Yüzündeki kıllar için hormon tedavsi gören var mı bayanlar?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve Dream Of Butterfly tarafından 16 Mart 2008 başlatılmıştır.

16 Mart 2008
    Konu Sahibi : Dream Of Butterfly
  1. Dream Of Butterfly

Dream Of Butterfly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bayanlar, benim sorunum şu ki yüzümde bundan 5 sene kadar önce hafiften bir kaç kıl çıktı ve sonra git gide çoğalmaya ve kalınlaşmaya başladı ve artık çok rahatsız edici bir duruma geldi .Artı cildimde kıl çıkan yerlerde cildimde deforme oluyor sivilce çıkıyor ve bir garip işte. Henüz doktora gitmedim ama gitmem lazım artık bunu biliyorum hatta çok geç kaldım, bir kaç seans laser eplasyona gittim ama yaz dönemine geldi ve bıraktım sonrada gidesim gelmedi açıkçası çünkü bunun hormonal bir şey olduğunu ve lasere boşuna para verdiğimi anladım. Aranızda böyle bir sorunu yaşayan ve tedavi görenler varmıdır acaba, hormon tedavisinden sonra bu kıllardan kurtulabiliyormuyuz?

Konuyla bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar yorum yaparak yardımcı olurlarsa inanın çok sevinicem a.s.

2. 16 Mart 2008
  3. kemancxix

kemancxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım aynı sorun bendede var.evet hprmomal bozukluk benimki pko dan kaynaklanıyor.dr um kıllaırm için aldactom diye bi hap verdi 3 ay kullanacam bende sekiz ay lazere gittim ama fayda vermedi

4. 16 Mart 2008
  5. Dream Of Butterfly

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Peki endokrinoloji midir bölüm bu tür rahatızlıklar için başvurabiliceğim yer internetten baktımda birazcık, sen hangi biririme başvurmuştun canım?

6. 16 Mart 2008
  7. bambuu

bambuu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba bayanlar bende sizlerle aynı sorunu yaşayan biriyim.ilk önce dokt giderek hormonal test yaptırdım.dokt lar bana lazer epilasyon ve iğneli epilasyonla bitirsin hormonal bir sorun yok sadece bayanlarda olan erkeklik hormonu bazı bayanlarda fazla calışırmış bende de öyleymiş.ilk öncelri bi kaç seans iğneli epilasyona başlamıştım ama çok can yakıcı olduğu için bıraktım.sonra ağdalarla falan uğraştım lazer epilasyon çok pahalı geldiği için önce başlayamadım.gittikçe elimle cımbızla oynamaktan çoğalttım ve en sonunda ne olursa olsun lazer epilasyon için kendime karar verdim ve başladım.ancak şunu bilmenizi isterim iyi ve son derece uzman bir yerde son sistem cihazların olduğundan emin olun.ben 26 yaşındayım 18 yaşımdan beri çekiyorum bu sorunu. 2007 nin haziran ayında başladım gecen hafta 8 ci seansıma gittim önceleri ayda bir gidiyordum seansa şuanda 2 ayda bir gidiyorum yüz bölgesinde 10 seansı tamamlamak gerekiyormuş ben çok memnunum çok azaldı ve inceldi artık boynuma devamlı fular takmak zorunda kalmıyorum hergün makyaj yapmıyorum siyah kıyafer fazla giymiyorum insanın psikolojisi alt üst oluyor çok şükür kendimi çok iyi hissediyorum giyimden yemeden kesin ama bunu yaptırın derim tek çözüm lazer.inşallah sizlerde kurtulursunuz.

8. 17 Mart 2008
  9. kemancxix

kemancxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet hayatım başvuracağın bölüm endokrinolojidir.bende yıllar sora örendim ve başvurdum hastalığımın teşhisi kondu şuan tedavi görüyorum umarım sende iileşirsin.geçmiş olsun

10. 17 Mart 2008
  11. demiray

demiray Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende de aynı sorun vardı kızlar.endokronoji bölümünde 4 yıl tedavi oldum andracur ve diane 35 kullandım fakat hiçbirşey değişmedi.bende tedaviyi bırakıp bitkisel bişeyler denedim sonuçta kaybedecek bişeyim yoktu.yaklaşık 6 yıldır düzenli adet görüyorum.fakat çenemdeki kıllarla hala uğraşıyorum.iğneli epilasyon yaptırıyorum şimdi 6-7 tane kaldılar çok şükür.doktorumda zaten çıkan kıllar tedaviyle gitmez epilasyon yaptırman gerekir demişti.4 yıl onun yüzünden yaptıramamıştım.keşke o zaman başlasaydım belkide şimdi bitmişlerdi.umarım tedaviniz olumlu sonuçlanır.allah yardımcınız olsun...

12. 18 Mart 2008
  13. kuka

kuka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Slm arkadaslar hepinize gecmis olsun. Killarla birlikte sivilceler gozukuyor mu? Ben de az kil ama sivilceler maf etti. gitmedigim tedavi olmadigim kullanmadigim krem kalmadi. Kist yuzunden. Karaciger dedi 4 senedir tedavi oluyorum. Endokrinoloji normal. hormonlarda degisiklikler var. ilac kullaniyorum. Bu sivilceler beni maf etti yaklasik 12 senedir ugrasiyorum.Lazer icin gittim karacigerde sorun varsa yaptirdin ne yaptirmadin ne fark etmez diyor. Boyle sorunlariniz var mi? Allah yardimcimiz olsun

14. 18 Mart 2008
  15. minikserçe

minikserçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    geçmiş olsun arkadaşlar,benimde cene mde bügün gördüm siyah bir kıl çıkıyor,6 aydır bebek tedavisi gördüm gonophone,pregyln kullandığımdan beri yüzümde sivilceler çıktı bu ayda kisttim çıktı micrognon kullanıyorum hormonlarım alt üst oldu,bu aydan itibaren tedaviyi bırakacam,dr.hiç bir sorun yok dedi niye boşuna yıpratayım kendimi rabbim uygun gördüğü zaman nasip edecek,psikolojim sıfır olldu...

16. 18 Mart 2008
  17. Dream Of Butterfly

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bambu evet bayanlardaki normal tüylenmenin sebebi bile erkeklik hormonudur, ve her kadında bu var zaten... Ama başlığı açarkende özellikle kıl dedim çünkü tüy değil artık bunlar....

Bende artı gögüs uçlarında ve göbektede kıllanma var, açıkçası adet günlerini pek takip etmiyorum her ay oluyor ama gün hesaplaması yapmıyorum..

Tüylenme bir derece ağdayla halledibilen bir şey ama kıl olması insanı bıktırıyor, almak zorunda kalıyorsunuz bu durumda zamanla dahada kalınlaşıyor, çoğalıyor bir bayan için bu çok zor senağlama

Kuka bende sivilce var evet ama sivilce haricinde kıl çıkan yerlerdeki cilt dokusunda bozulmada var...

18. 18 Mart 2008
  19. minikserçe

minikserçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar sizide ilaç kullandıktan sonramı oldu...