Yüzümdeki yağ bezelerinden nasıl kurtulabilirimm

Konusu 'Bir Bilene Sorun !' forumundadır ve busra44 tarafından 25 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 2 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    25 Şubat 2008
    Konu Sahibi : busra44
  1. busra44

busra44 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar 2 senedirli yüzümde özellikle göz çevremde yağ bezeleri var ve bi türlü geçmiyo bilen varsa lütfen yazsın nasıl kurtulabilirim bu yağ bezelerinden

2. 25 Şubat 2008
  3. network09

network09 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bundan 6 yıl önce benimde yağ bezelerim vardı ve doktor cleocin t diye bi ilaç verdi çok faydasını gördüm istersen bi dene :)

4. 25 Şubat 2008
  5. - SwééT -

- SwééT - ~ Rengarenk ~ Üye

Beğenildi:
    2
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende de var şuan göz altlarımda. kolesterol yüksekliğinden oldu benimkisi. doktora gittim zamanla kendi kendine geçer dedi ama ben de bir an önce kurtulmak istiyorum :KK43:

6. 25 Şubat 2008
  7. penbeli

penbeli Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım öncelikle geçmiş olsun.benim bir arkadaşımdada aynı sorun vardı fransada yaşıyordu ama orada ilgilenmediler.Bursa da bir eczanenin üst katında cilt bakımı yaptırdı cilt bakımıda: yüzüne buhar banyosu yapıp özel bir karışımla temizliyorlar.ardından da ince uçlu bir enjekörle yüzündeki yağ bezelerini delip sıkıyorlar.daha sonrada losyon sürüp karşılığında 50 ytl aıyorlar buda 2 ayda bir oluyor.fakat bunun yanında eczaneden de afa diyorlar ama o kısaltılmış ismi olsa gerek bir yıkama jeli ve yanında da başka bir merhem verdiler ama bu ikisi epey külfetli yanılmıyorsam iki yada 3 merhem 200 ytl yi buluyordu.(bu ilaçlar türk malı değildi sanırım)tabi bunlarda yaklaşık 1 yıl kullanılıyor. kısacası tedavisi mümkün ama birazcık sabır ve külfet istiyor. şuan arkadaşım ilaçları kullanıyor vede yağ bezelerinden kurtulmuş durumda.. umarım sende kurtulursun..

8. 26 Şubat 2008
  9. BenOyku

BenOyku Öyküm abla olduuu:) Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende de var senelerdir
    çok da doktora gittim hatta hastanede yaktırdım geçti ama yeniden çıktı vücut yapıyor
    çaresi yok üzgünüm

10. 29 Mart 2008
  11. bengucan

bengucan Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    benimde sol gözümün altında (kapatıcı kullandığımız hassas noktada) bir yağ bezesi oluştu önceleri küçüktü ama şimdi bulgur tanesi büyüklüğüne ulaştı ve dışardan bezenin rengi gözüküyor yani tamamen deri altı değil.ben acaba yerine yapışıkmı bu deyip biraz bızıkladım ama sıkmadım ertesi gün kıpkırmızı oldu ve içi irinleşti.dr a gittim alınacak dedi ve muhakkak plastik cerraha gitmemi önerdi.iz kalmaması için.ama öncedende antibiotik verdi kurutmak için.sakın ellemeyin bezelerinizi benim gibi.

12. 29 Mart 2008
  13. SXUXZGXUXN

SXUXZGXUXN Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    göz cevresıne yağlı kremler surme ayrıca kolesterolun yukselıını yağ oranının yukseldıını gosterıyo yağ bezeleri oynama bence göz cevresıne ozel kremler sur ben bı kere sıkmıstım gecmıstı ama tavsıye etmem oynama

14. 29 Mart 2008
  15. EU2

EU2 Guest

Yağ bezelerini buhar banyosu yaparak yumuşatılıp, epilasyon iğnesi veya bebe iğnesini hafifce batırıp sıkarak çıkarılır. Fakat dikkatli yapılması gerekir. Mikrop kaptırılmaması lazım.

16. 12 Nisan 2008
  17. SueBelize

SueBelize Su Beliz'im.. Mucizem..! Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba.. Benimde sivilceli ve siyah noktalı bir cildim var.. Tabi yağ bezeleride cabası... Eczacı olan teyzemin tavsiyesiyle (onada deneyen biri tavsiye etmiş) göz çevremde oluşan yağ bezelerine, şu çoğu eczanede satılan meşhur krem markasının selülit kremini gözüme kaçırmadan sürdüm.. kremin kendisi çok pahalı ama tek kullanımlık bir tester isterseniz size yeter.. zaten çok az kullanıldığı için tester paketi bile bayaa gidiyor... tek yapmanız gereken kremi makyajsız temiz cilde sürmek ve biraz güneşli sıcak ortamda bulunmak.. birkaç gün içinde kaybolduklarını göreceksiniz....

18. 29 Eylül 2009
  19. canesu

canesu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba:) benimde göz çevremde yağ bezelerim var hangi markanın selülit kremini kullandınız bilgi verirseniz sevinirim:)