Yüzdeki Rahatsız Edici Tüylerden Kurtulmak İçin

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve Tarrcinn tarafından 25 Şubat 2008 başlatılmıştır.

25 Şubat 2008
    Konu Sahibi : Tarrcinn
  1. Tarrcinn

Tarrcinn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    '' Rahatsız edici tüylerden kurtulmak için:

1) 10 gr vazelin, 30 gr lanolin ve 25 gr kırlangıç otu özünü bir tencereye koyup, içinde su kaynamakta olan başka bir tencerenin üstüne oturtarak, buharın sıcaklığıyla erimesini (benmari usulü) bekleyin.

2) Eriyince, 15 gr nişasta ekleyin, karıştırın, soğuyunca maske halinde yüzünüze sürüp, 8 saat sonra sıcak suyla yıkayın. Biraz uzun sürmekle birlikte oldukça etkili bir sistemdir. ''​

Bu yazı 1982 yılında basılmış ''Evimiz Ev Dekorasyon ve Aile Ansiklopedisi''nden alınmıştır.

Son düzenleme: 25 Şubat 2008
  2. 25 Şubat 2008
  3. Tarrcinn

Tarrcinn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    http://www.ortakhaber.com/v2/haberler/templates/haber.asp?articleid=421&zoneid=1&y=

....
    Kadınların önemli rahatsızlıklarından olan yüz ve ellerdeki tüylenmeler genellikle böbrek ve böbrek üstü bezlerin rahatsızlığına işarettir. Bu sıkıntı verici duruma karşı kırlangıç otu kullanılabilir. Aşırı tüylenen bölgelere Kırlangıç otu usaresi sürülür. Bir saat sonra yumuşak formüllü bir sabunla yıkanır. Bu işlem deriyi biraz kurutacaktır. Bu bölgeye, portakal nergisi, papatya veya Kılıç otu kremi sürülmelidir. Bu tedaviye ek olarak Isırgan otu çayı ile bir kür uygulanmalıdır. Birkaç hafta boyunca günde 3-4 fincan ısırgan çayı içilmelidir. Yine bu tedaviyi güçlendirmek için Kırkkilit banyoları yapılabilir.
    ....

Son düzenleme: 21 Nisan 2008
  4. 25 Şubat 2008
  5. Tarrcinn

Tarrcinn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kırlangıç otu hakkında daha fazla bilgisi olan veya daha önce kullanmış birileri varsa yardımcı olabilir mi acaba. bana denemeye değer gibi geldi. :sm_confused:
    ben yüzümdeki tüyleri sarartıyorum ve zaman zaman alıyorum ama çok fazla sivilce ve kıl dönmesi oluyo bu yüzden :1no2: :çok üzgünüm:

6. 25 Şubat 2008
  7. ECRXIXNA

ECRXIXNA Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde yanakalrımda var ama bu yöntem sonra çoğalmasın.

8. 25 Şubat 2008
  9. Tarrcinn

Tarrcinn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    çoğaltacağını sanmam çünkü biçok şifalı bitkiler kitabına da baktım. hepsinde kırlangıç otundan bahsediyo kullanım şekillerini farklı verse de. kökünden almak gerektiği falan da yazmıyo hiçbirinde ama merak ettiğim ne kadar etkilidir etkisini ne sürede gösterir (biliyorum kişiye göre değişir ama..) ve en önemlisi alerjiye sebep olur mu..sanırım daha önceden duyan veya kullanan kimse yok..

10. 25 Şubat 2008
  11. meltoş

meltoş Guest

:bbo:uf en iisi karınca yumurtasının yağı valla

12. 20 Nisan 2008
  13. mereba tarçın bende yüzümdeki tüyleri sarartmak istiyorum ama kimileri uzatıyor falan diyor sen kullanıyorum demişsin bilirsin sence sahidende uzatırmı.sally hansen iyi diye duymuştum ama sen hangisini tavsiye edersin.off valla çekilmiyor bu tüy derdide insan kendini çok kötü hisediyor.ben capilex jel aldım yüz için ama alınmadan bir işe yaramıyormuş almayada korkuyorum dik ve sert çıkar diye neyse canım ben tavsiyelerini bekliyorum şimdiden tşkr

14. 21 Nisan 2008
  15. nuriye

nuriye Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya benimde gıdığımda azcık seyrek cansız tüyler var.ama tamamen yok olsun istiyorum.ne yapayım kızlar sizce.bu yazdıklarınız etki edermi...

16. 21 Nisan 2008
  17. Tarrcinn

Tarrcinn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    evet malesef uzatıyo :1no2: güçlendirmiyo ama uzadığı için arada almak zorunda kalıyosun o da güçlendiriyo köküne dokununca.. bence de hiç dokunma. kremler almadan da etkili ama etkisini daha geç gösterir diye duymuştum ben. bi de çok hassas bi bölge alınca alerji sivilcelenme falan olabilir. olursa cildin kendini toparlaması uzun sürüyo kendimden biliyorum. tüylerden daha kötü görünüyo sonra

18. 21 Nisan 2008
  19. Tarrcinn

Tarrcinn Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    denemekte fayda var aslında yani en azından bi zararı olacağını düşünmüyorum almaya gerek olmadığı için ama ben bi türlü fırsat bulamadım denemeye vaktim olmadı malzemelerini alıp hazırlayamadım fisfisfis