Yz beyazlatmak iin nerileriniz?

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve xxxxxxxx tarafından 7 Şubat 2009 başlatılmıştır.

7 Şubat 2009
    Konu Sahibi : xxxxxxxx
  1. xxxxxxxx

xxxxxxxx Guest

BENİM Bİ SORUNUM VAR YÜZÜM YIKAYINCA BEYAZ OLUYOR SONRA ARADAN YARIM SAAT GEÇİYOR KAHVERENGİ OLMAYA BAŞLIYOR

YÜZ BEYAZLATMAK İÇİN ÖNERİNİZ VARMI NE OLUR YAZIN:bbo:

2. 7 Şubat 2009
  3. Elis

Elis Guest

ben bi aralar yapmistim ,burda okumustum gene,patatesi rendele ve yuzune sur bi yarim saat beklet yada bi sure yika beyazliyo,ben sevmedim beyaz goruntuyu bi dahada yapmadim zaten.......

4. 9 Şubat 2009
  5. xxxxxxxx

xxxxxxxx Guest

la nolur bişe yazın bi kişi yazmış saoolsun

6. 6 Eylül 2010
  7. galosh

galosh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben arap kızı diye bir kremın yuzu beyazlattığını duymuştum.Aktarlarda satılıyor.Ben kremı sivilce için almıştım ama yaz olduğu için çok kullanamadım çünkü yuzumde sankı eriyip sıvıya dönüşüyor:uhm:

8. 17 Eylül 2010
  9. baklavamir

baklavamir Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    limon diyorum kesinlikle.ben ellerime sürüyodum yatmadan önce bembeyaz oldular.sonra yüzüme sürmeye başladım 2 gündür sürüyorum bakalım nasıl olcak,bence işe yarıcak.sende deneyebilrsin

10. 26 Eylül 2010
  11. gunnur2010

gunnur2010 ve sari sonbahar.... Pro Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    28
    az önce bi yerde okudum domates suyunu brendırdan geçirip unla karıştırp maske yapıp 10 dk bekletip yıkayınca yüzün rengi beyazlıyormuş. İyice araştırmadan yapmamak lazım ama denemekdede fayda var :):hulya:

12. 14 Mayıs 2011
  13. perguzell

perguzell Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :KK61:arap kızı kremi çok iyi bi etki bırakıyo ,bembeyaz yapıyo dene derim

14. 14 Mayıs 2011
  15. selenn

selenn ♥ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Merhaba arkadaşlar,
    Nette dolaşırken, beyazlatma ile bilgiye rastladım ve burda buna benzer bi başlık olduğunu düşünerek paylaşmak istedim.

"Cildi beyazlatmak için Uzakdoğu maskesi

Size içinde Hindistan cevizi sütünün de bulunduğu yüz beyazlatıcı özel bir maske önermek istiyorum. Yarım çay bardağı Hindistan cevizi sütünün içine bir çorba kaşığı ananas suyu ekleyin. İkisini karıştırın ve yarım saat deride bekletin. Soğuk suya batırılmış pamuk yardımı ile çıkarın. Bu maskeyi birer gün ara ile kullanın. Yüzün rengi zamanla açılır. Tende alaca bulaca görüntüde farklı renk tonlaması varsa, zaman içinde onları da giderir.

Hindistan cevizinin içinden çıkan ve peltemsi bir yapısı olan beyaz sıvı, içinde yüz derisi için çok önemli etken maddeleri barındırır. Hindistan gibi doğu ve Uzakdoğu ülkelerinde birçok kadının uyguladığı bir yöntemdir. Özünde birçok vitamin ve doymuş yağ asitleri yer alır. Ciltteki ince kırışıklıkları giderdiği ve yumuşattığı gibi özellikle de beyazlık isteyenler için teni açan özelliği vardır.

Bu cilt bakım ürünü ile, dış etkenlerden yıpranan cildiniz beslenir. Bu sıvıyı yüz derinize, dudaklarınıza sürerek uygulayın. Haftada üç gün bunu yaparsanız, bir süre sonra cildinizin bakımlı ve güzel görünüme kavuştuğunu, parladığını göreceksiniz. Hindistan cevizinin sert kabuğunun içinden çıkan süte benzer bu beyaz sıvı, henüz birçok kadının bilmediği, fakat mucize bir cilde giden yolu açan doğal bir uygulamadır. Öneride bulunduğumuz kadınlar o kadar memnun kaldılar ki, etkisi süratle yayıldı. Özellikle bahsetmeyi uygun gördüm. "
    (Mahmure.com-Tarkan Güvelioğlu)

Patates, nişastadan dolayı geçici bir beyazlık vermiş gibi durur, evde pudranız olmadığında o maskeyi yapıp, durulayıp çıkabilirsiniz.
    Domatesi bende duymuştum.
    Ayrıca pirinç suyu için de benzer şeyler söylenmişti.
    Bunun dışında arnavutların "aklık" (sanırım) adını verdikleri bir krem vardır, gerçekten de beyazlatır, ama içeriğinde civa olduğu için özellikle de dişler için çok zararlı, bu yüzden de tavsiye edilmez.

Ben patatesi bir kaç kez denemiştim, arkadaşımın önerisiyle.. o da cildimde o ara biraz sivilce vardı o yüzden ama bunun dışında diğer yazdıklarımla ilgili direk deneyimim yok.

Umarım yardımcı olur yazdıklarım :)

16. 31 Mayıs 2011
  17. scarletsm

scarletsm Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkrlerrrrrrr:KK66:

18. 2 Haziran 2011
  19. byzmelek

byzmelek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    domates maskesi diyorum canım işe yarıyor.birde limonu dene o da iyi geliyor doğal tonik olarak kullanıyorum ben.beyaz turp da işe yarıyormuş canım denemekte fayda var:KK3::KK3: