yüzdeki egzama için krem önerilerini paylaşalım

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve EU1 tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

20 Eylül 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

benim yüzümde egzama var.daha doğrusu doktor seboreid dermetit dedi.yağlı ciltlerde görülen egzamaya benzer bişey.zaman zaman oluo.kızarıyo kasınıo ve pul pul dökülüo.geçtiği zaman yüzüm çok güzel oluo hatta cildimi çok insan beğeniı.ama arada bi bu sorunu yaşıyorum.ne kullandıysam fayda görmedim.çok çaresizim.bana yardım edebilecek birileri varmı?

2. 16 Ekim 2008
  3. pira

pira Guest

benım yuzumde 8yıldır var cok krem kullandım fayda etmedı kırpı etı yemek lazımmış ama nerde bulunur bılmıyorum

4. 17 Ekim 2008
  5. busejik

busejik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende de kızarıklık cıktı ama egzama degıldı alerjıden kaynaklanmıs.ara ara kızarıklık cıkıyordu doktora gıttım ve prednol-a pomad verdı..gayet ıyı geldı sımdı cok sukur kalmadı..belkı sende doktoruna sorarak kullanabılırsın..

6. 17 Ekim 2008
  7. MeDuSa

MeDuSa Guest

kuru ciltlerde mi görülüo bu benimde yüzümde soyulmalar olmaya başladı ya egzama yada sedef falansa ya kafamdaki sedeff yetio bana zaten offfffffffff

8. 17 Ekim 2008
  9. zuhalsel

zuhalsel Guest

arkadaşım seboreid ekzemin hiçbir tedavisi yok.benim hem başımda hem yüzümde var ve losyon kullanıyorum.losyonun adı (m_furo) losyon yada (elocon) diye ikiside aynı sigortan varsa eğer ya sağlık ocağına git yazdır yazıyolar zaten yada cildiye doktoruna git.yoksa dahada çogalır biran önce önlemini al geçmiş olsun

10. 23 Ekim 2008
  11. ozgeeee

ozgeeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Gecen aktarda "Sehriban Teyze Sabunblari" diye birkac sabun görmüstüm bi tanesi egzamaya karsiydi, bi deniyebilirsin...

12. 23 Ekim 2008
  13. armoni

armoni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende de seboreid yıllardır geçmiyor.ben de buna benzer başlık açmıştım.ama anladım kiçare yok bu işte.herkes her şeyi kullanmış ben de dahil azayım sırayla roc,sebamed,loreal,royal,olay,biotherm,dove,nivea young,body shoptan aloea veralı bitki kremi bunlar ilk aklıma gelenler.şimdi döndüm maden suyuna ve acı badem kremine.

14. 24 Ekim 2008
  15. oksijen

oksijen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kaydirigubbakcemile5benimde yüzümde egzamalar vardı pul pul dökülüp kızarıklar oluyodu ama doktora gittim ve doktor bana hipokort ve ketoral diye 2 merhem verdi biri sabah biri akşam kullndım.çok da ii geldi.tabii kışın yine egzamlar oluşabiliyor.yine oluştuğunda kullanıyorum tekrar.hemen hemen 1 hafta içinde de cildim kendini toplamıştı....
    bence doktora gitmekte fayda var.kaldıki ben doktora gittimde baya tahriş olmuştu cildim.artık yanmaya başlamıştı kızarıklardan....kozmetik ürünlerin bu konuda bir faydasınıda görmedim bu arda....
    yazdığım merhemleri doktor tavsiye etmeden kullnmayın tabikii.sonuçta yan etkileri olabilir....
    yani demek istediğim doktor size ii bir merhem tavsiye ederk sıkıntınıza çözüm bulabilir....geçmiş olsun....

16. 25 Ekim 2008
  17. armoni

armoni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım bu yazdığın 2 krem de kortizonlu sakın onları sürünce güneşe çıkma,iz,leke kalır.Ben o yüzden elidel aldım.Aynı içerik ancak kortizonsuz ve yazdığın kremler oldukça ucuz zaten kortizonlu olduğundan elidel 80 ytl falan ancak devlet ödüyor reçeteye yazdırılabiliyor.

18. 27 Ekim 2008
  19. oksijen

oksijen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    uyarın için teşekkürler.elidel de kullandım.ama çok ii bi sonuç alamamıştım....zaten daha çok kışın nüksediyor benim egzamalarım o nedenle güneşe çıkma durumu olmadı.zaten doktor uyarıyo şu kadar zaman kulln diye.ancak 1 haftada çözüm sağlamıştı egzamalrıma....cildimin hassasiyetinden dolayı bir sürü şey kullandım şimdiye kadar.tabi bunlar dr.tavsiyesiyle oldu.bazı dönemler sivilce merhemleri bazı dönemler egzama merhemleri...ama herkese tavsiyem merhemleri doktor tavsiyesiyle kullnması.yoksa arkadaş tavsiyesiyle kullanmanın riski tabiki çok büyük.özellikle hamile ve emziren bayanlar için....:eek: