Yüzümdeki Kılcal Damarlara çare :( Lütfen :(

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve osge01 tarafından 31 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : osge01
  1. osge01

osge01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    senağlama kızlar yüzümde beni çok rahatsız edern kılcal damarlarım var ve ben bunu geçirecek doğal bi ürün biliyor musunuz diye soracaktım fisfisfis
    yüzümde sanki uzaydan görünen tren rayı var :kızgın: fondöten bile kapatmıyo ya da çok etkili bi kapatıcımı kullansam :KK43:

2. 1 Eylül 2007
  3. filiz80

filiz80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba güzelim,
    seninki kadar belli olmasada benim de kılcal damar problemim var yüzümde.
    dikkat etmen gereken şeyleri söyleyim sana.kesinlikle çok sıcak ya da soğuğa maruz bırakmıyorsun cildini.bonya yaparken mutlaka ılık su kullan cilidine,güneş koruyucusu kullanmdan dışarıda çıkma.ben bunların hepsine çok dikkat ediyorum,önceden daha kızarık olan cilidmin şimdi o görüntüsü baya hafifledi.eğer bunlara dikkat etmezsen,kesinlikle kılcal damarların daha belirgin olacağını söyleyebilirim sana.suna dumankayanın kılcal damarla ilgili bir formulu var,ama ben uygulamadım.suna dumankayanın yazılarını okursan arasından bulabilirsin bu formülü sanırım.birde kılcal damar için tam olmasada yüzdeki kızarıklığı yatıştırmaya yönelik kremler var onlardan kullanmaya başlaya bilirsin.faydası oluyor bayağı.

4. 1 Eylül 2007
  5. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    959
    Ödül Puanları:
    188
    suna dumankayanın kılcal damarları olanlar için maske formüllleri

bir tutam taze kara üzüm
    1 tatlı kaşığı bal
    bir sıkımlık Avil krem
    1 kaşık yulaf nişastası

Malzemeler karıştırılır.Cilde maske olarak uygulanır.

1tatlı kaşığı patetes unu
    1 domates suyu
    birkaç damla zeytinyağı

Malzemeler karıştırılıp 20 dak süreyle cilde maske olarak uygulanır.

bunlar işe yarayabilir canım ama bildiğim kadarıyla en iyi çözüm lazer tedavisi.sanırım bu en kesin çözümmüş.

6. 1 Eylül 2007
  7. mert

mert Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    [.birde kılcal damar için tam olmasada yüzdeki kızarıklığı yatıştırmaya yönelik kremler var onlardan kullanmaya başlaya bilirsin.faydası oluyor bayağı.[/QUOTE]rejuvi markasının kılcal damarlar için kullanılan ürünü var.gelelde güzellik merkezlerinde satılıyor.
    fiyatı 100 ytl civarındaydı

8. 1 Eylül 2007
  9. Lakito

Lakito Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    153
    Kızlar benimde bacaklarımda var. Lazer merkeziyle görüştüm. Tek seansta geçer bunlar dediler.açıkçası tek çözümü lazer kızlar malesef...

natallia bunu beğendi.
  10. 1 Eylül 2007
  11. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Bende de var. Lazer diyorlar ama yaptıran arkadaşlar var mı? İlerde problem yaşayan oldu mu merak ediyorum.

12. 2 Eylül 2007
  13. gizzem

gizzem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    959
    Ödül Puanları:
    188
    Kılcal Damar (Telenjiektazi) nedir?
    Derideki çok küçük kan damarları 1 mm ye kadar genişleyerek gözle görünür hale gelmiştir. Genelde yüz ve bacaklarda görülür.

Yüzümüzde kılcal damarlar neden olur?
    Yüzümüzdekiler bazen bir neden olmadan da gelişebilir. Ama en önemli sebep güneştir. Çok güneşlenenlerde boyunda ense gibi bölgelerde üzerinde ağ şeklinde kılcal damarların olduğu kahverengi, kırmızı renk değişikliği olabilir. Kılcal damarlar bazı hastalıklarda, gebelik, alkol ve östrojen alımı, kortizonlu kremlerin uzun süreli uygulanması sonucu da gelişebilirler. Tek olabilir veya gruplar yapabilirler.

Bacaklardaki kılcal damarlar neden olur?
    Bacaklardaki damarlar genelde kadınlarda görülür. Genetik, dolaşım problemleriyle ilgili olabilirler. Gebelik sonrası gelişebilir.

Kılcal damarların tedavisi var mı?
    Evet. Hasta kozmetik açıdan rahatsız oluyorsa en güvenli ve pratik tedavi lazerdir. Yan etki riski çok azdır
    Damarsal oluşumlarda lazer tedavileri nasıl yapılıyor?
    Lazer tedavisi derinin damarsal yapıdaki oluşumlarını tedavi etmek için uzun yıllardır kullanılıyor ve daha etkili ve güvenli bir sistem yok denilebilir. Tedavi edilecek soruna göre lazer çeşidi değişir. Yeni lazerler üretilmekle beraber bazı lazerler bazı hastalıkların tedavisinde klasikleşmiştir. Örneğin bunlardan biri Pulse dye lazerdir. Sonuçları çok iyi, yan etkileri azdır. Pulse dye lazerler, yaklaşık 20 yıldır birçok cilt rahatsızlığının tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle şarap lekesinde çok etkilidir. Ve hasta ömür boyu taşımak zorunda olduğu bir lekeden lazerle kurtulabilir. Kılcal damarlarda, kiraz angiomlarında, rozasede(gülleme), güneş hasarına bağlı yaşlanma tedavisinde de çok başarılıdır. Tedavi sırasında sadece lastik çarpmasını andıran hafif bir rahatsızlık duyulur. Uygulama kolaydır ve kısa sürer. Lazer tedavileri seanslar halinde uygulanır.

14. 11 Ekim 2007
  15. asya82

asya82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar benimde yüzümün bi yerinde var ve ondan nefretediyorum.ama nasıl geçer bilmem nerdeyse çocukluğumdan beri var benimkinin bi çaresi yoktur sanmıyorum demi

16. 22 Ağustos 2012
  17. elfeba

elfeba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    merhaba bir soru sorabilir miyim?

18. 29 Ağustos 2012
  19. oburr