Zafer İlk Adımla Başlar

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve EU1 tarafından 1 Nisan 2007 başlatılmıştır.

  1 Nisan 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Amacını belirlemeyen insanlar bir yoldan giderken diğer yola saparlar , ne istediklerini bilmemeleri onlar için bir problem teşkil eder. Bu insanlar rotasını bilmeyen 'gemi kaptanı' na benzerler. Sizin kaptanlık dereceniz ne kadar üstün olursa olsun gideceğiniz rota sizde yoksa denizde dolaşır durursunuz. Yada istemediniz bir yere varmaya mecbur kalırsınız.
  ŞİMDİ yapman gereken şey rüya görmektir. Rüyanızı kağıda dökün .Aksi halde bu kitapçıktaki yazılı notların size bir yararı olmayacak . Tümüyle güven ve huzur hissettiğiniz bir yerde düşünün ! “ Başarısızlığa uğramayacağınızı bilseydiniz ne yapardınız ? Başarıdan kesin emin olsaydınız hangi yolları izler HANGİ EYLEMLERDE bulunurdunuz ? “ Belirgin olun tüm ayrıntıları görün ,ne kadar ayrıntılı düşlerseniz bir sonuca ulaşmak için o kadar güçlü olursunuz.
  KISITLAMA YOK!
  1) Çok fazla hediyelerin verilip alındığı bir bayram günü gibi davranın. Hayalleriniz büyük olsun ,tüm olmak ,yapmak ,sahip olmak, paylaşmakla ilgili herşeyi yazın ,kedinizi KISITLAMAYIN.
  2) Listedeki sonuçlara ne zaman ulaşacağınızı tahmin edin (altı ay,bir yıl, on-on beş-yirmi yıl) Bugünkü yapacaklarınızı yazmayınız!
  3) Bu yıl gerçekleştirebileceğiniz 4 amacınızı (hedefinizi) ele alın. Bunlar en çok adandığınız, sizi heyecanlandıran, sizi tatmin edecek şeyler olsun. Bir şeyi yapmanın NİÇİN’i nasılından çok daha güçlüdür. Yeteri kadar niçin bulursanız, daima nasıl yapacağınız bulursunuz. Yaşamınızdaki diğer kişileri de düşünmelisiniz.
  4) Tüm bunları yaptıktan sonra amaçlarınıza ulaşmak için nasıl bir insan olmak zorunda olduğunuzu tanımlayın.
  Beyninizi eğitin. Kurallarınızdan birisi ,amaç belirlediğinizde ; derhal onu destekleyecek birşeyler yapmalısınız.
  Günde iki kez birkaç dakika için sakin bir şekilde oturun ve amacınız hakkında düşünün.
  Amacınızı gerçekleştirmiş olduğunuzu kabul edin. Bundan zevk ,gurur ve heyecan duyun. Tüm harika ayrıntıları görün ve işitin.
  Tüm kararlılığımızla bütün güçlüklere göğüs gerebileceğimiz üzerinde anlaşırsak ödülünüz hayal edebileceğinizin çok ötesinde olacaktır.
   
 2. 8 Ocak 2014
  Konu Sahibi : EU1
 3. kesfet

  kesfet Aktif Üye Üye

  Katılım:
  18 Şubat 2008
  Mesajlar:
  46
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  ZAFER İLK ADIMLA BAŞLAR

  Bizler insanoğlu olarak doğar, büyür, çiftleşir ve ölürler! Dünyaya kafamız boş olarak geliriz ve yaşamda tesadüfî olarak oradan oraya sürükleniriz. Ancak pek azımız dolu bir kafa ile yaşamı sonlandırırız. Çok azımız gerimizde bir iz bırakır. Pek çoğumuz sınırsız potansiyelini boş yere israf ediyor.  Hepimizin bilinçli ya da bilinçsiz hedefleri vardır. Nöro Linguistik Programlama bilinçli hedefler ile yaşamanın önemini vurgular. Hedeflerinizin bir değil on olmasını önemser. Hepimiz daha fazla zamanımızın olmasını ya da bir yerlerden zaman kazanmayı isteriz. Bu yüzden isteğimizi devamlı erteleriz. Yaşamdan daima bir şey bekleriz.

  Yeni ev, yeni bir araba isteriz; ama bunun için yeterli cesaretimiz yoktur. Erteleriz, sürekli bekleriz. Daha iyi bir ortamın, daha iyi şartların olmasını bekleriz. O fırsatı bir türlü bulamayız! Bir türlü gerekenleri yapmayız. Bekleriz sürekli bekleriz.  Kabuğundan ayrılamayan sümüklü böcekler gibi kafalarımızı uzatıp dışarı çıkamayız. Bir türlü harekete geçemeyiz…


  Bir gemi düşünün. Herhangi bir zamanda gemi kaptanı emir veriyor.

  Pusulasını denize atar ve gemi yıldızlara bakarak gider ve limana girseniz ve bu durumun yıllarca devam etse… Bu durum kaptan üzerinde nasıl bir etki yapar?

  İşte biz de böyle bir zavallı durumdayız. Ömrünün büyük kısmınızı beklemekle geçiremezsiniz.

  Türkiye'nin En Büyük Kişisel Gelişim Ve Kişisel Başarı Portalı

  Felâket o ki bu durumu göremiyoruz. Hepimiz bir türlü ilk adımı atmayız. Ne zamana kadar bu böyle sürecek? İlk adımı atmak için zamanımız var mı ki?
  Zamanı gelinceye kadar diye bir şey söylediğinizi duyar gibi oluyorum. İşte bu bir intihar sistemidir.  Zamanı gelince yaparım. O zamanı, yaşamımızın büyük bir fırsatı olarak bekleyerek geçiririz ve o fırsat ortaya çıktığı zamanda da yararlanacak kadar güce sahip olamayız. O fırsat kim bilir ne zaman ortaya çıkacaktır. Doğru zamanı bekler ve “İşte şimdi tam zamanı” derseniz, bir bakarsınız çok geç olmuş. Artık iyice tembel, miskin ve zavallı olmuşuzdur. Siz öldükten sonra insanların sizi hatırlamasını sağlayacak ne yaptınız?


  Başarı süreçtir; ama bu yolculuğa çıkarsanız ki bir kere çıkmanız yeterli olur. İstediğiniz hedeflere ulaşmanız kolaylaşır ve ilk adımı atmış olursunuz. Zaten bu da en önemlisidir. Nereden başlamak için büyük olmanız gerekmez; fakat büyük olmak için başlamanız şarttır. Zafer ilk adımla başlar… Bütün” büyük işler, küçük başlangıçlarla olur. Kucaklamaya kollarının yetmeyeceği bir ağaç, bir tohumla başlar. En uzun yolculuklar bir adımla başlar. Bu yolculuk kötü bile başlasa… Unutmamak gerekir ki yarışa kötü başlayan çok atlet yarışı şampiyon bitirmiştir. Bugün yapamadığınızı yarın yapabilirsiniz. Siz yarın başka bir insan olmayı başarırsanız, yarın da dünden farklı bir gün olacaktır. Sadece yapmanız gereken ilk adımı atmaktır.

  Türkiye'nin En Büyük Kişisel Gelişim Ve Kişisel Başarı Portalı