Yznz tazeleyin

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve _berrak_ tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

13 Ocak 2009
    Konu Sahibi : _berrak_
  1. _berrak_

_berrak_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhabalar,olumlu sonuç aldığım bir iki yöntemi paylaşmak istiyorum.gerçekten de farkedilir sonuçlar oldu.maya maskesini hepiniz duymuşsunuzdur.1 çaykaşığı sütle 1 çaykaşığı mayayı karıştırıp yüzümde yarım saat beklettim.yüzü geriyor ve cildi canlandırıyor.sonrasında jelle yıkadım.bi süre sonra,önceden hazırlamış olduğum
    (1 maden suyunun içine 1 demet maydanoz kıydım ve buz kalıplarına döktüm ve beklettim) buz kalıplarından yüzümde gezdirdim.buz kalıplarını aklıma geldikçe yapıyorum maya maskesini ise haftada 3 falan kullanıyorum fazlaya kaçmasın diye.zaten yüzüme nemlendirici de kullanıyorum.yüzümde bir canlılık ve duruluk oluştu tavsiye ederim
  2. 13 Ocak 2009
  3. _berrak_

_berrak_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bu arada yaş maya olacak
  4. 13 Ocak 2009
  5. mltm87

mltm87 Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım sen maya maskeni içine 2 kaşık bal yarım limonun suyu ile yap 20 dk. beklet bu da benden sana botoks maskesi olsun
    bu maske doğal botokstur
    bidde eskiler mayayı içine toz şeker koyup öyle maske yaparlarmış sonrada onu ova ova çıkarırlarmış peeling yani :)))
  6. 14 Ocak 2009
  7. _berrak_

_berrak_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    canım bunu hemen deneyeceğim.benim de istediğim tam olarak doğal bi botoxdu.deneyeyim bakalım sonucu yazarım
  8. 14 Ocak 2009
  9. snookie

snookie Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Teşekkürler arkadaşım....

Önce cildinizin belli bir bölgesinde deneyin arkadaşlar herhangi alerjik reaksiyona karşı....

Ama maya bende de olumlu sonuç veren bir maske, yüzümdeki 1-2 lekeden bu maske sayesinde kurtulmuştum....
  10. 18 Ocak 2009
  11. YusNes

YusNes Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Özel Mesaj At
    ewet bende de baya işe yaradıı yaptıktan sonra yüzüm baya parlıyo we çok canlı görünüyoo ama kuru mayayla yapıyorumm bide limon suyula yapıyorum ama ben ayda 1 kere die duymuştum twde cilt doktoru öle demiştii
  12. 18 Ocak 2009
  13. tripolog

tripolog Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    mayanın sivilcelere kurutucu etkisi var sivilcelerimden çok çektiğim zamanlarda sütle değil sade olarak kullanırdım yaş mayayı tam bir krem kıvamına getirip gece sürüp yatardım sabah tema'nın çorak topraklar afişleri gibi suratla uyanırdım :roflol: sütle daha iyi etkisi olabilir süt cildin nemini de korur tavsiye ederim herkese yerimseniben
    Son düzenleme: 18 Ocak 2009
  14. 18 Ocak 2009
  15. kızlar teşekkürler bilgiler için hepinize ,,ben de çok duydum yaş mayayı,hepinizinkini deniycem
  16. 21 Ocak 2009
  17. SariPapatya

SariPapatya Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    tam olarak nasil yapiyodun detayli bi bilgi verirmisin canim? etkili oluyor dimi bende cok cekiyorum sivilceden. tsk
  18. 22 Ocak 2009
  19. tripolog

tripolog Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Özel Mesaj At
    kuru mayayla da yaş mayayla da kullanırdım mayayı biraz suyla beraber karıştırıyosun böyle krem kıvamına gelmesi lazım gece yatarken sürüyodum sabah uyanınca semsert bir suratla uyanıyorsun böyle çatlamış bir şekilde oluyor. sabah ılık suyla yumuşatarak yıkıyorsun benim çok işime yaramıştı. gün aşırı yapardım bence deneyebilirsin sen de a.s