Zafere Giden Yolda 16 Genç Türk!..Macera Kalesi yarışması - FOX TV ekranlarında

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Halikarnas tarafından 29 Haziran 2009 başlatılmıştır.

29 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Halikarnas
  1. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    Zafere Giden Yolda 16 Genç Türk!

Yıllarca tüm dünyada milyonları ekran başına kilitleyen, Fransa’nın en ünlü macera-yarışma programı “Macera Kalesi Fort Boyard” FOX’ta başlıyor.

Bir yanda, dışarıda vahşi köpekbalıkları, içeride kalenin hakimi edasıyla dolaşan kaplanlar…

Diğer yanda, dizlerin bağını çözdüren, kim daha iyi dedirten müthiş yarışmalar, düellolar ve büyük ödül!

Macera Kalesi Fort Boyard, tarihe geçecek bu kapışmaya ev sahipliği yapacak.

Türkiye, Bulgaristan ve Sırbistan Macera Kalesi’nde bir araya gelecek.

Her adımı heyecan… her saniyesi rekabet dolu muhteşem bir yarışma…

Macera Kalesi Fort Boyard’da, haftalar sürecek soluk kesici bir heyecan FOX izleyicilerini bekliyor!

Uzun süren bir bekleyişden sonra nihayet Macera Kalesi yarışması başlıyor.

Yaklaşık olarak 6 aydır beklenen yarışma programı Macera Kalesi’nin son günlerde dönen reklamlarının artmasıyla yarışmanın başlayacağının sinyalleri de verilmiş oldu.

Ve açıklanan tarihe göre 6 Temmuz Pazartesi günü Saat 20.00′da Macera Kalesi yarışması FOX TV ekranlarında başlıyor.

Büyük bir heycanın yaşanacağı yarışmada haftalar süren yarışlar sonunda sonuç ne olacak merakla bekliyoruz.

Pazartesi ve Salı günleri yayınlanacak olan Macera Kalesi yarışması haftanın iki günü sevenleriyle buluşmuş olacak.

Siz de bu heycan fırtınasını kaçırmak istemiyorsanız Pazartesi günü saat 20.00′da Fox TV ekranlarında yerinizi ayırtın…

2. 29 Haziran 2009
  3. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    16 Genç TÜRK, Sırplara karşı sloganıyla reklamları sıklaşan Macera Kalesi yarışmasında heycan dorukta.

Fox TV ekranlarında yakında gösterime girecek olan Macera Kalesi’nin bir kaç fotoğrafını daha sizlerle paylaşıyoruz.

Fransa açıklarında bulunan Fort Boyard Macera Kalesi’nden içinizi ürpertecek hiçbir yerde görmediğiniz fotoğraflar…

4. 29 Haziran 2009
  5. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    Macera Kalesi, Fransa açıklarında bulunan Fort Boyard’da çekiliyor. Fort Boyard denizin ortasında, kayaların üzerine inşa edilmiş 19.yüzyıldan kalma bir kale. Fort Boyard mevkii olarak o zamanların Fransa’sında çok tehlikeli bir bölgede bulunuyor. Yapımı da bu etken yüzünden oldukça uzun sürmüş. 16.yüzyılda başlanan çalışmalar ancak 19.yüzyılın ortalarında bitirilebilmiş. Fort Boyard’ın yapılmak istenmesinin nedeni iseyeni hazırlanacak olan donanmayı açık denizde inşa edebilmekti. Fakat inşaatın hem mali yönden ağır olması hem de bölgede ıngiliz baskınlarının sıklığı nedeniyle yapım sürekli ertelendi. Napolyon’un da kalenin yapılması konusundaki sürekli ısrarları ile yapım ancak 17. yüzyılda biraz ilerleyebildi. 19. yüzyılda inşaat bittiğinde ise Fransa barış ittifaklarını çoktan kurmuştu. Uzunca bir süre kullanılmayan kale sonradan hapishane olarak düzenlendi. Lakin Fort Boyard’ın hapishane geçmişi de çok uzun değil. Mahkumlar başka hapishanelere nakledildi ve Fort Boyard başka bir amaç için kullanılmaya başlandı. ıçerisinde askerler ve sivil halktan insanlar barındıran 20 kişiyi bile bulmayan nüfusuyla kale bir gözcü kulesi konumuna getirilmişti.

Denizden gelebilecek olası tehlikeleri gözleyen insanlar bir süre bu görevlerini sürdürdüler. 20. yüzyıla gelindiğinde kalede sadece 4 adam kalmıştı ve sonra tamamiyle terk edildi. Yapımı Fransa’ya beşyüzbin franka malolan kale korsanlar ve yağmacılar için kolay bir hedefe dönmüştü. Kalede ne var ne yok ise yağmalandı. Bu gidişe dur demek amacıyla kaleye çeşitli korumalar sağlandı. Fort Boyard 1962 yılında bir dişçi tarafından satın alındı. Fakat bir amacı olmayan bu alışla kale yine terk edilmiş olarak kaldı. 1966 yılında bir film seti olarak kullanıldı ve bu tarihten sonra Fort Boyard’ın şansı ekranlarda gülemeye başladı. 1980’de Macera Kalesi’nin de çıkış noktası olan “Treasure Hunting” isimli yarışma Fort Boyard’da çekilmeye başlandı. Kale 2000’li yıllara kadar çeşitli filmlerde ve yarışmalarda kullanıldı. Fort Boyard şimdilerde ise Macera Kalesi için hazırlanıyor.

6. 29 Haziran 2009
  7. gxuxlçin06

gxuxlçin06 YERİNE SEVEMEM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu tarz proğramları seviyorum ben mesela sorvayvr,faer factor,macera kalesii gibi yarışmalar tam benlikk :))

8. 29 Haziran 2009
  9. AzRASILAM

AzRASILAM Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.222
    Ödül Puanları:
    238
    izleriim..........

10. 5 Temmuz 2009
  11. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    macera yarın başlıyoooralkisalkisalkisturkbayragi

12. 7 Temmuz 2009
  13. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    kızlar ülkemize destek için bu akşam 20.30 da ekran başınaturkbayragi

:enbuyukkk:turkbayragiturkbayragiturkbayragi turkbayragi :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

14. 7 Temmuz 2009
  15. darkblue

darkblue Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    harika bir yarışma programı finali bizimkiler aldı... turkbayragi

16. 7 Temmuz 2009
  17. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    michael'a veda törenini izledim:gitme:...

tekrarı verilirse ya da netten izlerim 1. bölümü....

18. 21 Temmuz 2009
  19. AzRASILAM

AzRASILAM Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.222
    Ödül Puanları:
    238
    dünakşam sırplar aldıı
    gramla altınları kaçırdıık