok kotuydu ama şidi aspirin sayesınde düzelttım bıraz..umarım sana faydası olur..

14. 13 Nisan 2009
  15. obur

obur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım bu aspirin maskesi nasıl oluyor.Nasıl uygulanıyor.Sana zahmet yazar mısın?
    Portakal nergisi kesinlikle işe yarıyor.Ama dediğim gibi sürekli kullanmak lazım.taze yaprağının elinizde ezip suyu çıkınca lapa haline gelmiş yaprağı suyuyla beraber yaranın ya da izin ,işte ne bileyim çilin ,lekenin üzerine koyun.Devamlı kullanınca işe yarıyor.Ama unutmamamanız gerekiyor.Hergün yapacaksınız.
    Ben mutfaktan, odaya gidene kadar ne yapacağımı unutuyorum.Onun için sürekli yapmayı unutuyorum.Ama 3 hafta önce sağ elimin üstünü fırının hani ısıtan resistansları varya 200 derecedeyken yapıştırdım.Yani resmen hani eti tavaya kızartmak için attığınızda cooossss ederya işte o misal kızartım.Hemen üstüne ıSVEÇ ıKSıRıni pamukla kompres yaptım.ılk önce acısını aldı.Zaten pamuğu kaldırdığım anda sızısı içime çöküyordu.2.günde isveç iksirine devam ettim.Daha sonra evdeki bazı yumuşatıcı kremleri kullandım.Kesinlikle SU TOPLAMADI.Bu yanığın üstüne 2 haftada evde bahar temizliği yaptım.Sürekli elim suyun deterjanın içindeydi.Sokağa çıktıkça aklıma geldikçe ki bu herhalde toplamda 5-6 kereyi geçmez.Nergis yaprağı bulup koydum.Şuanda yaranın hafif bir izi var.
    Uzun lafın kısası nergis işe yarar ama dediğim gibi kesinlikle sürekli yapmanız gerekiyor.Zaten yara yeniyse daha çabuk etki gösteriyor.
    Onun için ben bu aspirin maskesi nasıl oluyor ve uygulanıyor mümkünse yazar mısınız?...

16. 13 Nisan 2009
  17. obur

obur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Hatta size resimlerini buldum.Bahçelerde rahatlıkla bulabileceğiniz çiçekler.Çok arsızlardır.Bir kere çıktılar mı ilk baharda başlıyorlar sonbaharın sonuna kadar çiçek açıyorlar.Ben evin içinde yetiştirmeyi beceremedim.Annem hep takılır "bunlar sokak çocuğu evde olmaz" diye.
    $ner1.jpg

$ner2.jpg
    umarım resimleri doğru yükleyebilmişimdirde, size faydası olur.

18. 15 Nisan 2009
  19. liva58

liva58 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    nasil yapiyorsun aspirin maskesini?