Yüzüm sivilce ilaçlarından ötürü kıpkırmızı oldu geçmiyor :((

Konusu 'Sivilceli Ciltler ve Çözümleri' forumundadır ve mykee tarafından 20 Aralık 2008 başlatılmıştır.

    20 Aralık 2008
    Konu Sahibi : mykee
  1. mykee

    mykee Aktif Üye Üye

    Katılım:
    14 Aralık 2008
    Mesajlar:
    18
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Tretin imex kullanıyorum ve nerdeyse heraksam ve hersabah suruyorum sivilcelerim icin ama ne yazikki suratımda kızarıklık basladı ve boynumla yuzum arasındaki fark beni korkutuyor senağlama lüften yardım edin :çok üzgünüm:
     
  2. 20 Aralık 2008
    Konu Sahibi : mykee
  3. mademoiselle

    mademoiselle offf pofff Üye

    Katılım:
    17 Haziran 2008
    Mesajlar:
    410
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben ikisini de kullanmadım ama isotrexin kullandım. bu tür ilaçlarda sık kullanım nedeniyle cilt tepki veriyo kızarıklık yanma soyulma gibi. çok rahatsızsan ilacı sürmeyi kes hemen ve bi kaç gün bekle, zaten prospektüslerinde de böyle yazar. hassaslaşan cildine inatla sürme canım çok sıkıntı çekersin. cildin normale dönünce de her sabah ve her akşam olarak değil günde 1 kez gece yatarken sürmeni önericem sana doktor mu dedi sabah akşam sür diye? bir de her 2sini de mi hem sabah hem akşam sürüyosun yoksa birini sabah birini akşam mı?
    ve mutlaka yağsız bi güneş kremi kullan tatlım
     
  4. 20 Aralık 2008
    Konu Sahibi : mykee
  5. mykee

    mykee Aktif Üye Üye

    Katılım:
    14 Aralık 2008
    Mesajlar:
    18
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim cevap için ... evet doktor söyledi imexi gündüz tretin i gece sürüyorum sürmeye başladığımdan beri yüzüm soyuluyor.Çevremde kullananlar var sabret uzun bir süre soyulacak sonra değişikliğe sende inanamıycaksın dediler...Bende az önce banyodan çıktım yumuşak bir lifle derilerin gitmesi için yavaşça ovdum kızarıklık daha da arrtı hemen bilgisayarı açtım ne yapacağımı şaşırdım çok yanıyor senağlama
     
  6. 20 Aralık 2008
    Konu Sahibi : mykee
  7. mademoiselle

    mademoiselle offf pofff Üye

    Katılım:
    17 Haziran 2008
    Mesajlar:
    410
    Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ovma cildini hatta nemlendirici sürerken bile çok hafif hareketlerle sür iyice yayılır sivilceler:1no2:

    soyması normal ama yanma ve kızarıklık oluşunca yine söylüyorum bi süre ara ver bi kaç gün.. cildin kendini toparlayınca tekrar devam edersin.. bi de doktoruna da söyle mutlaka bu kdr sık kullanım cildimi çok tahriş etti diye, o da muhtemelen bi süre ara vermeni önericektir.. ama ovma cildini iyice beter edersin benden söylemesi:1hug:
     
  8. 20 Aralık 2008
    Konu Sahibi : mykee
  9. endeniz

    endeniz Aktif Üye Üye

    Katılım:
    14 Aralık 2007
    Mesajlar:
    493
    Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    doktoruna sor canım bence...belki ara vermen veya ilacı sürmeyi kesmen gerekebilir...
     
  10. 24 Mart 2009
    Konu Sahibi : mykee
  11. mykee

    mykee Aktif Üye Üye

    Katılım:
    14 Aralık 2008
    Mesajlar:
    18
    Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet ben bu mesajları yazalı 3 yıl geçmiş şimdi cildimde hiç sivilce yok :)
    düzenli olarak kullandım etkisini gördüm . okadar yanmasına da değdi ayrıca :) şimdi sadece bikaç kalıntı var eskilerden onlar da yawaştan geçicek
    tavsiye ederim herkese (=